Tye Sheridan als Ollie Cross | |
Sean Penn als Gene Rutkovsky | |
Katherine Waterston als Nancy | |
Michael Pitt als Lafontaine | |
Kali Reis als Nia | |
Mike Tyson als Chief Burroughs | |
Onie Maceo Watlington als Sylvie | |
Raquel Nave als Clara | |
Alisa Mironova als Russian Wife | |
Robert Oppel als Shelter Medic | |
Donna Glaesener als Shelter Nurse | |
Decater James als NYPD Officer | |
Charrisse Matthews als Shelter Staff | |
Kareemeh Odeh als Female Employee | |
Jagan Badvel als Indian Father |
Jean-Stéphane Sauvaire | Director |
Shannon Burke | Novel |
Warren T. Goz | Producer |
Eric Gold | Producer |
Christopher Kopp | Producer |
Lucan Toh | Producer |
Sean Penn | Producer |
John Ira Palmer | Producer |
John Wildermuth | Producer |
Ryan King | Screenplay |
Tom Ortenberg | Executive Producer |
James Masciello | Executive Producer |
Matthew Sidari | Executive Producer |
Mitchell Zhang | Executive Producer |
Nicolas Becker | Original Music Composer |
David Ungaro | Director of Photography |
Lori Eastside | Casting |
Robert Pyzocha | Production Design |
Johna Landi | Set Decoration |
Stacy Jansen | Costume Design |
Ben Mac Brown | Screenplay |
Katie McQuerrey | Editor |
Rob Harmon | Hair Department Head |
Shannon Rae Mulligan | Makeup Department Head |
Urs Hirschbiegel | First Assistant Director |
Scott Bowers | Second Assistant Director |
Hsin Ho Yang | Assistant Art Director |
Dennis Rainaldi | Sound Mixer |
Jamison Scott Goei | Visual Effects Supervisor |
Ricky Barksdale | Stunts |
Chris Barnes | Stunts |
Pete Klein | Stunt Coordinator |
Derrick Simmons | Stunt Double |
Jenel Cota | Wardrobe Supervisor |
Matthew Atwood | Gaffer |
Lou Massa | Key Grip |
Christopher Guzman | Post Production Coordinator |
Lia Parks | Makeup Artist |
Ben Bornstein | Prosthetic Makeup Artist |
Tye Sheridan | Producer |
Trevor Osmond | Co-Producer |
Tina Wang | Producer |
Babak Anvari | Executive Producer |
Jamie Buckner | Executive Producer |
Shannon Burke | Executive Producer |
Gia Muresan | Co-Executive Producer |
Luke Rodgers | Executive Producer |
Saar Klein | Editor |
Vinny Alfano | ADR Recordist |
Matthieu Autin | Sound Editor |
Wesley Grant | Utility Sound |
Valentin Keung | Assistant Sound Editor |
Beata Klimaszewska | Foley Mixer |
Robert Kruk | Foley Editor |
Kamil Kwiatkowski | Foley Editor |
Bartosz Mazur | Foley Artist |
Filip Stefanowski | Foley Mixer |
Michał Wilczewski | Foley Editor |
Michał Wilczewski | Foley Mixer |
Jacek Wiśniewski | Foley Artist |
Ken Yasumoto | Sound Re-Recording Mixer |
Ken Yasumoto | Sound Designer |
Ken Yasumoto | Sound Supervisor |
Mike Burke | Stunt Driver |
Robbie P Smith | Stunt Driver |
Robert Oppel | Casting Associate |