Zendaya als Tashi Donaldson | |
Josh O'Connor als Patrick Zweig | |
Mike Faist als Art Donaldson | |
Darnell Appling als Umpire (New Rochelle Final) | |
Bryan Doo als Art's Physiotherapist | |
Shane T Harris als Art's Security Guard | |
Nada Despotovich als Tashi's Mother | |
Joan Mcshane als Line Judge (New Rochelle Final) | |
Chris Fowler als TV Sports Commentator (Atlanta 2019) | |
Mary Joe Fernández als TV Sports Commentator (Atlanta 2019) | |
A.J. Lister als Lily | |
Connor Aulson als Leo Du Marier | |
Doria Bramante als Woman With Headset (Atlanta 2019) | |
Christine Dye als Motel Front Desk Clerk | |
James Sylva als Motel Husband | |
Kenneth A. Osherow als Motel Husband | |
Kevin Collins als New Rochelle Parking Lot Guard | |
Burgess Byrd als USTA Official / Line Judge US Open Jr. | |
Jason Tong als Line Judge (New Rochelle Final) | |
Hudson Rivera als Y. Kucera (US Open Jr. Player) | |
Noah Eisenberg als T. Svoboda (US Open Jr. Player) | |
Emma Davis als A. Mueller (US Open Jr. Player) | |
Naheem Garcia als Tashi's Father | |
Alex Bancila als Grosu | |
Jake Jensen als Finn Larsen | |
Konrad Ryba als Player (New Rochelle Locker Room) | |
Hailey Gates als Helen (Patrick's Date) | |
Andrew Rogers als Art's Teammate (Stanford) | |
Beverly Kristenson Helton als Umpire (Stanford Match) | |
Brad Gilbert als Art's Trainer (Ohio 2011) | |
Sam Xu als Art's Fan | |
Caleb Schneider als Puppeteer |
Luca Guadagnino | Director |
Amy Pascal | Producer |
Rachel O'Connor | Producer |
Luca Guadagnino | Producer |
Zendaya | Producer |
Trent Reznor | Original Music Composer |
Atticus Ross | Original Music Composer |
Jennie Shea | ADR Recordist |
Sayombhu Mukdeeprom | Director of Photography |
Marco Costa | Editor |
Merissa Lombardo | Production Design |
Paul Alix | Art Direction |
Jasmine Cho | Art Direction |
Matthew Gatlin | Supervising Art Director |
Jess Royal | Set Decoration |
J.W. Anderson | Costume Design |
Mary Chipman | Makeup Artist |
Rob Greene | Additional Hairstylist |
Danarose Lobue | Hairstylist |
Ashley Lorrington | Hairstylist |
Sarah McGray | Makeup Artist |
Fernanda Lucía Pérez | Makeup Designer |
Kellie Robinson | Makeup Artist |
Rebecca Serra | Additional Hairstylist |
Sherryn Smith | Makeup Artist |
Kevin Collins | Second Assistant Director |
Kit Conners | Second Second Assistant Director |
Valentina de Amicis | Second Assistant Director |
Enrico Mastracchi Manes | First Assistant Director |
Elisa Perini | Assistant Director |
Kim H. Winther | First Assistant Director |
Risa Uchida Battis | Set Dresser |
Chantal Birdsong | Assistant Art Director |
E. David Cosier | Assistant Art Director |
Mary-Ling Gregory | Set Decoration Buyer |
Jennifer LaFace | Assistant Set Decoration |
Bryan Lane | Set Designer |
Malique McLaren | Set Dresser |
Setha Phongsavan | Set Dresser |
John Pungitore | Set Dresser |
Tom Wagman | Set Designer |
Craig Berkey | Supervising Sound Editor |
Craig Berkey | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Carter | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Carter | Sound Designer |
Davide Favargiotti | Dialogue Editor |
Brendan Jamieson O'Brien | Boom Operator |
Lisa Pinero | Sound Mixer |
Adam Pleiman | ADR Mixer |
Eva Rismanforoush | Boom Operator |
Thomas Varga | Production Sound Mixer |
Karl Wasserman | Utility Sound |
William Cunha | Special Effects Technician |
Andrew Thomas Fairbank | Special Effects Technician |
Joseph Jarzobski | Special Effects Technician |
Juliana Lima | Special Effects Coordinator |
John Ruggieri | Special Effects Supervisor |
John Vincent Mason | Stunt Coordinator |
Virginia Cefaly | Visual Effects Producer |
Daniel Chavez | Visual Effects Producer |
Jesse Cook III | Visual Effects Editor |
Diego Di Paola | Digital Compositor |
Brian Drewes | Visual Effects Supervisor |
Julian Collazo Bass | First Assistant "C" Camera |
Bianca Butti | "A" Camera Operator |
Jesse Cardoza | Lighting Technician |
Eddie K. Goldblatt | Second Assistant "C" Camera |
Terrence Hayes | Camera Operator |
Matt Hedges | Second Assistant Camera |
Nick Jablonski | Grip |
John McNeill | Grip |
Steve Koster | Drone Operator |
Frans Wetterings III | Gaffer |
Dave Scranton | Best Boy Grip |
Matt Bouldry | Extras Casting |
Dann Fink | ADR Voice Casting |
Bruce Winant | ADR Voice Casting |
Kate Abraham | Costumer |
Gina G. Aller | Key Costumer |
Maria Bentfield | Costumer |
Sirraya Billings | Costumer |
Sean Haley | Costumer |
Elizabeth Kirby | Costume Supervisor |
Nava R. Sadan | Costume Supervisor |
Howard Steeves | Set Costumer |
Bernard Bellew | Executive Producer |
Lorenzo Mieli | Executive Producer |
Krystle Poulin | Makeup Artist |
Justin Kuritzkes | Screenplay |
John Allegretti | Visual Effects |
Francine Maisler | Casting |
Kimberly Kimble | Hairstylist |
Massimo Gattabrusi | Hair Designer |
Amber Voner | Hair Department Head |
Cheryl Vernae Williams | Makeup Artist |
Dan Cayer | Visual Effects Supervisor |
Marco Geracitano | Visual Effects Supervisor |
Swapnil Kharche | Visual Effects Producer |
Don Libby | Visual Effects Supervisor |
David V. Mei | VFX Artist |
Riaz Patel | Visual Effects Supervisor |
Evan Aurelio | Lighting Technician |
Steve Koster | Drone Cinematographer |
Steve Ramsey | Gaffer |
Kathy Driscoll-Mohler | Casting Associate |
Molly Rose | Casting Associate |
Matt Curtis | Main Title Designer |