Carey Mulligan als Cassandra | |
Bo Burnham als Ryan | |
Alison Brie als Madison | |
Clancy Brown als Stanley | |
Jennifer Coolidge als Susan | |
Laverne Cox als Gail | |
Christopher Lowell als Al Monroe | |
Molly Shannon als Mrs. Fisher | |
Connie Britton als Dean Walker | |
Adam Brody als Jerry | |
Max Greenfield als Joe | |
Christopher Mintz-Plasse als Neil | |
Steve Monroe als Lincoln | |
Sam Richardson als Paul | |
Ray Nicholson als Jim | |
Timothy E. Goodwin als Monty | |
Alli Hart als Ruby | |
Loren Paul als Jeff | |
Scott Aschenbrenner als Jeff's Friend | |
Gabriel Oliva als Alfred | |
Bryan Lillis als Tony | |
Francisca Estevez als Amber | |
Lorna Scott als Jean | |
Casey Adams als George | |
Vince Lozano als Simon | |
Mike Horton als Chip | |
Angela Zhou als Todd | |
Austin Talynn Carpenter als Anastasia | |
Emerald Fennell als Woman in Makeup Tutorial (uncredited) | |
Alfred Molina als Jordan (uncredited) |
Emerald Fennell | Producer |
Emerald Fennell | Director |
Margot Robbie | Producer |
Tom Ackerley | Producer |
Josey McNamara | Producer |
Ben Browning | Producer |
Michael Perry | Production Design |
Frédéric Thoraval | Editor |
Nancy Steiner | Costume Design |
Mary Vernieu | Casting |
Lindsay Graham Ahanonu | Casting |
Susan Jacobs | Music Supervisor |
Benjamin Kracun | Director of Photography |
Fiona Walsh | Co-Producer |
Carey Mulligan | Executive Producer |
Glen Basner | Executive Producer |
Alison Cohen | Executive Producer |
Milan Popelka | Executive Producer |
Ashley Fox | Producer |
Emerald Fennell | Writer |
Reena Magsarili | Unit Production Manager |
Michael T. Meador | First Assistant Director |
Alexander Armero | Second Assistant Director |
Casey Adams | Stunt Coordinator |
Shauna Duggins | Stunts |
Monette Moio | Stunts |
Emily Freund | Additional Editor |
Tim Pedegana | Post Production Supervisor |
Frédéric Dubois | Supervising Sound Editor |
Liz Kloczkowski | Art Direction |
Rae Deslich | Set Decoration |
Elizabeth R. Rosenbaum | Leadman |
Lindsay Woodcox | On Set Dresser |
Jessie Meehan | Set Dresser |
Kalise Wallace | Set Dresser |
Nancy T. McLeod | Set Dresser |
Amber Satchell | Additional Set Dresser |
Aaron Ferenc | Additional Set Dresser |
Dan Tiffany | Art Department Coordinator |
Ashley Hankla | Graphic Designer |
Lia Lopez-Burrows | Set Decoration Buyer |
Jackie Trudel | Set Decoration Buyer |
Kevin Hummel | Property Master |
Ken Levin | Assistant Property Master |
Claudia Sarbu | Costume Supervisor |
Matthew Carey | Set Costumer |
Tesa R. Diaz | Seamstress |
Mike McGowan | "A" Camera Operator |
Dennis Dwyer | "A" Camera Operator |
Dennis Dwyer | Steadicam Operator |
Mike McGowan | Steadicam Operator |
Sarah Brandes | First Assistant "A" Camera |
Rochelle T.A. Brown | Second Assistant "A" Camera |
Alicia Pharris | First Assistant "B" Camera |
Chase A. Abrams | Digital Imaging Technician |
Tom Heigl | Phantom Operator |
LaTerrian Officer-McIntosh | Loader |
Merie Weismiller Wallace | Still Photographer |
Jon McGinty | Gaffer |
Brian Fosnaugh | Best Boy Electric |
James Cox, Jr. | Electrician |
Keith Batchelor | Electrician |
Yanis Rutmanis | Electrician |
Loren Johnson | Electrician |
Sergio Silva | Key Grip |
Edward Rene Apodaca | Key Grip |
Dennis Pires | Best Boy Grip |
Sam A. Camm | Best Boy Grip |
Benjamin R. Sherman | Best Boy Grip |
Brad Carr | Dolly Grip |
Robert Dulany | Grip |
Adam J. Ruiz | Grip |
Michael Kerr | Grip |
Robert Eber | Sound Mixer |
Sean Byrnes | Boom Operator |
Christopher Sposa | Boom Operator |
Jeffrey S. Elliott | Special Effects Technician |
Renetta G. Amador | Script Supervisor |
Brittany Margaritis | Production Coordinator |
Alyssa Appleton | Production Secretary |
Anthony Manzo | Second Second Assistant Director |
Angela Wells | Makeup Department Head |
Daniel Curet | Hair Department Head |
Bryson Conley | Key Hair Stylist |
LeeAnn Brittenham | Additional Hairstylist |
Kieron Estrada | Location Manager |
Stan Conger | Production Accountant |
Robin Frazee | First Assistant Accountant |
Jeff Waddell | Payroll Accountant |
Patricia Rhinehart | Casting Associate |
Karrie Martin | Casting Assistant |
Susan Turner | Extras Casting |
Michelle Gabriel | Extras Casting |
Roni Stein | Producer's Assistant |
Rachel Rubin | Producer's Assistant |
Charlotte Nichol | Producer's Assistant |
Louis Dargenzio | Transportation Coordinator |
David Christenson | Transportation Captain |
Robert Dargenzio | Driver |
Ted Joneson | Driver |
Chris Schimel | Driver |
Stefanie Zoric | Driver |
Gordon Hill | Driver |
Michael Baker | Driver |
D'Aldo R. Fazzone | Driver |
Salvador Mejia | Driver |
Edward Lassak | Driver |
Eli Lozano | Driver |
Brandi Andrews | Driver |
Ian Overson | Driver |
Michael Medlin | Driver |
Tom Neal | Driver |
Michael Hurwitz | Driver |
Ryan H. Spaeth | Driver |
Gregor Matosian | Craft Service |
Taguhi Matosian | Craft Service |
Hrant Matosian | Craft Service |
Eloy Lara | Set Medic |
Felipe Rodriguez | Chef |
Carlos L. Rodriguez | Assistant Chef |
Hugo Maldonado | Assistant Chef |
Eduardo Rodriguez | Assistant Chef |
Jeremy Stecker | Construction Coordinator |
John P. Cazin | Special Effects Coordinator |
Steven Hanks | Greensman |
Bob Branam | Video Assist Operator |
Rachel Allen | Playback Coordinator |
Austin Talynn Carpenter | Stand In |
Carlo Sciortino | Stand In |
Jay Floyd | Clearances Coordinator |
James Ferrera | Unit Publicist |
Alexis Barzin | Epk Producer |
Kimberly Panunzio | Epk Producer |
Sovonto Green | Epk Camera Operator |
Joshua Nelson | Production Assistant |
Erin B. Taylor | Production Assistant |
Nandy McClean | Production Assistant |
Alina Verenich | Production Assistant |
Monica Broccolo | Production Assistant |
Justin Hong | Production Assistant |
Madeline G. Phelps | Production Assistant |
Cynthia Marín | Production Assistant |
Allison Lipscomb | Production Assistant |
Jennifer Browne | Production Assistant |
Kira Hoover | Production Assistant |
Quinn Kawata | Post Production Coordinator |
Rob Nokes | Dialogue Editor |
Miriam Cole | ADR Editor |
Leslie Bloome | Foley Artist |
Joanna Fang | Foley Artist |
Ryan Collison | Foley Mixer |
Connor Nagy | Foley Mixer |
Nick Seaman | Foley Editor |
Laura Heinzinger | Foley Editor |
Frédéric Dubois | Sound Re-Recording Mixer |
Scott Weber | Sound Re-Recording Mixer |
Simon Sampath-Kumar | ADR Mixer |
Jeffrey Roy | ADR Mixer |
Sam Burden | ADR Mixer |
Johnny Gidcomb | ADR Voice Casting |
Tim Monich | Dialect Coach |
Cathy Gurvis | Post Production Accountant |
Amy Redfern | Finishing Producer |
Dylan S. Buser | Color Assistant |
Katie Jordan | Colorist |
Matthew Tomlinson | Imaging Science |
Andrei Klein | Dailies Operator |
John Stewart | Visual Effects Supervisor |
Chapel Folger | Visual Effects Producer |
Mattaniah Yip | Visual Effects Compositor |
Linda Tremblay | Visual Effects Compositor |
Jeremy Cox | Visual Effects |
Gregory D. Liegey | Visual Effects Supervisor |
Emily Freund | Visual Effects |
Joseph Ahn | Title Designer |
Aaron Becker | Title Designer |
Philip Tallman | Music Editor |
Jackie Mulhearn | Music Coordinator |
Jillian Ennis | Music Coordinator |
Gottfried Rabl | Conductor |
Liliana Hussen | Musician |
Kelly Adams | Vocals |
Emily Rosen | Vocals |
Martin Weismayr | Score Engineer |
Steven Baker | Orchestrator |
Phil McGowan | Scoring Mixer |
Felipe Pacheco | Score Engineer |
Nandor Szilagyi | Additional Set Dresser |
Anthony B. Willis | Original Music Composer |
Josette Maskin | Songs |
Katie Gavin | Songs |
Naomi McPherson | Songs |