Richard Chamberlain als Thaddeus MacKenzie | |
Michael Imperioli als Allen Hayden | |
Ute Lemper als Eva Kline | |
James Duval als Jaime | |
Mike Starr als Frank | |
Richard Riehle als Heavyset Man | |
Michael Saucedo als Luis | |
James Karen als Ray | |
Michael Kearns als Arthur | |
Michael O'Hagan als Jack | |
Austin Pendleton als Billy | |
Talia Shire als Jaime's Mother | |
Lewis Arquette als Vagabond | |
Paul Marius als Turk | |
Jon Powell als Martin | |
Kane Picoy als Nash | |
Rene Rivera als Cabbie | |
Bette Ford als Lady with Whip | |
Lenny Juliano als Lady's Friend | |
Curt Lowens als Landlord | |
Jeffrey Drew als Drag Queen #1 | |
Geoff Gann als Drag Queen #2 | |
Calvin Remsberg als Man with Bath Salts | |
Drew Ebersole als Waiter #1 | |
Mark Pfau als Waiter #2 | |
Anton Calderon als Man in Sex Club | |
Vince McKay als Bouncer in Sex Club | |
Steve Tyler als Bartender | |
Irene Michaels als Lady in Gallery #1 | |
Sharon Madden als Lady in Gallery #2 | |
Lisa Egidi-Martinez als Lady in Gallery #3 | |
David Brisbin als Man in Gallery | |
Pamela Salem als Lady in Gallery #4 | |
Lene Ronsbo als Lady in Gallery #5 | |
Ellis Williams als Clerk in Liquor Store | |
Jackie Debatin als Girl in Limo #1 | |
Sharon Kane als Girl in Limo #2 | |
Gene Lythgow als Guy in Limo |
Richard Pagano | Casting |
Louis J. Ambrosio | Producer |
Andrea Stanley | Art Direction |
Mas Kondo | Costume Design |
Esther P. Russell | Editor |
James Merendino | Director |
Thomas L. Callaway | Director of Photography |
Charlotte Malmlöf | Production Design |
Jon Powell | Producer |
Adriana Verwey | Set Decoration |
Alan Smithee | Director |
Todd Barron | Second Unit Director of Photography |
Alfred Gomez | Casting Assistant |
Elmo Weber | Sound Designer |
Elmo Weber | Sound Supervisor |
Lisa Egidi-Martinez | Co-Producer |
Sam Maydew | Co-Producer |
Joe Bordonaro | Executive Producer |
Peggy Briggs | Executive Producer |
Paul Marius | Writer |
Ethan Jensen | Stunt Coordinator |
Dana L. Koellner | Unit Production Manager |
David Allen Cluck | First Assistant Director |
David Allen Cluck | Executive Producer |
Aaron Penn | Second Assistant Director |
Nathan Easterling | Second Second Assistant Director |
Walter Robin | Associate Producer |
Seth G. Goldberg | Associate Producer |
Adriana Verwey | On Set Dresser |
Jeffrey N. Civa | First Assistant Camera |
Douglas S. Johnson | Second Assistant Camera |
Shimit Amin | First Assistant Editor |
John Orland | Post Production Supervisor |
Tricia Fass | Post Production Supervisor |
Charles Kelly | Sound Mixer |
Kenneth Strain III | Boom Operator |
Dennis Patterson | Sound Re-Recording Mixer |
Ed Carr | Sound Re-Recording Mixer |
Russell Farmarco | Dialogue Editor |
Andreas Wood | Dialogue Editor |
Harper Hug | Dialogue Editor |
Benjamin Cook | Sound Effects Editor |
Derek Vanderhorst | Sound Effects Editor |
Jeffrey L. Sandler | Music Editor |
Richard Partlow | Foley Artist |
Doug Madick | Foley Artist |
Brian Smith | Foley Recordist |
Roy Langsdon | Script Supervisor |
Rachelle Anthony | Assistant Costume Designer |
Barbara A. Paolella | Wardrobe Master |
Tracy Warbin | Makeup Designer |
Lorena Lopez | Makeup & Hair Assistant |
Anda N. Nielsen | Production Coordinator |
Brent Loefke | Second Unit Director |
Greg Kidd | Second Unit Director of Photography |