Barry Keoghan als Oliver Quick | |
Jacob Elordi als Felix Catton | |
Rosamund Pike als Elspeth Catton | |
Richard E. Grant als Sir James Catton | |
Alison Oliver als Venetia Catton | |
Archie Madekwe als Farleigh Start | |
Carey Mulligan als Poor Dear Pamela | |
Paul Rhys als Duncan | |
Ewan Mitchell als Michael Gavey | |
Sadie Soverall als Annabel | |
Richard Cotterell als Harry | |
Millie Kent als India | |
Will Gibson als Jake | |
Tasha Lim als Camilla | |
Aleah Aberdeen als Alicia | |
Matthew Carver als Benjy | |
Reece Shearsmith als Professor Ware | |
Gabriel Bisset-Smith als Reg Starter | |
Saga Spjuth-Säll als Sam | |
Glyn Grimstead als Taxi Driver | |
Joshua Samuels als Liam | |
Julian Lloyd Patten als Joshua | |
Olivia Hanrahan-Barnes als Maid | |
Lolly Adefope als Lady Daphne | |
Joshua McGuire als Henry | |
Dorothy Atkinson als Paula Quick | |
Shaun Dooley als Jeff Quick | |
Tomás Barry als Charlie | |
Andy Brady als Vicar Wainwright |
Emerald Fennell | Director |
Emerald Fennell | Producer |
Margot Robbie | Producer |
Josey McNamara | Producer |
Jannika Öberg | Unit Production Manager |
Emerald Fennell | Writer |
Victoria Boydell | Editor |
Jannika Öberg | Production Manager |
Andy Madden | First Assistant Director |
Linus Sandgren | Director of Photography |
Kharmel Cochrane | Casting |
Suzie Davies | Production Design |
Caroline Barclay | Supervising Art Director |
Neneh Lucia | Art Direction |
Charlotte Dirickx | Set Decoration |
Eileen Yip | Second Assistant Director |
Ben Gerry | Set Production Assistant |
David Appleby | Key Grip |
David Sowerby | Second Assistant Director |
Annlin Chao | Assistant Director Trainee |
Robert Madden | Second Assistant Director |
Rose Powell | Casting Associate |
Tim Wellspring | Line Producer |
Sophie Canale | Costume Designer |
Jack Flemming | Grip |
Charlotte-Rose Armstrong | Assistant Costume Designer |
Claudia Sarbu | Costume Supervisor |
Liam Cotter | Boom Operator |
Eilam Hoffman | Supervising Sound Editor |
Caroline Harper | Standby Art Director |
Philippa Brocklehurst | Assistant Art Director |
Polina Kalentsits | Assistant Set Decoration |
Nikita Mitchell | Stunt Driver |
Roy Taylor | Stunt Coordinator |
Rhianna Shah | Assistant Editor |
Emma Liu | Post Production Coordinator |
Adam Armitage | Sound Designer |
Louise Burton | Dialogue Editor |
Nina Hartstone | Supervising Sound Editor |
Nina Rice | Sound Mixer |
Brian Perkins | Costumer |
Mike Tehrani | ADR Mixer |
Rob Davidson | Foley Editor |
Oliver Ferris | Foley Artist |
Sue Harding | Foley Artist |
Adam Mendez | Foley Supervisor |
Kirsten Lane | Music Supervisor |
Anthony B. Willis | Original Music Composer |
David Powell | Location Manager |
Philippa Sutcliffe | Location Manager |
Ariel Murray-Simmons | Assistant Location Manager |
Jennifer Kinnear | Assistant Location Manager |
Jake Kilmister | Unit Manager |
Joanna Ellis | Location Assistant |
Alice Doughty | Assistant Location Manager |
Katrina Day | Location Scout |
Jacob Crow | Location Assistant |
Ed Burrell | Assistant Location Manager |
Ian Sinfield | Gaffer |
Bradley Wilson | Lighting Technician |
Jorge Sánchez | First Assistant "A" Camera |
Andrew Purdy | Lighting Technician |
Sandra Pennington | First Assistant Camera |
Chiabella James | Still Photographer |
Stuart Hurley | Electrician |
Chloe Harwood | Second Assistant "A" Camera |
Ossie McLean | Steadicam Operator |
Ossie McLean | "A" Camera Operator |
Jack Mealing | "B" Camera Operator |
Leigh Myers | Finishing Producer |
Bez Javadi | Driver |
Laura Trythall | Production Coordinator |
Tim Wellspring | Unit Production Manager |
Aldonio Danny Frietas | Stunts |
Ludo Gordon | Set Dresser |
Jasper Thorn | Sound Re-Recording Mixer |
Adam Scrivener | Sound Re-Recording Mixer |
Federico Costantini | Sound Re-Recording Mixer |
Dillan Nicholls | Visual Effects Supervisor |
Siân Miller | Prosthetic Designer |
Siân Miller | Hair Designer |
Siân Miller | Makeup Designer |
Natalie Fox | Key Makeup Artist |
Natalie Fox | Key Hair Stylist |
Marisa Clayton | Post-Production Manager |
Rory McVicker | Special Effects Technician |
Tom Ackerley | Executive Producer |
Tim Wellspring | Executive Producer |
Bronte Payne | Co-Producer |
Polly Duval | Post Production Supervisor |
Dean Wares | Title Designer |
Jake Garrett | Set Dresser |
Elena Real-Davies | Assistant Art Director |
Oliver Haden | Set Dresser |
Emma Trachtenberg | Hairstylist |
Emma Trachtenberg | Makeup Artist |
Eleanor Toms | Key Hair Stylist |
Eleanor Toms | Key Makeup Artist |
Nabeel Hussain | Hairstylist |
Nabeel Hussain | Makeup Artist |
Charlene Williams | Makeup Artist |
Charlene Williams | Hairstylist |