Bai Ling als Michelle | |
Alec Newman als Christian | |
Parry Shen als Jackie | |
Faye Dunaway als Dr. Josephine Hayden | |
Ethan Cohn als Mouse | |
Michael Shamus Wiles als Solemn | |
Daniel Zacapa als Randall | |
Robert David Hall als Abraham | |
Tom Choi als Dad | |
Jennifer Chu als Mother | |
Erin Layne als Aereann Flyer Announcer | |
Jeff Imada als Alley Guy | |
Nils Allen Stewart als Bodyguard 1 | |
Richard Cetrone als Bodyguard 2 | |
Hiro Koda als Bodyguard 3 | |
Marco Khan als Bodyguard 4 | |
E.R. Ruiz als Bodyguard 5 | |
Allison Dunbar als Christian's Wife | |
Nick Tate als Doctor | |
Googy Gress als Hacked Man | |
Layton Matthews als Lab Guy | |
Tom Tate als TV Reporter | |
Jordan Dang als Young Jackie | |
Faber Dewar als Hacker | |
Alice Rietveld als Ticket Girl | |
Meredith Majors als Hacked Man's Girl | |
Shannon Dang als Young Michelle (uncredited) |
Keith Collea | Producer |
Cherelle George | Unit Production Manager |
Anthony G. Nakonechnyj | Director of Photography |
Carmelo Casalenuovo | Editor |
Scott David | Casting |
Eddie Surkin | Special Effects Coordinator |
Kurt Meisenbach | Set Decoration |
Zhang Chao Seng | Executive Producer |
Pearry Reginald Teo | Director |
Glenn Gregory Krah | Costume Design |
Adam voigts | Set Costumer |
April Webster | Casting |
Scott Glasgow | Original Music Composer |
Brian Ollman | Production Design |
Rosie Sanders | Art Direction |
Kim Collea | Makeup Department Head |
David Sanger | Visual Effects Producer |
Kelly Phillipson | Makeup Artist |
Patrick Giraudi | Sound Re-Recording Mixer |
Jeffrey Chin | Gaffer |
Veselina Georgieva | Visual Effects Supervisor |
Cynthia Merrill | Foley |
Georgi Staikov | Animation |
Adam L. Taylor | Still Photographer |
Judie Tallman | Hairstylist |
Anthony Garcia | Assistant Art Director |
Kamen Stoykov | Animation |
Christopher Ivins | Steadicam Operator |
Juan Morse | Gaffer |
Ivailo Ivanov | Animation |
Ian Hunter | Visual Effects Supervisor |
Pearry Reginald Teo | Writer |
Bastien Benkhelil | Foley |
Kamen Jordanov | Animation |
Rafael Winer | Still Photographer |
Simeon Asenov | Visual Effects Supervisor |
Aviv Surkin | Location Manager |
Kevin Patzelt | Sound Effects Editor |
Beth Multer | Script Supervisor |
Nick Papac | Property Master |
Monica Ochoa | Script Supervisor |
Keith Collea | Writer |
Byron Evora | Sound Effects Editor |
Lisa K. Fowle | Sound Designer |
Paul Feddersen | Transportation Coordinator |
David Leitch | Stunt Double |
Jeff Imada | Fight Choreographer |
J.J. Perry | Stunts |