Kathryn Fiore als Dana Galen | |
Flip Schultz als Aaron Galen | |
Olivia Alexander als Liz Galen | |
Arturo del Puerto als Felipe the Manny | |
Danny Woodburn als Sluggy Kornnutz | |
French Stewart als Herb | |
Peter Gilroy als Taylor | |
Tyler Phillips als Evan | |
Stephen Kramer Glickman als Detective | |
Rebecca Ann Johnson als Effie Trinket | |
Heidi Kramer als Annie | |
Ryan Slater als Ryan | |
Tina Casciani als Selene | |
Kimberly Leemans als Alice | |
Seth Bailey als Clown | |
Philippe Bergeron als Chef Alfredo Pomodoro | |
Damien Bray als Ghost | |
Gary Carlos Cervantes als Dr. Scoletti | |
John Di Domenico als Donald / Ronald Crump | |
Rene Diamente als Mario Alfredo | |
Melissa Fosse-Dunne als Adele | |
Jen Kober als Kat | |
Alissa Kramer als Michelle | |
Timothy Church Lockett als Madea | |
Ashley Martin als Bride | |
Ben Morrison als Abraham Lincoln | |
Makenzie Moss als Young Jillian | |
Olivia Moss als Young Dana | |
Austin Michael Scott als Groom, Roger Dodger | |
Jane Shayne als Paula Bean | |
Chris Spinelli als Soprano Orderly | |
Kelly Sry als Jeremy | |
Pickles Moss als Pickles | |
French Stewart als Herb Rosti | |
John Reiner als Mary Todd Lincoln | |
Craig Moss als Director | |
Will Beinbrink als Mayhem Upstate Guy | |
Christopher Daniel Covell als Bane |
Craig Moss | Writer |
Craig Moss | Director |
Paul Holman | Second Second Assistant Director |
Amy Jarvela | Line Producer |
Jim Busfield | Producer |
Cheri Minns | Makeup Department Head |
Larz Anderson | Special Effects Supervisor |
Mikal Kartvedt | Stunt Coordinator |
James Todd | First Assistant Director |
Todd Haberman | Music |
Georgia Schwab | Set Decoration |
Clark Burnett | Editor |
Stephen Kramer Glickman | Casting Associate |
Brad Holtzman | Location Assistant |
Ben Feingold | Producer |
Amy Jarvela | Unit Production Manager |
Babette Stith | Script Supervisor |
Jonathan Buchanan | Property Master |
Erin Engman | Production Coordinator |
William Clark Coit III | Location Manager |
Buddy Gheen | Digital Compositor |
Joy Zapata | Hair Department Head |
Rudy Harbon | Director of Photography |
Mary Jo Slater | Casting |
Ash R. Shah | Producer |
Stephen Kramer Glickman | Consulting Producer |
Kat Hess | Second Assistant Director |
Russell M. Jaeger | Production Design |
E. Carl Hoagland IV | Art Direction |
Christian Cardona | Visual Effects Supervisor |
Jason Soudah | Additional Music |
Ariyela Wald-Cohain | Costume Designer |
Damien Bray | Stunt Double |
Laura Elle Carpenter | Stunt Double |
Anna Mercedes Morris | Stunt Double |
Bryan Boone | Stunt Double |
Christopher Daniels | Stunt Double |
Ryan Sturz | Stunt Double |
Candace Hollinger | Stunt Double |
Alice Rietveld | Stunt Double |
Chris Maxson | Leadman |
Sara Jaeger | Art Department Coordinator |
Jamie Lagerhausen | Camera Operator |
Dustin Yates | Camera Production Assistant |
Matthew Nicolay | Sound Mixer |
Stacey A. Washer | Boom Operator |
Eric Johnson | Production Secretary |
Greg Waigand | Key Set Production Assistant |
Casey Childers | Set Production Assistant |
Aaron Epstein | Set Production Assistant |
Neil Arnote | Set Production Assistant |
Brad Holtzman | Set Production Assistant |
Graham Bremner | Gaffer |
Wink Mann | Best Boy Electric |
Pierre Cane | Best Boy Electric |
Jenny Denton | Key Grip |
Adam Beffa | Best Boy Grip |
Noah Peter | Grip |
Josh Markvan | Grip |
Yoshi Isomura | Grip |
Arlene Brown | Grip |
Bryan Gilbert | Grip |
James 'Keeper' Auld | Grip |
Anthony Gregori | Grip |
L. Lanette Little | Costume Supervisor |
Bryan Lachance | Transportation Co-Captain |
Sean Erman | Transportation Co-Captain |
John Escobedo | Driver |
Gene Alford | Driver |
Neil Chisholm | Driver |
Chris Attia | Driver |
Jonathan Hanrahan | Driver |
Javier Zaizar | Driver |
Steven Kramer Glickman | Creative Consultant |
Brad Kaaya | Story Consultant |
Tony Garcia | Chef |
André Devantier | Catering |
Kara Simpson | Craft Service |
Maxine Abarbara | Studio Teacher |
Chris Cortez | Set Medic |
Colin Laurent-Bixler | Assistant Editor |
Aaron Becker | Main Title Designer |
Dan Snow | Sound Supervisor |
Eric Lalicata | Supervising Sound Editor |
Andrew Twite | Sound Effects Editor |
Kelly Vockel | Dialogue Editor |
Kelly Vockel | ADR Editor |
Matt Hovland | ADR Mixer |
Ryan Mcguire | Foley Mixer |
Sean Rowe | Foley Artist |
Kyle Lane | Foley Editor |
Paul Sage | Digital Intermediate Colorist |
Dana Blumberg | Administration |
Emily Edey | Administration |
Dean Mozian | Administration |