Rhiannon Fish als Tenley Sweeney | |
Edward Ruttle als Everett | |
Eileen Pedde als Lynn Carr | |
James Pizzinato als Jared Carr | |
Havana Guppy als Betsey Carr | |
Tanya Jade als Cami | |
Quinn Hubscher als Ryan | |
Megan Peta Hill als Larissa | |
David Allan Pearson als Ronnie Carr | |
Zya Acala als Faye Carr | |
Elan Ross Gibson als Mrs. Dearly | |
Daniel Bacon als Dr. McMahon | |
Dave Cameron als Board Member (uncredited) |
Aubrey Arnason | Director |
Courtney Cilman | Writer |
Sebastian Battro | Executive Producer |
Tom Berry | Executive Producer |
Laurence Braun | Executive Producer |
Louisa Cadywould | Executive Producer |
Richard Greenhalgh | Producer |
Breanne Hartley | Executive Producer |
Kate Kroll | Line Producer |
Gilles LaPlante | Executive Producer |
Cameron Catalano | Music |
Jason Schneider | Editor |
Gracey Burnett | Lead Set Dresser |
Matt Coffey | Dialogue Editor |
Bradley Chernyk | Post Production Assistant |
Jana Stevenson | Assistant Editor |
Alexandra Caulfield | Creative Director |
Javier Porragas | Producer's Assistant |
Jayde Siwy | Development Manager |
Richard Greenhalgh | Production Manager |
Michael Bishop | First Assistant Director |
Kevin Royce | Second Assistant Director |
Justin Sebastian | "A" Camera Operator |
Josef Wright | First Assistant "A" Camera |
Reid Walker | Second Assistant "A" Camera |
Corey MacGregor | "B" Camera Operator |
Parker Chen | First Assistant "B" Camera |
Kate McCallum | First Assistant "B" Camera |
Dhun Sharma | Second Assistant "B" Camera |
Austin Mollins | Second Assistant "B" Camera |
David Astorga Bocos | Still Photographer |
Samantha Suminguit | Script Supervisor |
Nick Miele | Sound Mixer |
Mark Andrew Spencer | Boom Operator |
Kalyn Miles | Production Design |
Corey MacGregor | Director of Photography |
Tamara Kvarnberg | Set Decoration |
Zoe Cuvillier | Set Dresser |
Gracey Burnett | Set Dresser |
Elle Ellickson | Set Dresser |
Corrado DI Bello | Set Dresser |
Alexis Dunn | Set Dresser |
Alyssa-Jane Mileto | Set Dresser |
Grant Hutchinson | Set Dresser |
Joseph Wagner-Davis | Set Dresser |
Sascha Seyschab | Set Dresser |
Robert O'Donnell | Property Master |
Marija Ducharme | Costume Designer |
Kristin Goring | Costume Set Supervisor |
Rachael Alexandre | Truck Supervisor |
Maria Korney | Costumer |
Sara Vandegraaf | Key Makeup Artist |
Amanda Dawn Mitchell | Hairstylist |
Miel Enage | Hairstylist |
Justine Peterson | Makeup & Hair |
Courtney Yellow-Quill | Makeup & Hair |
Raivo Kruze | Gaffer |
Justin Uitto | Best Boy Electric |
Oliver Wynden | Key Grip |
Thomas Wider | Best Boy Grip |
Christopher Ajtony | Grip |
Russell D. Hamilton | Location Manager |
Al Dales | Assistant Location Manager |
Richard Raghoo | Accountant |
Daria Kogan | Production Accountant |
Jazz Jovic | Payroll Accountant |
Chris Langford | Production Coordinator |
Johara Boukabous | Assistant Production Coordinator |
Justin Pandos | Assistant Production Coordinator |
Benjamin Galloway | Third Assistant Director |
John-John Traoré | Third Assistant Director |
Sean Hanlin | Security Coordinator |
Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Tsering Rongae | Transportation Captain |
Jay Pardy | Post Production Supervisor |
Achim Kapitza | Colorist |
Flavio Bidese | Editor |
Randy Kiss | Sound Re-Recording Mixer |
Michael MacDonald | Sound Re-Recording Mixer |