Lubna Azabal als Amal | |
Fabrizio Rongione als Nabil | |
Catherine Salée als School's Director | |
Babetida Sadjo als Teacher | |
Johan Heldenbergh als Luc | |
Ingrid Heiderscheidt | |
Malek Akhmiss als Salim | |
Kenza Benbouchta als Monia | |
Ethelle Gonzalez Lardued als Jalila | |
Mehdy Khachachi als Rachid |
Jawad Rhalib | Director |
Jawad Rhalib | Screenplay |
David Lambert | Screenplay |
Chloé Léonil | Screenplay |
Jawad Rhalib | Story |
Ellen De Waele | Co-Producer |
Geneviève Lemal | Producer |
Philippe Logie | Associate Producer |
Sarah Vanhauw | Production Executive |
Lisa Willame | Director of Photography |
Céline De Waele | Casting |
Mathias Sourbron | Casting |
Nine de Bryas | Decorator |
Jean-Pierre Fargeas | Set Decoration |
Sarah Faust | Set Decoration |
Catherine Clarinval | Key Makeup Artist |
Sarah Guinand | Key Hair Stylist |
Mathilde Wallez | Makeup Artist |
Charlotte Duliere | Post Production Supervisor |
Marianne Lambert | Production Manager |
Maïmouna Bancel | Third Assistant Director |
Charlotte Cristin | Second Assistant Director |
Freddy Verhoeven | First Assistant Director |
Julien Baissat | Foley Artist |
Sasha Demey | Boom Operator |
François Dumont | Sound Editor |
Lionel Halflants | Sound Recordist |
Lancelot Hervé | Boom Operator |
Blaise Jadoul | Digital Colorist |
Kevin Szmir | Visual Effects Coordinator |
Quentin Van Rossom | Digital Compositor |
Olivier Bisback | Fight Choreographer |
Mathilde Blanc | First Assistant Camera |
Benoit Dericke | Best Boy Electric |
Rayan Imoula | Gaffer |
Nicolas Mambourg | Additional Grip |
Lucas Marbach | Electrician |
Nathan Meynsbrughen | Key Grip |
Eden Platiau | Third Assistant Camera |
Leo Robeet | Best Boy Grip |
Sabrina Robin | Second Assistant Camera |
Audrey Wilmotte | Key Costumer |
Angele Zidi | Costumer |
Benjamin Durfort | Assistant Editor |
Nicolas Rumpl | Editor |
Jeremy Puffet | Assistant Location Manager |
Mounir Hathout | Music Supervisor |
Catherine Grossen | Script Supervisor |