Don Wilson als Eric Phillips | |
Richard Norton als Ross | |
Stacie Foster als Connie | |
Joseph Ruskin als J. Craig Rounds | |
John Aprea als Senator Dilly | |
Abby Dalton als Chief Olson | |
Steve Burton als Jared | |
David Barnathan als Marcus | |
Edward Blanchard als Gil | |
Lisa Larosa als Ally | |
Christina Zilber als Kate | |
Duchess Dale als Becca | |
Thomas Rosales Jr. als Man with Gun in Club (uncredited) | |
Art Camacho als Protestor | |
Jim Maniaci als The Trackers | |
Tim Scanlon als Fighter |
Ken Blakey | Director of Photography |
Joseph Merhi | Producer |
Richard Pepin | Director |
Joe Hart | Writer |
Judy Yonemoto | Makeup Artist |
Don Wilson | Co-Producer |
Richard Pepin | Producer |
Jaimi Guevara | Set Decoration |
Jerry P. Jacobs | Line Producer |
Adriana Michel | Casting |
Gilbert Alexander Wadsworth III | Line Producer |
Steve Ramos | Production Design |
Scott McAboy | Associate Producer |
Lisa Popeil | Music |
Lisa Dyehouse | Costume Design |
Chris Maybach | Editor |
Bill Montei | Music |
Ken Lucas | Art Direction |
Chris Worland | Editor |
Paul Maslak | Co-Producer |
Allan A. Apone | Mechanical & Creature Designer |
Anita Hart | Stunts |
Cinda-Lin James | Stunts |
Judy Yonemoto | Hairstylist |
Scott McAboy | Second Unit Director |
Alexander H. Gayner | Second Assistant Director |
Amy Sydorick | Second Second Assistant Director |
Scott Hohnbaum | First Assistant Director |
Don Power | Special Effects |
Larry Roberts | Special Effects |
Kurt Bryant | Stunts |
Eric Chambers | Stunts |
Gregg Brazzel | Stunts |
Yannick Derrien | Stunts |
Thomas DeWier | Stunts |
Brad Fletcher | Stunts |
John Borland | Stunts |
Dean Raphael Ferrandini | Stunts |
Dwayne Alexandre | Stunts |
Bret Davidson | Stunts |
Steve Kelso | Stunts |
Rob King | Stunts |
Dennis Madalone | Stunts |
Cole S. McKay | Stunt Coordinator |
Kurt D. Lott | Stunts |
J.J. Perry | Stunts |
Desi Singh | Stunts |
Billy Ray Orme | Stunts |
Craig Richards | Stunts |
Patrick J. Statham | Stunts |
Warren A. Stevens | Stunts |
Christina Zilber | Stunts |
Gary J. Wayton | Stunts |
Tim Scanlon | Stunts |
Paul G. Volk | Music Supervisor |
Garrett Warren | Stunts |
Mark Allen | Sound Supervisor |
Mike Hall | Production Sound Mixer |
Arthur Farkas | Sound Re-Recording Mixer |
James P. Slingluff | Production Sound Mixer |
Garett Griffin | Second Unit Director of Photography |
Garett Griffin | Gaffer |
Maurice K. McGuire | First Assistant Camera |
Gary Weber | Negative Cutter |
Chris Weber | Negative Cutter |
Art Camacho | Fight Choreographer |