Sylvester Stallone als Ray Breslin | |
Dave Bautista als Trent DeRosa | |
Jesse Metcalfe als Luke Walken | |
50 Cent als Hush | |
Huang Xiaoming als Shu Ren | |
Wes Chatham als Jaspar Kimbral | |
Titus Welliver als The Zookeeper | |
Tyron Woodley als Akala | |
Chen Tang als Yusheng Ma | |
Tyler Jon Olson als Moe | |
Shea Buckner als Larry | |
Jaime King als Abigail Ross | |
Lydia Hull als Jules | |
Ashley Cusato als Mary | |
Yifan Luo als Red | |
Rowan Bousaid als MDLF Leader | |
Baylee Curran als Alice | |
Zeeko Zaki als MDLF Soldier | |
Vincent Young als Curly | |
Eric Newnham als Lead Executive | |
Mark Hicks als Limerick | |
Pete Wentz als Bug | |
Ming Xi als Qin Fan | |
Roman Mitichyan als Bookstore Clerk | |
Gordon Michaels als Leon Grassi | |
Jamie Eddy als Waitress | |
Joseph Blake Menzel als Carl | |
Joe Gelchion als Frank | |
Mike McColl als Galileo (voice) | |
Corey Winston als Odogwu, Nigerian Crew (uncredited) | |
Eric Bendross als Hades Prisoner (uncredited) | |
David Dunston als Hades Prisoner (uncredited) | |
Timothy T. Miller als Hades Prisoner (uncredited) | |
Mike Leeder als Prisoner (uncredited) |
Steven C. Miller | Director |
Brandon Cox | Director of Photography |
Ian D. Navran | Unit Production Manager |
Ryan Watterson | Location Scout |
Vincent Tabaillon | Editor |
Katia Potok | Assistant Editor |
Kai Thorup | Location Manager |
Niko Vilaivongs | Production Design |
Randall Emmett | Producer |
Alastair Burlingham | Associate Producer |
Vincent Gideon | Key Hair Stylist |
Jonathan Southard | First Assistant Director |
Lorie Arms | Property Master |
Mark Stewart | Executive Producer |
LaToya Henderson | Key Makeup Artist |
Nelson Hagood | Leadman |
Ben Aycrigg | Stunts |
Zack Schiller | Producer |
Su Xing | Producer |
Timothy C. Sullivan | Co-Producer |
Babak Eftekhari | Associate Producer |
Charlie Dombek | Associate Producer |
Preston Jacob | Set Dresser |
Taraja Ramsess | Set Dresser |
Freddie Poole | Stunts |
Corrina Roshea Bobb | Stunts |
Robert Jones | Executive Producer |
Charles Gregory Ross | Hair Department Head |
Ele Bardha | Stunt Coordinator |
John Bernecker | Stunts |
Jae Greene | Stunts |
Stan Wertlieb | Executive Producer |
Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Barry Brooker | Executive Producer |
Karri Farris | Makeup Department Head |
Karla Strum | Second Assistant Director |
Rob de Groot | Stunts |
Mark Hicks | Stunts |
Jean Claude Leuyer | Stunts |
Hans Marrero | Stunts |
Victor Plajas | Stunts |
Eric VanArsdale | Stunts |
T. J. Garland | Boom Operator |
Joe Dryden | Stunts |
Ted Fox | Executive Producer |
Biz Kopp | Third Assistant Director |
Freddy Chancellor | Boom Operator |
Zoli Dora | Stunts |
Mark Canton | Producer |
Qiu Jie | Producer |
Philip Dido | Stunts |
Samuel Hubinette | Stunts |
Robbie Brenner | Producer |
Kel Genovese | Assistant Property Master |
Beau Williams | Production Sound Mixer |
George Furla | Producer |
Matthew Powers | Stunts |
Scott Putman | Line Producer |
Scott Loeser | Stunts |
Alexander Eckert | Executive Producer |
Matt Derber | Boom Operator |
Jared Losano | Stunts |
Kenny Savoca | Production Coordinator |
Toni Messervey | Production Accountant |
John Craighead | Assistant Production Coordinator |
Joe Waistell | First Assistant Camera |
Taylor Stewart | Original Music Composer |
Samantha Barrows | Set Medic |
Nina Chadha | Imaging Science |
Victor Bland | Gaffer |
Guy D'Alema | Still Photographer |
Mike Satterfield | Grip |
Tamara Henderson | Production Accountant |
Trenton McRae | Gaffer |
James Selph | Key Grip |
Ashley Marie Parker | Set Costumer |
Justin Cooley | Second Unit Cinematographer |
William Clevinger | Production Supervisor |
Andrew Grush | Original Music Composer |
E. Dee Biddlecome | Costume Supervisor |
Gilbert Nogalski | Grip |
Brandon Bernard | Key Costumer |
Samuel Bowling | Key Costumer |
Jerry Lambert | Post Production Consulting |
Lee Coleman | Production Office Assistant |
Catherine E. Greene | Camera Technician |
Norman J. Morton | Driver |
Bill McClelland | Camera Operator |
Tony Parker | Executive Producer |
Henry Winterstern | Executive Producer |
Arianne Fraser | Executive Producer |
Delphine Perrier | Executive Producer |
Alexander Boies | Executive Producer |
Vance Owen | Executive Producer |
Montgomery Blencowe | Executive Producer |
Anthony Callie | Co-Producer |
David Hopwood | Co-Producer |
Ryan S. Black | Co-Executive Producer |
Carsten Kurpanek | Editor |
Ron Lynch | Executive Producer |
Hilda Somarriba | Unit Publicist |
Miles Chapman | Screenplay |
Bonnie Stauch | Costume Designer |
Mike Burns | Music Supervisor |