Tim Blake Nelson als Henry | |
Scott Haze als Curry | |
Gavin Lewis als Wyatt | |
Stephen Dorff als Ketchum | |
Trace Adkins als Al | |
Richard Speight Jr. als Dugan | |
Max Arciniega als Stilwell | |
Brad Carter als Branigan | |
Kent Shelton als Cowardly Gunslinger (uncredited) |
Potsy Ponciroli | Director |
Potsy Ponciroli | Screenplay |
Shannon Houchins | Producer |
Michael Hagerty | Producer |
Garson Foos | Executive Producer |
Bob Emmer | Executive Producer |
Jordan Fields | Executive Producer |
Alex Siskin | Executive Producer |
Trevor O'Neil | Executive Producer |
Jordan Lehning | Original Music Composer |
John Matysiak | Director of Photography |
Jamie Kirkpatrick | Editor |
Max Biscoe | Production Design |
Ruby Guidara | Art Direction |
Carey Ann Bowen | Set Decoration |
Brianna Quick | Costume Design |
David Atherton | Makeup Department Head |
Stacy Lockhart | Makeup Department Head |
Casey Barker | Sound Re-Recording Mixer |
Casey Barker | Supervising Sound Editor |
Matthew Gardocki | Visual Effects Supervisor |
Richard Foos | Executive Producer |
Allen Waddell | Production Assistant |
Meghan Wiggins | Production Assistant |
Rhiannon White | Production Assistant |
Allen Waddell | Stand In |
Matthew Stratton | Armorer |
D. Reride Smith | Animal Coordinator |
Jasmin Nicole Shuler | Production Assistant |
Jonathan Schaade | Assistant Production Coordinator |
Erin McCormick | Production Assistant |
P.J. Marshall | Animal Wrangler |
Sabrina Jackson | Set Medic |
Christian Gale | Set Production Assistant |
Christina Deaux | Production Assistant |
Blakely Clark | Production Accountant |
Derek Blankenship | Production Assistant |
Michael D. Robertson | Transportation Captain |
Merissa Ide Costanza | Script Supervisor |
Forrest Latta | Music Supervisor |
Matt Combs | Musician |
Anthony Lopez | Location Manager |
Donald Bittinger | Assistant Editor |
Kent Shelton | Armorer |
Amber Ponciroli | Costumer |
Shelley McCabe | Key Costumer |
Scotty Wright | Digital Imaging Technician |
Samuel Willey | "A" Camera Operator |
Matt Ware | Chief Lighting Technician |
Geoffrey Storts | First Assistant Camera |
Kris R. Orlowski | Still Photographer |
J. Ryan McCleney | Additional Grip |
Kenneth Herron | Second Assistant Camera |
Jayson Hale | Grip |
David Graham | Camera Production Assistant |
Jim Gordon | Key Grip |
Howard Fox | Best Boy Grip |
Zachary Erwin | Best Boy Electric |
Robert Duke | Rigging Gaffer |
Joe Crowley | Grip |
Diego Cacho | First Assistant Camera |
Kent Shelton | Stunt Double |
Patrick Moore | Stunts |
Duke Jackson | Stunts |
Casey Hendershot | Stunts |
Billy Bussey | Stunts |
Ryan Brown | Stunts |
Gianni Biasetti Jr. | Stunts |
Christopher 'Critter' Antonucci | Stunts |
Rocky Abou-Sakher | Stunt Coordinator |
Henry Paul | Boom Operator |
Jeremy Mazza | Sound Mixer |
Brandon Dorr | Sound Editor |
Jeff Taylor | Carpenter |
Jimmy Swift | Set Dresser |
Damion Smotherman | Art Department Production Assistant |
Thurman Guidara | Art Department Production Assistant |
Danny Dones | Property Master |
Cyrus Hill Davis | Assistant Property Master |
Eric Williams | First Assistant Director |
Corey Rich | Second Second Assistant Director |
Randolph Easy | Second Assistant Director |
Allison Joy Gale | Production Supervisor |
Martina Goldthreate | Key Hair Stylist |
Jenny Garner | Makeup Artist |
Anna Williams | Hair Department Head |
John Blake | Makeup Artist |
Eric Williams | Associate Producer |
Jamie R. Thompson | Co-Producer |
Margaret Miller | Associate Producer |
Chris Conner | Co-Producer |
Bob Burris | Co-Producer |
Tamera Brooks | Line Producer |