Bukky Bakray als Rocks | |
Kosar Ali als Sumaya | |
D'Angelou Osei-Kissiedu als Emmanuel | |
Shaneigha-Monik Greyson als Roshé | |
Ruby Stokes als Agnes | |
Tawheda Begum als Khadijah | |
Afi Okaidja als Yawa | |
Anastasia Dymitrow als Sabina | |
Sarah Niles als Ms. Booker | |
Layo-Christina Akinlude als Funke Omotoso | |
Sharon D. Clarke als Anita | |
Islah Abdur-Rahman als Ismail | |
Shola Adewusi als Grandmother Omotoso | |
Mohammad Amiri als Mohammed | |
Tina Chiang als Lara | |
Kate Isitt als Vicky | |
Aneta Piotrowska als Anna | |
Kaine Zajaz als Mo | |
Umit Ulgen als Ahmed | |
Curtis Walker als Reg |
Faye Ward | Producer |
Sarah Gavron | Director |
Theresa Ikoko | Writer |
Will Clarke | Executive Producer |
Emma Duffy | Executive Producer |
Sophie Phillips | Set Decoration |
Claire Wilson | Writer |
Ameenah Ayub Allen | Producer |
Sarah Gavron | Executive Producer |
Ruka Johnson | Costume Design |
Maya Maffioli | Editor |
Alice Normington | Production Design |
Lucy Pardee | Casting |
Hélène Louvart | Director of Photography |
Isobel Dunhill | Art Direction |
Phil Hunt | Executive Producer |
Natascha Wharton | Executive Producer |
Sue Bruce-Smith | Executive Producer |
Emilie Levienaise-Farrouch | Original Music Composer |
Claire Bernengo | Boom Operator |
Paul Cotterell | Sound Re-Recording Mixer |
Miles Croft | Boom Operator |
Margaux Peyre | Boom Operator |
Max Walsh | Sound Re-Recording Mixer |
Gunnar Óskarsson | Supervising Sound Effects Editor |
Alice Caronna | First Assistant Director |
Malinda Kaur | Second Assistant Director |
Belinda McGinley | Stunt Coordinator |
Bhairavi Patel | Script Supervisor |
Julia Oh | Executive Producer |
Daniel Battsek | Executive Producer |
Andy Mayson | Executive Producer |
Mike Runagall | Executive Producer |
Hannah Farrell | Executive Producer |
Nicola Morrow | Line Producer |
Nora Robertson | Makeup Designer |
Nora Robertson | Hair Designer |
Meg Clark | Post Production Supervisor |
Connie Farr | Music Supervisor |
Yves-Marie Omnes | Production Sound Mixer |
Hannah Price | Associate Producer |
Clark Crewe | Associate Producer |
Michael Maroussas | Supervising Dialogue Editor |
Kim Fenton | Location Manager |
Ian Glenister | Gaffer |
Elizabeth Calvert | Best Boy Electric |
Rebecca Horsburgh | Key Grip |
Nicola Matiwone | First Assistant Editor |
Hoping Chen | Assistant Editor |
Jateen Patel | Digital Colorist |
Amber Tordoff-Gibson | Third Assistant Director |
James Cross | Third Assistant Director |
Richard Styles | First Assistant Director |
Amaka Ugwunkwo | Production Manager |
Emily Precious | Production Coordinator |
Callum Clarke | Production Coordinator |
Rhianna Rizvi | Assistant Production Coordinator |
Matthew Steggles | Production Secretary |
Ellie Gocher | Production Secretary |
Ferdinand Hunter | Production Runner |
Sam Fenton | Assistant Location Manager |
Petula Langlais | Assistant Location Manager |
Lottie Turner | Assistant Location Manager |
Hélène Louvart | "A" Camera Operator |
Kate Molins | First Assistant "A" Camera |
Cristina Cretu | Second Assistant "A" Camera |
Rachel Clark | "B" Camera Operator |
Maiya Rose | First Assistant "B" Camera |
Clare Connor | First Assistant "B" Camera |
Kate Louise Eccarius | First Assistant "B" Camera |
Nicola Beattie | Second Assistant "B" Camera |
Maria Camilla Piana Brizio | Camera Trainee |
Barney Pearce | Grip |
Susanne Salavati | "C" Camera Operator |
Eve Carreño | First Assistant "C" Camera |
Nick Teulon | Grip |
Rohan Reeves | Grip |
Mark Thornton | Rigging Gaffer |
Desmond Perry | Electrician |
Camille Barrat | Boom Operator |
Chris Devlin | Boom Operator |
Jenny Dee | Standby Art Director |
Fletcher Jarvis | Assistant Art Director |
Ariadne Bicknell | Art Department Assistant |
Mark Smith | Property Master |
Zane McGill | Construction Manager |
Matthew Hindle | Graphic Designer |
Amy De Rees | Makeup Supervisor |
Amy De Rees | Hair Supervisor |
Nadia Becker | Makeup & Hair |
Sophia Mascarenhas | Makeup & Hair |
Kieron Lavine | Makeup & Hair |
Gerda Lauciute | Makeup & Hair |
Romaine Bowman | Makeup & Hair |
Chloe Maidment | Makeup & Hair |
Juliana Ferreira | Makeup & Hair |
Annie McConnell | Makeup & Hair |
Alice Woodward | Costume Supervisor |
Veronica Johnson | Costume Assistant |
Dean Sipling | Production Accountant |
Elliot Fisher | Assistant Accountant |
Inigo Manby | First Assistant Editor |
Aaron Hillier | Post Production Coordinator |
Jussi Honka | Dialogue Editor |
Peter Clarke | Music Editor |
Dom Farley | Assistant Music Supervisor |
Mark Appleby | ADR Mixer |
Gibran Farrah | ADR Mixer |
Adam Mendez | Foley Mixer |
Sue Harding | Foley Artist |
Andie Derrick | Foley Artist |
Oliver Ferris | Foley Artist |
Sophia Hardman | Foley Editor |
Compton Ross | Executive Producer |
Theresa Ikoko | Story |
Flume | Songs |