David Jonsson als Dom | |
Vivian Oparah als Yas | |
Poppy Allen-Quarmby als Cass | |
Simon Manyonda als Nathan | |
Benjamin Sarpong-Broni als Eric | |
Karene Peter als Gia | |
Malcolm Atobrah als Jules | |
Alice Hewkin als Tabby | |
Levi Roots als Uncle | |
Gary Beadle als Peter | |
Llewella Gideon als Tanice | |
Delroy Brown als Big Trev | |
Omari Douglas als Mona | |
Yasmin Al-Khudhairi als Amanda | |
Marva Alexander als Janet | |
Munya Chawawa als Restaurant Crooner | |
Andrew Francis als Dom's Dad | |
Sandra Daley als Dom's Mum | |
Rohan Rakhit als Karaoke MC | |
Michael Dapaah als Man in Shop | |
Charlotte Melia als Woman in Shop | |
Blue Lab Beats als Self | |
Alex Blake als Self | |
Ghetto Boy als Self | |
Aaron Chetty als Lewis | |
Soph Galustian als Alien Queen | |
Charlie Knight als Hoverboard Guy | |
Paul Jordan als Peckham Cowboy | |
Amir Jamal als Popcorn Man | |
Eliah Ibazebo als Young Jas | |
Anthony Mackenzie als Waiter Twin #1 | |
Greg Mackenzie als Waiter Twin #2 | |
Caroline Mabey als Balloon Lady | |
Luke Dewulff Booth als Toddler on Scooter | |
Kazuyo Enomoto als Qigong Instructor | |
Colleen Allen als Qigong Class #1 | |
Beri Ann-Miller als Qigong Class #2 | |
Josie Coster als Qigong Class #3 | |
Sharan Hunjan als Qigong Class #4 | |
Elizabeth Grunberger als Qigong Class #5 | |
Peter Braddock als Qigong Class #6 | |
Dipali Limbachia als BBQ Guest #1 | |
Renford Warmington als BBQ Guest #2 | |
Tashienna Bookal als BBQ Guest #3 | |
Robin Yu als BBQ Guest #4 | |
Abe Valentino als BBQ Guest #5 | |
Jawden Hamzie als BBQ Guest #6 | |
Tyler Davis als BBQ Guest #7 | |
Tyra-Anais Davis als BBQ Guest #8 | |
Serena Dhanak als BBQ Guest #9 | |
George Taylor als City Boy Karaoke | |
Scott Hillier als Bouncer | |
Troy Hewitt als Night Bus Guy | |
Fredrik Ferrier als Male Model | |
Cain Aiden als Moped Learner (uncredited) | |
Bikramjit Gurm als Market Shopper Sikh Gentleman (uncredited) | |
Esme Molly als Schoolgirl (uncredited) | |
Colin Firth als Love Guac’tually Server (uncredited) | |
Raine Allen-Miller als Director (uncredited) |
Raine Allen-Miller | Director |
Nathan Bryon | Writer |
Tom Melia | Writer |
Yvonne Isimeme Ibazebo | Producer |
Damian Jones | Producer |
Paul Grindey | Executive Producer |
Kristin Irving | Executive Producer |
Sophie Meyer | Executive Producer |
Eva Yates | Executive Producer |
Victoria Boydell | Editor |
Kharmel Cochrane | Casting |
Jessamy Hadfield | Set Decoration |
Raoul Brand | Sound Re-Recording Mixer |
Maiken Hansen | Supervising Sound Editor |
Olan Collardy | Director of Photography |
Anna Rhodes | Production Design |
Charles Moore | Executive Producer |
Julia Beck | Standby Art Director |
Alex Gabucci | Visual Effects Supervisor |
Kwes | Original Music Composer |
Rose Garnett | Executive Producer |
Cynthia Lawrence-John | Costume Design |
Danielle Westwood | Costume Supervisor |
Laura Sully | Costume Standby |
Jessica Eleni Noulton | Costume Standby |
Luca Levai | Costume Assistant |
Rose Powell | Casting Assistant |
Katie Lovie | Extras Casting |
Arron Cuthbertson | Extras Casting |
Danny R. Williams | Second Assistant "B" Camera |
Jessica Atkinson | Visual Effects Editor |
Claudia Glod | Visual Effects Producer |
Eric Jacobo | Visual Effects Coordinator |
Rob Redford | Visual Effects Editor |
Giancarlo Dellapina | Production Sound Mixer |
Will Langdale | Second Assistant Sound |
Jakov Munižaba | Dialogue Editor |
Kobi Quist | Sound Mix Technician |
Ana Castanedo Izquierdo | Art Department Assistant |
Dorothy Allen-Pickard | Second Unit Director |
Declan Bambrick | Third Assistant Director |
Rory Bentley | Second Unit Director |
Natalie Segal | First Assistant Director |
Kyla Simone Bruce | Script Supervisor |
Will Rae Smith | Gaffer |
Callum Crisell | Rigging Gaffer |
Courtney Bennett | "B" Camera Operator |
Sonia Rodríguez Serrano | Second Assistant "A" Camera |
Callum Abraham | Assistant Editor |
Jack McGinity | Colorist |
Sandy Buchanan | Foley Supervisor |
Soroosh Gholampur | Sound Recordist |
Hashim Alsaraf | Associate Producer |
Nathan Bryon | Associate Producer |
Tom Melia | Associate Producer |
Win Mensah-Larbie | Line Producer |
Alasdair Mitchell | Line Producer |
Earleatha Oppon | Associate Producer |
Ashley Dando | Art Direction |
Bianca Simone Scott | Hair Designer |
Bianca Simone Scott | Makeup Designer |
Niedian | Makeup Trainee |
Robert K. Harm | Production Manager |
Olivia O'Brien | Unit Manager |
Russell Dewulf Booth | Second Assistant Director |
Sabrina Lena Ildefonso | Floor Runner |
Carlotta Beck Peccoz | Second Unit First Assistant Director |
Dionne Ward | Art Department Trainee |
Keith Weir | Storyboard Artist |
Renzo Garcia | Sound Assistant |
Richard Thomas | Sound Assistant |
Hannes Wannerberger | Mix Technician |
Helena Almeida | Visual Effects Production Assistant |
Nicola Borsari | Visual Effects |
Genevieve McMahon | Executive Visual Effects Producer |
Felicia Petersen | Compositor |
Eleanor Risdon | Visual Effects |
Eric So | Digital Compositor |
Emma Tyler | Digital Compositor |
Martin Gordon | Stunt Double |
Sabina Claici | Second Assistant Camera |
Sonia Rodríguez Serrano | Second Assistant Camera |
Vlassis Skoulis | First Assistant "B" Camera |
Steve Wells | Key Grip |
Constandinos Dean Zimarakis | Best Boy Grip |