Antonio Banderas als Eduardo 'Eddie' Deacon | |
Ben Kingsley als Charlie | |
Liam McIntyre als Vance | |
Chad Lindberg als Mason | |
Gabriella Wright als Ruby | |
Cung Le als Dead Eyes | |
Mark Rhino Smith als Hood Shooter | |
Bashar Rahal als Fake US Marshal | |
Yana Marinova als Female backseat agent | |
Jiro Wang als Johnny | |
Ivailo Dimitrov als Patrol car cop | |
Velimir Velev als Feral | |
Mark Basnight als U.S. Marshall- Shotgun | |
Lillian Blankenship als Silvia | |
Katherine de la Rocha als Jamie | |
Shari Watson als Administrator | |
Anurag Biswas als Agent Rodriguez | |
Velizar Peev als Fake US Marshal #2 | |
Atanas Srebrev als SUV Agent #2 | |
Yoana Bukovska-Davidova als Valerie | |
Kalin Kerin als SUV Agent Driver #1 | |
Yana Marinova als Female SUV Agent #2 | |
Stefan Shopov als Biker | |
Elitsa Razheva als Hooded Female Goon | |
Genko Ivanov als Hooded Big Dude | |
Georgi Dimitrov als Hooded Driver | |
Edis Seliminski als Hooded Shooter #2 | |
Andrew De La Rocha als Uncle Will |
Avi Lerner | Executive Producer |
Alain Desrochers | Director |
Tony Mosher | Writer |
Lonnie Ramati | Co-Executive Producer |
Les Weldon | Producer |
Steven Paul | Executive Producer |
John Sullivan | Screenplay |
Shi Jianxiang | Executive Producer |
Jeffrey Greenstein | Producer |
Gisella Marengo | Producer |
Jonathan Yunger | Producer |
Alessandro Troso | Art Direction |
Gord Hillier | Dialogue Editor |
Russell Gorsky | Sound Effects Editor |
Kris Casavant | Supervising Sound Editor |
Yana Stoyanova | Makeup Artist |
Dirk Buchmann | Property Master |
Iveta Tsvetkova | Visual Effects Coordinator |
Mila Maslarova | Script Supervisor |
Stoyan Georgiev | Key Grip |
Marta Stoimenova | Key Hair Stylist |
Ivan Ranghelov | Art Direction |
Danail Hadzhiyski | Visual Effects Producer |
Desislava Lazarova | Visual Effects Editor |
Mariana Love | Makeup Artist |
Selena Arizanovic | Music Supervisor |
Éric Drouin | Editor |
Dobrinka Stamenkova | Art Department Coordinator |
Mark Sussman | ADR Voice Casting |
Valentin Valov | Key Makeup Artist |
FM Le Sieur | Music |
Ivan Vatsov | Second Unit Director of Photography |
Daniel Ivanov | VFX Editor |
Anna Gelinova | Costume Design |
Patty Connolly | ADR Voice Casting |
Arta Tozzi | Set Decoration |
Nikolay Pachov | Visual Effects Editor |
Marianne Stanicheva | Casting |
Ivo Jivkov | Special Effects Supervisor |
Antonello Rubino | Production Design |
Katerina Goranova | Casting Assistant |
Mihail Yanakiev | Camera Operator |
Kiril Valchanov | Steadicam Operator |
Kiril Georgiev | Visual Effects Coordinator |
Kiril Kaloyanov | Boom Operator |
Anton Bakarski | Director of Photography |
Peter Rakovski | Property Master |
Ryan Nowak | Sound Designer |
Paul Harb | Editor |
Stanislav Dragiev | VFX Supervisor |
Elena Zhekova | Special Effects Coordinator |
Petar Kadiiski | Boom Operator |
Gord Hillier | ADR Supervisor |
Aaron Olson | Dialogue Editor |
Dian Hristov | Second Assistant Director |
Éric Parenteau | First Assistant Director |
Carlos Sotolongo | ADR & Dubbing |
Asya Chakarova | Second Assistant Director |
Edis Seliminski | Third Assistant Director |
Kiril Kaloyanov | Sound Mixer |
Monika Hristova | Second Assistant Director |
Galina Kyuchukova | Second Assistant Director |
Vincent Cheng | Co-Producer |
Aleksander Aleksiev | Visual Effects Supervisor |
Tapio Liukkonen | Foley Artist |