Maleni Chaitoo als Ensemble | |
Wyatt Cirbus als Prince of Wales | |
Sanjit De Silva als Buckingham | |
Thomas DellaMonica als Understudy Ensemble | |
Sam Duncan als Duke of York | |
Thaddeus S. Fitzpatrick als Ensemble | |
Skyler Gallun als Ensemble | |
Danai Gurira als Richard III | |
Sarah Hayon als Ensemble | |
Monique Holt als Duchess of York | |
Matthew Jeffers als Ensemble | |
Matt Monaco als Ensemble | |
Gregg Mozgala als King Edward IV/Richmond (King Henry VII) | |
Joe Mucciolo als Ensemble | |
Paul Niebanck als George | |
Xavier Pacheco als Ensemble | |
Marcus Raye Pérez als Ensemble | |
Grace Porter als Ensemble | |
Michael Potts als Lord Stanley | |
Ariel Shafir als Lord Hastings | |
Heather Alicia Simms als Queen Elizabeth | |
Ali Stroker als Anne | |
Sharon Washington als Queen Margaret | |
Daniel J. Watts als Catesby Ratcliffe |
Robert O'Hara | Director |
David Horn | Director |
Mitch Owgang | Producer |
Alan Adelman | Lighting Director |
Gary Bradley | Editor |
Bill Kabel | Post Production Producer |
Philip W. Hack | Line Producer |
Jenn Rowe | Production Manager |
Stephanie Dawson | Producer |
Stanford Tecun | Production Coordinator |
Allison Hoag | Production Assistant |
Lauren Modiano | Script Supervisor |
Jenny Leon | Script Coordinator |
Michiel Pilgram | Online Editor |
Gabriel Martínez | Generator Operator |
Win Bernfeld | Camera Operator |
Manny Gutierrez | Camera Operator |
John Kosmaczewski | Camera Operator |
Alain Onesto | Camera Operator |
Carlos Rios | Camera Operator |
David Smith | Camera Operator |
Bob Del Russo | Camera Operator |
Margina Dennis | Makeup & Hair |
B.T. Whitehill | Graphic Designer |
Matthew Clark | Attorney |
Ryan Balton | Camera Operator |
Rob York | Camera Operator |
Adam Troeger | Camera Technician |
Kim Weber | Makeup & Hair |
Ralph Siciliano | Makeup & Hair |
Aina Lee | Makeup & Hair |
Aria Ferraro | Makeup & Hair |
Carlos Morales | Production Assistant |
Adam Sosnicki | Production Assistant |
Raheem Freeman | Production Assistant |
Celeste Gimonet | Production Assistant |
Ana Sabater | Production Assistant |
Declan Lighthouse | Production Assistant |
Hannah Yellen | Production Assistant |
Julien Supplice | Production Assistant |
Amanda Rose | Production Assistant |
Ari Howorth | Production Assistant |
Alice Bershtein | Production Assistant |
Kendall Allen | Assistant Production Manager |
Amanda Rehberg | Wardrobe Supervisor |
Mike Best | Production Manager |
Sophia Shafiuzzaman | Production Assistant |
Charlie Saslow | Production Assistant |
Amelia McGinnis | Production Assistant |
Jacob Caire | Scenic Artist |
Madeleine Dieterle | Scenic Artist |
Raven Bartlett | Scenic Artist |
Bee Gable | Assistant Costume Designer |
Amy Price | Assistant Costume Designer |
Christopher Darbassie | Assistant Sound Designer |
Vicky Butler | Costume Coordinator |
Akvinder Kaur | Electrician |
Annie Garrett-Larsen | Electrician |
Archer Swietek | Electrician |
Bev Fremin | Electrician |
Dajane Wilson | Electrician |
Dana Spataru | Electrician |
Elizabeth Camacho | Electrician |
Hayes Wolfe | Electrician |
Isaac Anderson | Electrician |
James Dewhurst | Electrician |
James Gallo | Electrician |
Jason Kelly | Electrician |
Jesse Campbell | Electrician |
Jesus Santiago | Electrician |
Joseph Messana | Electrician |
Joseph Scardino | Electrician |
Lem Goldstein | Electrician |
Nicole Belenski | Electrician |
Nicholas Murphy | Electrician |
Nya Mullins | Electrician |
Olivia deBree | Electrician |
Parker Damm | Electrician |
Reid Sullivan | Electrician |
Remy M. Leelike | Electrician |
Ryan Stofa | Electrician |
Sarah Woods | Electrician |
SG Lehmann | Electrician |
Shane Crowley | Electrician |
Val Insardi | Electrician |
Wendy Scher | Electrician |
Amos Norwich | Electrician |
Ruth E. Sternberg | Production Executive |
David Horn | Executive Producer |