Marley Shelton als Diane Weston | |
Marla Sokoloff als Lisa Janusch | |
Melissa George als Cleo Miller | |
Mena Suvari als Kansas Hill | |
Rachel Blanchard als Hannah Wald | |
Alexandra Holden als Fern Rogers | |
Sara Marsh als Lucy Whitman | |
James Marsden als Jack Bartlett | |
Sean Young als Mrs. Hill | |
W. Earl Brown als Hank 'Terminator' Rogers | |
Adam Busch als Geeky Guy | |
Jake Hoffman als Ted | |
Nate Maher als Chris | |
David Belenky als Bruce | |
Kevin Kling als Factory Worker | |
Dave Quimby als Apartment Manager | |
Jacy King als Food Valley Cashier | |
Wiley Harker als Principal Smith | |
Stevie Ray Rentfrow als Mr. Dennis Weston | |
Kirsten Frantzich als Mrs. DeeDee Weston | |
Christopher Denton als Mr. Ed Bartlett | |
Jan Puffer als Mrs. Edna Bartlett | |
Claudia Wilkens als Kansas' Grandmother | |
Jeff Hopkins als Police Officer | |
Kevin Joseph Klein als FBI Agent | |
Jeremy Kent Jackson als Football Player #1 | |
Jamison Haase als Football Player #2 | |
Jessie Schoen als Butch Girl | |
Susan Fuller als Bank Loan Officer | |
Andy Hubbell als Husband | |
Katie Kelly als Nurse | |
Ann Kellog als Mink | |
Isabell O'Connor als Inmate #1 | |
Miriam Must als Itchy, Inmate #2 | |
Jennifer Snell als Inmate #3 | |
Andrea Guilford als Lamaze Instructor | |
Bonnie Benjamin-Olson als Lunch Lady | |
Matt Guidry als Male Reporter | |
Laura Fries als Average Girl | |
Cassie Fox als Another Average Girl | |
Kurt Loder als Self | |
Jerry Springer als Self | |
Eric Karros als Eric Karros (uncredited) | |
Joel Thingvall als Video Update Manager (uncredited) |
Francine McDougall | Director |
Juel Bestrop | Casting |
Sloane Klevin | Editor |
Beau Jorgensen | Extras Casting |
Mathew Waters | Supervising Sound Editor |
Mathew Waters | Sound Re-Recording Mixer |
Eric D. Howell | Stunt Coordinator |
James Fierro | Stunt Coordinator |
John Glaeser | Boom Operator |
Jeanne McCarthy | Casting |
Maggie Martin | Set Decoration |
Dean St. John | ADR Mixer |
Wendy Finerman | Producer |
Michael Baber | Music Editor |
Yuri Reese | Sound Re-Recording Mixer |
Robert Jackson | ADR Supervisor |
Takako Ishikawa | Sound Effects Editor |
Frank Masi | Still Photographer |
Darren Michaels | Still Photographer |
Michael Kamper | Sound Effects Editor |
Mark Choi | Sound Effects Editor |
Maria Baker | Art Direction |
Mark Mothersbaugh | Original Music Composer |
Wendy Chuck | Costume Design |
Kirk R. Gardner | Steadicam Operator |
Robert Getty | Dialogue Editor |
Jed M. Dodge | Dialogue Editor |
Chad Branham | Property Master |
Derek Marcil | Sound Re-Recording Mixer |
Robert Brinkmann | Director of Photography |
Jeff Knipp | Production Design |
Lona Williams | Screenplay |
Gina Marie Vitale | Stunts |
Lisa Pederson | Stunts |
Michael Nelson | Unit Production Manager |
Claire O'Brien | Post Production Supervisor |
Rose M. Frazier | Stunts |
Luis Rosa | Stunts |
Michele McGuire | Production Executive |
Eric Sherman | Second Assistant Director |
Afshin Shahidi | "B" Camera Operator |
Windy Fleischaker | Set Designer |
Jon Davidson | Production Supervisor |
Bradford Richardson | Graphic Designer |
Katherine S. Brown | Storyboard Artist |
Mary Ellen Woods | First Assistant Director |
Carla Fry | Executive In Charge Of Production |
Jody Levin | Executive In Charge Of Post Production |
Kirk R. Gardner | "A" Camera Operator |
Jaime Strandmark | Stunts |
Carl Paoli | Stunts |
Suzanne Williams | Stunts |
Marjorie Ergas | Production Coordinator |
Linda Kuusisto | Script Supervisor |
David Grant | Dialogue Editor |
Mary Morrison | Hairstylist |
David Lee Fein | Foley Artist |
Tom Lewis | Additional Editor |
Michael Mullane | Sound Effects Editor |
Matt Moore | Executive Producer |
Tim Hillman | Location Manager |
Bob Medcraft | Location Manager |
Alan Freedman | ADR Mixer |
Kirk Erickson | Construction Coordinator |
Natalie A. Hale | Makeup Artist |
Teri Demarest | Hairstylist |
Jeannine Bourdaghs | Costume Supervisor |
Amy Leigh Johnson | Unit Publicist |
Richard Anderson | Transportation Captain |
Tom Franchett | Chief Lighting Technician |
Susan Hartmann | Assistant Production Coordinator |
Lucy Sustar | Foley Mixer |
Dee Gross | Makeup Artist |
Susan Strubel | Set Costumer |
Claire Rudnick Polstein | Executive Producer |
Ken McLaughlin | Sound Mixer |
Blythe Cappello | Casting Assistant |
Chato Hill | Assistant Sound Editor |
Sherry Heart | Key Hair Stylist |
Greg Mooradian | Executive Producer |
Dana Reaves Bolla | Production Accountant |
Pattye Rogers | First Assistant Editor |
Roxanne Wightman | Hairstylist |
David Brotsky | Assistant Location Manager |
Bob Bowen | Music Coordinator |
Adam Kay | Music Editor |
Thomas Jones | Dialogue Editor |
Craig Jurkiewicz | Foley Editor |
Linda Thayer | Set Costumer |
Stuart Skrien | Assistant Property Master |
Diane Marshall | Foley Artist |
Marc Scott | Transportation Coordinator |
Jason George | Dialogue Editor |
Mary Flaa | Key Makeup Artist |
Carrie Messina | Makeup Artist |