Erin Daniels als Lisa Johnson | |
Greg Lauren als Mick Partridge | |
Will Yun Lee als Yoyo Lee | |
Eva Mendes als Maria Serranco | |
Ice-T als The Sensei | |
Vincent Castellanos als Felix | |
Orlando Palacio als Ivan Martinez | |
George Tapia als Lucio | |
Erika Norell als Misaei / Rita | |
Xavier Coronel als Trini | |
Patricia Azan als Aranxta | |
Alexa Kuve als Conchita | |
Tony Bolano als Santos | |
Tari Rose als Daisy | |
Joe Hess als Clem | |
Gene Gabriel als INS Agent | |
James Hyde als Brad | |
Eli Hoebeke als Stephanie | |
Armando Roblan als Fidel Castro | |
Patrick Mickler als Buzz | |
Jennifer Taylor als Kimiko | |
Elsa Espino als Eva |
Kirk Wong Chi-Keung | Director |
Roger Garcia | Story |
John Perrin Flynn | Producer |
Edward J. Pei | Director of Photography |
Joe Shugart | Editor |
M. Scott Smith | Editor |
Emilio Kauderer | Original Music Composer |
Martina Buckley | Production Design |
Roger Garcia | Executive Producer |
Don Michael Paul | Executive Producer |
Don Michael Paul | Teleplay |
Don Michael Paul | Story |
John James McGuire | Story |
Danielle Weinstock | Unit Production Manager |
Robin R. Oliver | First Assistant Director |
Melanie Grefé | Second Assistant Director |
Robert J. Ulrich | Casting |
Eric Dawson | Casting |
Carol Kritzer | Casting |
Shawn Dawson | Casting |
Don Michael Paul | Second Unit Director |
Marten W. Piccinini | Second Unit First Assistant Director |
Charissa Forth Kane | Second Unit First Assistant Director |
Fernando C.E. Roca | Associate Producer |
Alan Chu | Associate Producer |
Austin Myers | Costume Designer |
Carol Bayne Kelley | Set Decoration |
Michael R. Tromer | Sound Mixer |
John Scott | Boom Operator |
Walter Gregg | Second Unit Director of Photography |
Sheila Jean Walker | Makeup Artist |
Gary Walker | Hairstylist |
Sherry Weiss | Costumer |
Valerie Fusaro | Costumer |
Don Caroll | Casting Assistant |
Sondra Dee Boyachek | Production Coordinator |
Jillian Amburgey | Script Supervisor |
Ricky Jones | Special Effects Coordinator |
Artie Malesci | Stunt Coordinator |
Wai Man Lee | Stunt Coordinator |
Lau Chi-Ho | Stunt Coordinator |
Matt Cassel | Assistant Editor |
Mary Lou Byrd | Costume Supervisor |
Helen R. Coiner | Seamstress |
Stan Jones | Music Editor |
Mark Friedgen | Supervising Sound Editor |
William Nickleson | Sound Re-Recording Mixer |
Tom Meloney | Sound Re-Recording Mixer |
Sonia Sutton | Assistant Production Coordinator |
Royce Steele | Visual Effects Producer |
Thomas Mahoney | Visual Effects Supervisor |
Maria Wye | Production Executive |
Dave Watson | Production Executive |
Paul Mason | Executive In Charge Of Production |