Peter Gerety als Allery Parkes | |
Billy Brown als Walter Brewer | |
Talia Shire als Iola Parkes | |
J. Salome Martinez als Benny Mendez | |
Patrese McClain als Cecilia Brewer | |
Ryan Hallahan als McDowell | |
Bobby Richards als Stan Gordman | |
Kirsten Fitzgerald als Marg Maldonna | |
Mike Brunlieb als Roger Hendriksen | |
Barbara E. Robertson als Bonnie | |
Matthew Russell als Brandon the Local Reporter | |
Daniel Leahy als Brian the Assistant | |
Bea Cordelia als Check-Out Clerk | |
Marc Grapey als Unemployment Line Man | |
Bradley Grant Smith als Pastor Mark | |
Jason Singer als Sheriff | |
Liam C. Miller als Uniform Guy | |
Vonzell Scott als Co-Worker | |
A.C. Smith als Worker #1 | |
José Antonio García als Worker #2 | |
Abby Pierce als Waitress | |
Shanésia Davis als Nurse |
David Gonzalez | Original Music Composer |
Halley Sharp | Costume Design |
Morgan R. Stiff | Executive Producer |
Catherine Stroud | Casting |
Sarah Sharp | Production Design |
Lovell Holder | Producer |
Tim Ranzetta | Executive Producer |
Maya Emelle | Producer |
Morgan Halsey | Editor |
Robert Jury | Director |
Piero Basso | Director of Photography |
Clark Peterson | Producer |
Robert Jury | Producer |
Lee V. Stiff | Executive Producer |
Katherine Eslao | Executive Producer |
Lisa London | Casting |
Robert Jury | Writer |
Brett Hays | Line Producer |
Jennifer Rudnicke | Local Casting |
Mickie Paskal | Local Casting |
Brett Hays | Unit Production Manager |
Anthony E. Cabral | First Assistant Director |
Stephanie E. Clemons | Second Assistant Director |
Kevin McGrail | Associate Producer |
Rob Roediger | Production Supervisor |
Suzannah Linnekin | Set Decoration |
David Ryzner | On Set Dresser |
Camila Devereux | On Set Dresser |
Grace Junk | Graphic Designer |
Kelly McGowan | Art Department Assistant |
Charles Nankivel | Swing |
Chris Polmanski | First Assistant "A" Camera |
Benjamin Morgan | Second Assistant "A" Camera |
Rob Stern | "B" Camera Operator |
Francis Claudio | First Assistant "B" Camera |
Jeremy Stark | First Assistant "B" Camera |
Jana McClain | First Assistant "B" Camera |
Dae Hyun Kim | Steadicam Operator |
Jim Peterson | Jimmy Jib Operator |
Luke Zintak | Digital Imaging Technician |
August Doubrawa | Camera Intern |
Dan Machut | Sound Mixer |
Majid Karimian | Boom Operator |
Alyssa Alexander | Script Supervisor |
Andrea C. Pabon | Lead Costumer |
Robin Lee | Set Costumer |
Kirrah Perkins | Set Costumer |
Nathalie Kwok-Lundy | Set Costumer |
TJ Clounie | Gaffer |
Zach Alsen | Best Boy Electric |
Bear Aldrich | Electrician |
Mike Cho | Key Grip |
Max Skelton | Best Boy Grip |
Stephen Wester | Best Boy Grip |
Alex Halstead | Best Boy Grip |
Paul Odrobina | Best Boy Grip |
Igor Cedeño | Grip |
Sean O'Leary | Grip |
Kyle Ruckert | Grip |
Quinton Worthy | Grip |
Ashleigh Coartney | Makeup Department Head |
Ashleigh Coartney | Hair Department Head |
Jessica Monzalvo | Key Makeup Artist |
Katherine Kelly | Property Master |
Darlene R. Hunt | Extras Casting |
Liam C. Miller | Extras Casting Coordinator |
Scott Lucas | Stand In |
Jatone Smith | Stand In |
Silvia Schueller | Stand In |
Andrea Crandall | Second Second Assistant Director |
Iman Sharabash | Production Office Coordinator |
Justine Marcantel | Key Set Production Assistant |
Phil Bogdan | Production Assistant |
Jer'ray Hudgins | Production Assistant |
Michael Castillo | Production Assistant |
John Brady | Production Assistant |
Jacob Grubb | Production Assistant |
David Gorman | Production Assistant |
Matt Brassil | Production Assistant |
Brett Starkopf | Production Assistant |
Patrick Cosgrove | Production Intern |
Patrick Hockberger | Production Intern |
Gail Gilbert | Production Intern |
Ryan Jackson | Transportation Coordinator |
Bret Gogoel | Transportation Captain |
Alex Hughes | Location Manager |
Adrian Burrows | Still Photographer |
Tatiana Matos | Craft Service |
Lovell Holder | Post Production Supervisor |
Richard Halsey | Editorial Consultant |
Howard Paar | Music Consultant |
Adam Bennati | Music Coordinator |
Ashley Jarmack | Musician |
Matias Ambrogi-Torres | Musician |
Michael J. McDonald | Supervising Sound Editor |
Brad Whicanack | Sound Effects Editor |
Terah 'Bishop' Woodley II | Sound Effects Editor |
Anthony Cabacungan | Sound Effects Editor |
Daniel Navajas | Sound Effects Editor |
Casey Stikker | Sound Effects Editor |
Ray Quintana | Dialogue Editor |
Joseph R. De Guzman | Dialogue Editor |
Jason Milversted | Dialogue Editor |
Ray Quintana | ADR Recordist |
Ray Quintana | Foley Editor |
Ray Quintana | Foley Mixer |
Brahm Patel | Foley Recordist |
Joshua Perkins | Foley Artist |
Vincent Deng | Foley Artist |
Josh Murphy | Foley Artist |
Michael J. McDonald | Sound Re-Recording Mixer |
Heather Toll | Digital Intermediate Producer |
Alan Pao | Digital Intermediate Producer |
Sebastian Perez-Burchard | Digital Intermediate Colorist |
Taylor Mahony | Digital Intermediate Editor |
Shirley Luong | Visual Effects Producer |
Heather Toll | Visual Effects Producer |
Xuncheng Chen | Visual Effects Compositor |
Thomas Lounsbury | Location Manager |