Martín Fabio als Mono | |
Miguel De Luna Campos als Maikel | |
Marcelo Spósito als Balde | |
Javier Manera als Memo | |
Claudio Maffia als Maffia / Alberto | |
Mariano Arjones als Mariano | |
Sebastián Muñiz als Arquitecto / Terrorista (voz) / Enano Tano (voz) | |
Paulo Soria als Hombre Vaca / Voz de los Daft Pank / Chorizo Cantor (voz) | |
Walter Cornás als Terrorista / Daft Pank / Rogelio (voz) | |
Ricardo Iorio als Dios del Asado | |
Pablo Echarri als K | |
Alejandro Nagy als Oraculo | |
Norberto Adrián Fernández als Conan | |
Alfonso Grispino als Ricardo Estrella | |
Gillespi als Presidente | |
Pablo Lescano als Afilador | |
Flavio Cianciarulo als Maestro Exorcista | |
Alejandro D'Aloisio als Doble de Alejandro / Daft Pank | |
Lilia Lemoine als Araceli | |
Daniel Soria als Presidente del Jurado | |
Mario Díaz als Vocal 01 | |
Pedro Gramajo als Vocal 02 | |
Rulo Spósito als Intendente | |
Hernán Sáez als Obrero 01 | |
Pablo Parés als Obrero 02 | |
Demián Saiegh Cortizas als Obrero 03 |
Paulo Soria | Writer |
Paulo Soria | Director |
Pablo Parés | Director |
Hernán Sáez | Director |
Paulo Soria | Production Manager |
Walter Cornás | Art Direction |
Walter Cornás | Makeup & Hair |
Pablo Parés | Makeup & Hair |
Walter Cornás | Costume Designer |
Diego Echave | Director of Photography |
Pablo Parés | Camera Operator |
Hernán Sáez | Camera Operator |
Martín Fabio | Idea |
Miguel De Luna Campos | Idea |
Javier Manera | Idea |
Claudio Maffia | Idea |
Marcelo Spósito | Idea |
Mariano Arjones | Idea |
Paulo Soria | Producer |
Julia Lenzberg | Producer's Assistant |
Leandro Palacios | Producer's Assistant |
Silvana Altuna | Producer's Assistant |
Carla Attiannese | Producer's Assistant |
Silvana González | Producer's Assistant |
Lorena Bolano | Producer's Assistant |
Alejandro D'Aloisio | Assistant Art Director |
Walter Cornás | Creature Design |
Alejandro D'Aloisio | Creature Design |
Walter Cornás | Costume Design |
Alejandro D'Aloisio | Costume Design |
Walter Cornás | Makeup Designer |
Walter Cornás | Special Effects Makeup Artist |
Pablo Parés | Makeup Designer |
Pablo Parés | Special Effects Makeup Artist |
Gisela Toledo Chiqui | Assistant Costume Designer |
Mariano Benayón | Graphic Designer |
Laura Lobianco | Choreographer |
Mariano Suárez | Assistant Director of Photography |
Leandro Palacios | Assistant Director of Photography |
Malena Vázquez | Assistant Director of Photography |
Pablo Parés | Color Grading |
Mariano Suárez | Sound |
Mariano Suárez | Boom Operator |
Mariano Suárez | Sound Post Supervisor |
Pablo Vostrouski | Music |
Paulo Soria | Music Editor |
Mariano Suárez | Music Editor |
Pablo Vostrouski | Music Editor |
Alejandro D'Aloisio | Editor |
Paulo Soria | Additional Editor |
Pablo Parés | Additional Editor |
Hernán Sáez | Additional Editor |
Pablo Parés | Visual Effects |
Pablo Parés | Digital Compositor |
Walter Cornás | Title Designer |
Pablo Parés | Title Designer |
Gustavo Fonzo | Still Photographer |
Claudio Maffia | Music |
Javier Manera | Music |
Marcelo Spósito | Music |
Mariano Arjones | Music |
Martín Fabio | Music |
Miguel De Luna Campos | Music |