Bobbi Sue Luther als The Girl | |
Kevin Gage als Tucker | |
Lena Headey als Cindy | |
Sean Whalen als Steven | |
Richard Lynch als Mr. Jones | |
Johnathon Schaech als Johnny | |
Thomas Dekker als Tommy | |
Nick Principe als Chromeskull | |
Jana Kramer als Jamie | |
Lucas Till als Young Store Clerk | |
Anthony Fitzgerald als Anthony | |
Seri DeYoung als Bound Girl | |
Marc Bentley als Sheriff Bates (uncredited) |
Robert Hall | Director |
Bobbi Sue Luther | Producer |
Monika Mikkelsen | Casting |
Sarah Trost | Costume Design |
Scott Winig | Director of Photography |
Kevin Bocarde | Executive Producer |
Seth Nagel | Co-Producer |
Ed Polgardy | Co-Producer |
Chang Tseng | Producer |
Andrew Bentler | Editor |
Mark Bentley | Production Design |
Michael Gaglio | Art Direction |
Leslie Heins | Art Direction |
Dijais Ervin | Key Makeup Artist |
Crystal Soveroski | Special Effects Makeup Artist |
Scott Simpson | Special Effects Makeup Artist |
Christian Quarantillo | Special Effects Makeup Artist |
Mark James Ross | Special Effects Makeup Artist |
Toby Sells | Special Effects Makeup Artist |
Erik Porn | Special Effects Makeup Artist |
Di Goodman | Production Manager |
Robert Michael Zeman Jr. | Production Assistant |
Jason Trost | Acting Double |
Elran Ofir | Production Assistant |
Shannon Murray | Production Coordinator |
Bonnie Cunningham | Production Coordinator |
Zareiff | Driver |
Reagan Brandon | Script Supervisor |
Bryan Yokomi | Assistant Editor |
John Sellars | Colorist |
William 'Skip' McGee | Post Production Coordinator |
Charlie Anderson | Assistant Editor |
Pat Swovelin | Assistant Camera |
Tammy Sutton | Additional Still Photographer |
Johnny Segal | Best Boy Grip |
Natalie Saito | First Assistant "B" Camera |
Pat Swovelin | First Assistant "B" Camera |
Andrew Sadtler | Grip |
Timothy E. Roth | Electrician |
Michael Joseph Phillips | Electrician |
Chris McLeod | Best Boy Electric |
Andre Delano Johnson | Second Assistant Camera |
Dallas Griffin | Grip |
Erik F. Hill | Key Grip |
Brianna Frisbey | Additional Still Photographer |
Geoff Ernst | Gaffer |
Dallas Griffin | Key Rigging Grip |
Blaine Eisner | Still Photographer |
Phaedra Eason | Best Boy Grip |
Brad Baker | First Assistant "A" Camera |
Laurence Avenet-Bradley | Camera Operator |
Charlie Anderson | Loader |
Erik Porn | VFX Artist |
Nicholas Onstad | Digital Compositor |
Eric Evans | Digital Compositor |
Trevor Stott | Boom Operator |
Victoria Rose Sampson | Supervising Sound Editor |
Kunal Rajan | Sound Designer |
Steve Neal | Sound Designer |
John Richard Morris IV | Foley Editor |
David Mercer | Dialogue Editor |
Ryan McBride | Sound Designer |
Janet Tracy Keijser | Stunt Double |
Eric Gillingham | Sound Designer |
Mark Ettel | Sound Re-Recording Mixer |
Billy Carson | Sound Effects Editor |
Daniel Douglass | Sound Engineer |
William Britt | Sound Mixer |
Billy Carson | Foley Editor |
Jason Brennan | Sound Re-Recording Mixer |
Bill Braun | Dialogue Editor |
Brad Cartwright | Props |
John D. Sherman | Assistant Property Master |
Andrew Shepherd | First Assistant Director |
Brad Cartwright | Property Master |
Brianna Frisbey | Second Assistant Director |
Kapil Gandhi | Second Second Assistant Director |
Chang Tseng | Unit Production Manager |
Rich Novak | Dialogue Editor |
Robert Hall | Writer |
Robert Hall | Co-Executive Producer |