Emily Blunt als Mary Poppins | |
Lin-Manuel Miranda als Jack | |
Ben Whishaw als Michael Banks | |
Emily Mortimer als Jane Banks | |
Pixie Davies als Annabel | |
Nathanael Saleh als John | |
Joel Dawson als Georgie | |
Julie Walters als Ellen | |
Meryl Streep als Cousin Topsy | |
Colin Firth als Wilkins / Wolf (voice) | |
Jeremy Swift als Gooding / Badger (voice) | |
Kobna Holdbrook-Smith als Frye / Weasel (voice) | |
Dick Van Dyke als Mr. Dawes Jr. | |
Angela Lansbury als Balloon Lady | |
David Warner als Admiral Boom | |
Jim Norton als Mr. Binnacle | |
Noma Dumezweni als Miss Penny Farthing | |
Tarik Frimpong als Angus | |
Sudha Bhuchar als Miss Lark | |
Steve Nicolson als Park Keeper | |
Christian Dixon als The Milkman | |
Christopher Godwin als Information Desk Clerk | |
John Dagleish als Courier | |
Karen Dotrice als Elegant Woman | |
Ian Conningham als Pub Landlord | |
Billy Barratt als Street Urchin | |
Felix Collar als Street Urchin | |
Kate Attwell als Street Urchin | |
Chris O'Dowd als Shamus the Coachman (voice) | |
Mark Addy als Clyde the Horse (voice) | |
Edward Hibbert als Parrot Umbrella (voice) | |
Ash als Willoughby | |
Shay Barclay als Leerie | |
Ashley Birchall als Leerie | |
Johnny Bishop als Leerie | |
Michael Carroll als Leerie | |
Jon-Scott Clark als Leerie | |
Leon Cooke als Leerie | |
Jack Harrison-Cooper als Leerie | |
Sean Corrie als Leerie | |
Momar Diagne als Leerie | |
Antony Edwards als Leerie | |
Aston Newman Hannington als Leerie | |
Jake Moyle als Leerie | |
Marlon Pelayo als Leerie | |
James Revell als Leerie | |
Ted Rogers als Leerie | |
Charles Ruhrmund als Leerie | |
Christopher Scott als Leerie | |
Zac Smith als Leerie | |
Craig Stein als Leerie | |
Alex J Sturman als Leerie | |
Jahrel Thomas als Leerie | |
Johnny White als Leerie | |
Teneisha Bonner als Female Dancer | |
Lavinia Fitzpatrick als Female Dancer | |
Tara Nicole Hughes als Female Dancer | |
Hannah Kenna-Thomas als Female Dancer | |
Jennifer Leung als Female Dancer | |
Rachel Muldoon als Female Dancer | |
Cassie Rogers als Female Dancer | |
Lorraine Stewart als Female Dancer | |
Calvin Chen als Leerie (uncredited) | |
Johanna Thea als Fairground Attendee (uncredited) | |
Antonio Raul Corbo als Boy (uncredited) | |
Raj Awasti als Bank Customer (uncredited) | |
Fran Targ als Homeless Soup kitchen (uncredited) | |
Jeremy Azis als Bank Customer 110 (uncredited) | |
Nina Kumar als Bank Customer (uncredited) | |
Jag Patel als Corporate Internal Bank Customer (uncredited) | |
Martyn Mayger als Banker (uncredited) | |
Steve Carroll als Tramp (uncredited) | |
David Gambier als Fair Ground Attendee (uncredited) |
Rob Marshall | Director |
David Magee | Screenplay |
P.L. Travers | Novel |
Marc Platt | Producer |
Peter King | Hair Designer |
Rob Marshall | Producer |
Callum McDougall | Production Manager |
Bertie Spiegelberg | Production Supervisor |
Wyatt Smith | Editor |
Tiffany Little Canfield | Casting |
Francine Maisler | Casting |
Hannah Godwin | Production Manager |
Ben Howarth | First Assistant Director |
Callum McDougall | Executive Producer |
Michael Zimmer | Co-Producer |
Steve Carter | Art Direction |
Tamsin Dorling | Makeup Artist |
Simon Elsley | Art Direction |
John Myhre | Production Design |
Vicki Stevenson | Art Direction |
Georgie Whittle | Makeup Artist |
John DeLuca | Producer |
Bernard Telsey | Casting |
Elaine Kusmishko | Art Direction |
Amanda Dazely | Art Direction |
Grant Butler | Third Assistant Director |
Niall Moroney | Supervising Art Director |
Angus More Gordon | Co-Producer |
Sandy Powell | Costume Design |
Alex D. da Silva | Production Manager |
Claire Grainger | Set Decorating Coordinator |
Lottie McDowell | Art Department Assistant |
Jamie Burrows | Draughtsman |
Jake Corney | Greensman |
Robin Beavis | Special Effects Supervisor |
Grace Taylor | Art Department Assistant |
Ty Teiger | Property Master |
Sarah Ginn | Assistant Art Director |
Jennifer Lane | Post Production Supervisor |
Marc Shaiman | Original Music Composer |
Rosie Hardwick | Draughtsman |
Bethany Spence | Greensman |
Scott Hillier | Rigging Supervisor |
Caitlin Murray Jones | Modeling |
Kira Kemble | Draughtsman |
Lotta Wolgers | Draughtsman |
Simon Hayes | Production Sound Mixer |
Laura Collins | Set Dresser |
Candice White | Draughtsman |
Renée Tondelli | Supervising Sound Editor |
James Cullane | Carpenter |
Simon Gustafsson | Conceptual Illustrator |
Richard Hardy | Assistant Art Director |
Sarah Iovino | Art Department Coordinator |
Josh Sales | Set Dresser |
Lauren Briggs-Miller | Assistant Art Director |
Jon Marson | Greensman |
Dominique Pace | Draughtsman |
Angus Hale | Greensman |
Christian Kaestner | VFX Supervisor |
Michelle Roll | Visual Effects Coordinator |
Alan Hall | First Assistant Camera |
Shawn Broes | Visual Effects Editor |
Camille Paleni | Digital Compositors |
Leo Keenan | Stunts |
Billy Gamble | Best Boy Electrician |
Alan Stewart | Second Unit Director of Photography |
Andrew Barry | Compositors |
Sam Horgan | Digital Compositors |
Gabriel Naveau | Digital Compositors |
Brock J. Stearn | Digital Compositors |
Sara Woomer | Visual Effects Coordinator |
Toby Oliver | Stunts |
Ian Pead | Stunts |
Tobias Eedy | First Assistant Camera |
Gareth Harfoot | Drone Operator |
Michael Huber | Visual Effects |
Gary Arthurs | Stunts |
Kieran Clarke | Stunts |
Paul Howell | Stunts |
Alex Fraser | Dolly Grip |
Peter Robertson | Steadicam Operator |
Steven Warner | Special Effects Supervisor |
David Cozens | First Assistant Camera |
Jack Flemming | Dolly Grip |
Harry Langston | Electrician |
David Penfold | First Assistant Camera |
Jim Capobianco | Animation Supervisor |
Leslie Lerman | Visual Effects Producer |
Joshua Toonen | Compositors |
Cristian Knight | Stunts |
Mark Mottram | Stunt Coordinator |
Adam McGrady | Video Assist Operator |
Ben Wilson | Rigging Supervisor |
Talia Felber | Production Manager |
Jack Hughes | VFX Supervisor |
Leo Pean de Ponfilly | Digital Compositors |
Conrad Woolfe | Casting Associate |
Stephane Brisson | Digital Compositors |
Jason Quintana | CG Supervisor |
Leo Woodruff | Stunts |
Angus Benson-Blair | Drone Operator |
Robert Stoneman | Steadicam Operator |
Christian Irles | VFX Supervisor |
Damien Beebe | Camera Operator |
Julian Bucknall | First Assistant Camera |
David Smith | Gaffer |
Stasia Fong | Animation Production Assistant |
Thomas Dotheij | Visual Effects Technical Director |
Eric Guaglione | Animation Supervisor |
Patrick Hall | Digital Compositors |
Jason Pethtel | Digital Compositors |
James Woods | Character Designer |
Laurence Berkani | Visual Effects Producer |
Carolina Cedres | Visual Effects Coordinator |
Maxime Sirven | Visual Effects Editor |
Nick Chopping | Stunts |
Adam Sculthorp | Aerial Camera |
Sarah Trevis | Casting Associate |
Daniel Dow | Stunts |
Andrew Bradley | Aerial Camera Technician |
Brandon Brocker | Animation Department Coordinator |
Tracie Donais | Digital Compositors |
Annabelle Fordham | Stunts |
Gabriella Harman | Stunts |
Harry Gamble | First Assistant Camera |
Amanda Barrios | Line Producer |
Russell Hopwood | Compositors |
John Gamble | Camera Operator |
Jay Maidment | Still Photographer |
Dani Rose | Drone Operator |
Rachel Nadler | Casting Assistant |
Neil Toddy Todd | Special Effects |
Zaid Babeel | Visual Effects Coordinator |
Matt Johnson | VFX Supervisor |
Ricky Leach | Digital Compositors |
Phoenix Woung-Bi Lee | Visual Effects Technical Director |
Jorge Sanchez Fresno | Digital Compositors |
Kent Blocher | Visual Effects Editor |
Tyler Cordova | Animation Manager |
Stewart Probert | Production Manager |
Brett Schroeder | Lead Animator |
Justin Pearson | Stunts |
Dominic Rau | Video Assist Operator |
Charlie Hayes | Location Manager |
Mark Berrow | Musician |
Jim Bruening | Music Editor |
Phil Allchin | Transportation Captain |
Michael Kirkman | Driver |
Rob Lloyd | Driver |
Luke Keeley | Security |
Taro Smith | Production Office Assistant |
Anna Cavaliere | Set Costumer |
Susan Chika Anisiobi | Production Accountant |
Jill McCullough | Dialect Coach |
Peter Trotman | Driver |
Monique Brown | Assistant Production Coordinator |
Rachel Kennedy | Publicist |
Rob Campbell-Bell | Location Manager |
Yvonne Duckett | Costume Supervisor |
Oliver Garcia | Assistant Costume Designer |
Mariette Hendriks | Tailor |
Charlotte Law | Assistant Costume Designer |
Meagan Costello | First Assistant Editor |
Steve Mair | Musician |
Richard Pryce | Musician |
Ian Foweraker | Set Costumer |
Courtney McClain | Assistant Costume Designer |
Eleanor Downey | Location Manager |
Ted Leaning | Driver |
Ali James | Location Manager |
Lara Newman | Key Set Costumer |
Michael Higham | Executive Music Producer |
Lewis Morison | Music Editor |
Rachel Bolt | Musician |
David Davenport | Costume Supervisor |
Carlos Fontanarrosa | Key Set Costumer |
Roger Linley | Musician |
Katerina Ruskova | Transportation Coordinator |
David Rosenbaum Jr. | Driver |
Cynthia Black | Set Costumer |
Caroline Fallon | Costume Coordinator |
Clive Shaw | Driver |
Lisa Vick | Script Supervisor |
Anthony Brookman | Key Set Costumer |
Debbie Scott | Assistant Costume Designer |
Michael Higham | Music Supervisor |
Emma Savin | Driver |
Elliott Cobley | Production Office Assistant |
Martin Kingsley | Assistant Property Master |
Josue Clotaire Fleurimond | Conceptual Illustrator |
Angus More Gordon | Unit Production Manager |
Paula Price | Key Hair Stylist |
Gordon Sim | Set Decoration |
Dion Beebe | Director of Photography |
Paula Price | Key Makeup Artist |
James S. Baker | Storyboard Artist |
David Magee | Story |
John DeLuca | Story |
Rob Marshall | Story |
John DeLuca | Producer |
George Kirby | Stunts |
Alexander Johnson | Assistant Editor |
Jeff Atmajian | Orchestrator |
Paul Gemignani | Music Supervisor |
Paul Gemignani | Conductor |
Michael Starobin | Orchestrator |
Jeni Meredith | Transportation Coordinator |
Jeff Woodbridge | Carpenter |
Marc Shaiman | Songs |
Marc Shaiman | Lyricist |
Scott Wittman | Lyricist |
Thomas Napper | Second Unit Director |
Jessica Hooker | Stunt Double |
Lucy Allen | Stunts |