Monsters University (2013)

Animatie, Familie
Mike Wazowski en James P. Sullivan zijn een onafscheidelijk paar, maar dat was niet altijd het geval. Vanaf het moment dat deze twee monsters elkaar tegenkwamen, konden ze elkaar niet uitstaan. "Monsters University" opent de deur naar hoe Mike en Sulley hun verschillen overwonnen en elkaars beste vrienden werden.

Monsters University Film Info

Score: 7/10 van 7567 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2013-06-20
Lengte: 104 Minuut / 1:44
Regisseur: Dan Scanlon
Schrijvers Daniel Gerson, Robert L. Baird, Dan Scanlon.
Productie Studios: Pixar, Walt Disney Pictures
Productie Land: United States of America

Monsters University Foto's


Monsters University Trailer


Billy Crystal
als Michael "Mike" Wazowski (voice)
John Goodman
als James P. "Sulley" Sullivan (voice)
Steve Buscemi
als Randall Boggs (voice)
Helen Mirren
als Dean Hardscrabble (voice)
Peter Sohn
als Scott “Squishy” Squibbles (voice)
Joel Murray
als Don Carlton (voice)
Sean Hayes
als Terri Perry (voice)
Dave Foley
als Terry Perry (voice)
Charlie Day
als Art (voice)
Alfred Molina
als Professor Knight (voice)
Tyler Labine
als Brock Pearson (voice)
Nathan Fillion
als Johnny Worthington (voice)
Aubrey Plaza
als Claire Wheeler (voice)
Bobby Moynihan
als Chet Alexander (voice)
Noah Johnston
als Young Mike (voice)
Julia Sweeney
als Ms. Squibbles (voice)
Bonnie Hunt
als Karen Graves (voice)
John Krasinski
als “Frightening” Frank McCay (voice)
Bill Hader
als Referee (voice)
Beth Behrs
als Carrie Williams (voice)
Bob Peterson
als Roz (voice)
John Ratzenberger
als Yeti (voice)
Lori Alan
als Additional Voices (voice)
Carlos Alazraqui
als Additional Voices (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Gregg Berger
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Neil Campbell
als Additional Voices (voice)
Frank Oz
als Fungus (voice)
Ava Acres
als Additional Children's Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice, uncredited)
Paul Lazenby
als Monster (voice, uncredited)
Aramé Scott
als Additional Children's Voices (voice)
Joseph John Schirle
als Additional Children's Voices (voice)
Kristen Li
als Additional Children's Voices (voice, as Kristen Sarkisian)
Davin Ransom
als Additional Children's Voices (voice)
Raymond Ochoa
als Additional Children's Voices (voice)
Calum John
als Additional Children's Voices (voice)
Montse Hernandez
als Additional Children's Voices (voice)
Mason Cook
als Additional Children's Voices (voice)
Makenna Cowgill
als Additional Children's Voices (voice)
Tyree Brown
als Additional Children's Voices (voice)
Jack Bright
als Additional Children's Voices (voice)
Isabella Acres
als Additional Children's Voices (voice)
April Winchell
als Additional Voices (voice)
Colette Whitaker
als Additional Voices (voice)
Jim Ward
als Additional Voices (voice, as James Kevin Ward)
Marcia Wallace
als Additional Voices (voice)
David Theune
als Additional Voices (voice)
Tara Strong
als Additional Voices (voice)
Mindy Sterling
als Additional Voices (voice)
Joel Spence
als Additional Voices (voice)
Betsy Sodaro
als Additional Voices (voice)
Patrick Seitz
als Additional Voices (voice)
Dan Scanlon
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Cristina Pucelli
als Additional Voices (voice)
Jeff Pidgeon
als Additional Voices (voice)
Dannah Feinglass Phirman
als Additional Voices (voice)
Donovan Patton
als Additional Voices (voice)
Bret 'Brook' Parker
als Additional Voices (voice)
Colleen O'Shaughnessey
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
David Neher
als Additional Voices (voice)
Pam Murphy
als Additional Voices (voice)
Matthew Mercer
als Additional Voices (voice)
Alec Medlock
als Additional Voices (voice)
Allan McLeod
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Tricia McAlpin
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Jason Marsden
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Dawnn Lewis
als Additional Voices (voice)
Elissa Knight
als Additional Voices (voice)
John Kassir
als Additional Voices (voice)
Brandon Johnson
als Additional Voices (voice)
Jess Harnell
als Additional Voices (voice)
Mike Hanford
als Additional Voices (voice)
Daniel Gerson
als Additional Voices (voice)
Teresa Ganzel
als Additional Voices (voice)
Donald Fullilove
als Additional Voices (voice)
Andy Fischer-Price
als Additional Voices (voice)
Keith Ferguson
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Greg Dykstra
als Additional Voices (voice)
John Cygan
als Additional Voices (voice)
Sean Conroy
als Additional Voices (voice)
Patrick Carlyle
als Additional Voices (voice)
Natalie Jane Dang
als Additional Children's Voices (voice)
Gage Davenport
als Additional Children's Voices (voice)
Ethan Louis Samuels DiSalvio
als Additional Children's Voices (voice)
Faith Goblirsch
als Additional Children's Voices (voice)
Brooke Klinger
als Additional Children's Voices (voice)
Nikolas Michailidis
als Additional Children's Voices (voice)
Marley Pearson
als Additional Children's Voices (voice)
Andrew Stanton Executive Producer
Lee Unkrich Executive Producer
John Lasseter Executive Producer
Kori Rae Producer
Daniel Gerson Screenplay
Randy Newman Original Music Composer
Jean-Claude Kalache Director of Photography
Ricky Nierva Production Design
Robert L. Baird Screenplay
Laura Phillips CG Painter
Jason Deamer Co-Art Director
Randy Berrett Shading
Randy Berrett Painter
Albert Lozano Character Designer
Patrick Lin Layout
Gregg Olsson Layout
Robert Anderson Layout
Louis Gonzales Story Artist
Mark Sanford Layout
Brett Pulliam Animation
Bret 'Brook' Parker Animation
David Eisenmann Set Dressing Supervisor
Scott Clark Supervising Animator
Alan Barillaro Animation
Andrew Gordon Animation Director
Brett Coderre Animation
Nancy Kato Animation
Wendell Lee Animation
Robert H. Russ Animation Director
Patty Kihm Stevenson Animation
Sanjay Patel Character Designer
Ross Stevenson Animation
Ron Zorman Animation
Ron Zorman Opening/Ending Animation
Paul Mendoza Animation
Ken Schretzmann Additional Editing
Greg Snyder Editor
E.J. Holowicki Sound Effects Editor
Christian Hoffman Character Modelling Supervisor
Mark Adams Sets & Props Artist
Paul Aichele Modeling
Jason Bickerstaff Modeling
Jason Bickerstaff Sculptor
Andrew Schmidt Sculptor
Christine Waggoner Simulation & Effects Production Assistant
Sue Maatouk-Kalache Information Systems Manager
Byron Bashforth Shading
David Batte Shading
Scott Clifford Master Lighting Artist
Tim Best Master Lighting Artist
Thomas Hahn Software Team Lead
Tom Duff Software Engineer
Ian Buono Software Team Lead
Drew Rogge Software Engineer
Arik Ehle Animation
Erik Forman Systems Administrators & Support
Paul Cichocki Post Production Supervisor
Courtney Bergin Production Office Assistant
Doc Kane Dialogue
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Dennie Thorpe Foley
Jana Vance Foley
Bruno Coon Music Editor
H. Lee Peterson Additional Editing
Pete Docter Executive Producer
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Tom Myers Sound Designer
Tom Myers Supervising Sound Editor
Guido Quaroni Supervising Technical Director
Kevin Reher Casting
Stephen Schaffer Additional Editing
Laura Beth Albright CG Painter
Holly Dorff ADR Voice Casting
J.A.C. Redford Orchestrator
Andrew Cadelago Layout
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Tony Sereno Sound Re-Recording Mixer
Colin Levy Layout
Kelsey Mann Script Supervisor
Dan Scanlon Screenplay
Dan Scanlon Director
Raymond Wong Modeling
Steve Bloom Second Film Editor
Jason Katz Script Supervisor
Natalie Lyon Casting
Adam Habib Layout
Josée Lajoie Master Lighting Artist
Timothy Hittle Animation
Greg Dykstra Sculptor
Richard Snyder Sets & Props Artist
Robert Kondo Shading
Robert Kondo Co-Art Director
Daisuke 'Dice' Tsutsumi Art Direction
Tom MacDougall Music Supervisor
Gillian Libbert Editorial Manager
Carlo Vogele Animation
Michael Semanick Sound Re-Recording Mixer
Nick Lucas Simulation & Effects Artist
Thomas Moser Lighting Director
Robin Chandler Publicist
Chris Wiggum Publicist
Shannon Wood Script Supervisor
Luke Dunn Gielmuda Foley Editor
Pascal Garneau Foley Editor
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Sonoko Konishi Simulation & Effects Artist
Susan Bradley Title Designer
Nelson 'Rey' Bohol Set Dressing Artist
Justin Pearson Sound Effects Editor
Dustin Cawood Sound Effects Editor
Nicole Paradis Grindle Associate Producer
Royce Wesley Animation
Erick Oh Animation
Jason Watkins Systems Administrators & Support
Kevin Nolting Additional Editing
Luis Alarcon-Cisneros Craft Service
Gregory Amundson Second Film Editor
Brian Chumney Dialogue Editor
Ramiro Lopez Dau Animation
Erin Magill Set Decorating Coordinator
Serena Warner Additional Editing
Jonathan Sacks Orchestrator
James Spencer Sound Re-Recording Mixer
Matt Aspbury Director of Photography
Mach Tony Kobayashi Simulation & Effects Artist
Christina Garcia Weiland Set Dressing Artist
Adrian Molina Additional Writing
Adrian Molina Title Designer
Amanda Deering Jones Script Supervisor
Luke Martorelli Master Lighting Artist
Adam Rodriguez Fix Animator
Shaun Chacko Animation
Robb Denovan Animation
Claire Faggioli Animation Fix Coordinator
Michael Stocker Animation Director
Paul Abadilla Set Designer
Paul Abadilla Set Dressing Artist
Paul Abadilla Sets & Props Artist
Lloyd Bernberg Master Lighting Artist
Sungyeon Joh Lighting Artist
Joshua Hollander Lighting Manager
C.J. Hsu First Assistant Editor
Josh Anon Layout
Mark Shirra Layout
Matthew Silas Layout
Eric Pearson Post-Production Manager
Charlie Ramos Layout
Doug Sheppeck Animation
Kevin Chesnos Animation
Simon Christen Animation
K. C. Roeyer Animation
Tom Gately Opening/Ending Animation
Don Crum Animation
Steve Mason Animation
Everett Downing Jr. Animation
Austin Madison Animation
Jason Johnston VFX Artist
Kristen Li ADR Voice Casting
Chris Barron First Assistant Sound Editor
Cynthia Lusk Production Manager
David Park Production Manager
Russell J. Stough Production Manager
Russell J. Stough Layout
Corey Tyler Foley Editor
Amit Baadkar Visual Effects Designer
David Baraff Simulation & Effects Artist
Dani Belko Production Intern
Daniel Chang Simulation & Effects Artist
Jiayi Chong Simulation & Effects Artist
Eric Froemling Visual Development
Dave Hale Visual Effects Designer
Jim Cody Harrington Visual Effects Designer
Joshua Jenny Visual Development
Laurie Kim Simulation & Effects Artist
Tiffany Erickson Klohn Simulation & Effects Artist
Ian Krebs-Smith Simulation & Effects Artist
Brian London Visual Effects Coordinator
Stephen Marshall Visual Effects Designer
Kirsten Peterson Simulation & Effects Production Assistant
Konstantin Promokhov Visual Effects Designer
Samantha Raja Simulation & Effects Artist
Jon Reisch Visual Effects Supervisor
Edgar Rodriguez Simulation & Effects Artist
Dale Ruffolo Modeling
Tim Speltz Visual Effects Designer
Matthew Kiyoshi Wong Visual Effects Designer
Frank Aalbers Sets & Props Artist
Amy L. Allen Set Dressing Artist
Eric Andraos Shading
Lindsay Andrus Animation
Mimia Arbelaez Master Lighting Artist
Carlos Baena Character Designer
Sanjay Bakshi Supervising Technical Director
Sanjay Bakshi Character Technical Supervisor
Megan Bartel Lighting Coordinator
Nick Bartone Lighting Director
Chris Bernardi Shading
Nick Berry Art Department Manager
Max Bickley Master Lighting Artist
Jeremy Birn Lighting Artist
Evan Bonifacio Animation
Rodney A. Brillante Art Department Coordinator
Rodney A. Brillante Animation Department Coordinator
Jacob Brooks CGI Director
Jude Brownbill Animation
Michael Capbarat Animation Department Coordinator
Ramon Cardona Animation Production Assistant
Cathleen Carmean Animation Manager
Mathieu Cassagne Lighting Artist
Jack Chang Character Designer
Jennifer Chang Color Designer
Guillaume Chartier Fix Animator
Michael Chia-Wei Chen Animation
Johnson Cheng Lighting Production Assistant
Ye Won Cho Lighting Artist
Pamela J. Choy Sets & Props Artist
Chris Chua Animation
Jaehun Chung CG Painter
Alice Clendenen Lighting Manager
Justine Codron Master Lighting Artist
Kathleen Cosby Lighting Artist
Trent Crow CG Painter
Jason Davies Character Designer
Eric S. Degner Animation
Airton Dittz Jr. Master Lighting Artist
Nathan Fariss Lead Set Dresser
Justin Farris Fix Animator
Graham Finley Animation
Craig Foster Art Direction
Sarah Fowler Deluna CG Painter
Matthew Garcia-Dunn Set Production Intern
Belen Gil-Palacios Fix Animator
Joey Gilbreath Fix Animator
Stefan Gronsky Lighting Artist
Richard Gunzer Fix Animator
Christian Haniszewski Character Designer
Alex Harvill Lead Painter
Jessica Harvill Lighting Director
Aron Hatfield Animation
Travis Hathaway Animation
Jack Hattori CG Painter
Bernhard Haux Character Designer
Neil Helm Animation
Alex Hessler CG Painter
Jonathan Hoffman Character Designer
Michael Honsel Character Designer
Tsung-Yin Hsieh Animation
Katherine Ipjian CG Painter
Guilherme Sauerbronn Jacinto Animation
Jonas Jarvers Character Designer
Rob Jensen Animation
Yibing Jiang CG Painter
Thidaratana Annee Jonjai CG Painter
Judy Yu-Inn Jou Art Department Coordinator
Robert Kinkead Layout
Mitch Kopelman Master Lighting Artist
Aaron Koressel Animation
Ivo Kos Modeling
Michael Krummhoefener Modeling
Bruce Kuei Animation
Shauna Lacoste Production Intern
Alison Leaf Set Dressing Artist
John Chun Chiu Lee Animation
Holger Leihe Animation
Matt Majers Animation
Emmanuel Maniez Lighting Artist
Tim Milliron Character Designer
Cameron Miyasaki Animation
Javier Moya Alonso Animation
Juan Carlos Navarro Carrión Animation
Allison W. Nelson Characters
Burt Peng Lighting Artist
Jan Pfenninger Layout
Andrew Pienaar Master Lighting Artist
Mark Piretti Character Designer
Kiki Mei Kee Poh CG Painter
Jayson Price Animation
Andreas Procopiou Animation
Duncan Ramsay Art Department Coordinator
Angelique Reisch Lighting Artist
Jordan Rempel Master Lighting Artist
Edward Robbins Character Designer
Eric Rosales Set Decorating Coordinator
Nickolas Rosario Animation
Amber Rudolph Animation
Allison Rutland Animation
Vandana Reddy Sahrawat Lighting Artist
Leo Santos Layout
Chris Sasaki Character Designer
Michael Sauls Fix Animator
Julien Schreyer Lighting Artist
Brett Schulz Animation
Stefan Schumacher Animation
Joshua Seaver CG Painter
David Shavers Master Lighting Artist
Shalin Shodhan CG Painter
Philip Shoebottom Lighting Artist
David Sokolosky Animation Department Coordinator
Terry Song Animation
Michael Sparber Lighting Supervisor
Jane Snow Stewart Fix Animator
Megan Stifter Shading
Matthew Strangio Animation
Daniela Strijleva Character Designer
Joseph Suen Modeling
Peter Sumanaseni Lighting Manager
Raphael Suter Animation
Jeremie Talbot Character Designer
Elizabeth Thiers Art Department Assistant
Elizabeth Thiers Animation Production Assistant
Brian Tindall CG Painter
Brian Tindall Character Designer
Jessica Torres Animation
Chuck Waite CG Animator
Shelly Wan Color Designer
Ricky Wight Fix Animator
Alon Winterstein Fix Animator
Anthony Ho Wong Animation
Maria Yershova Master Lighting Artist
Tom Zach Animation
Anthony Kemp Lighting Coordinator
Maria Lee CG Painter
David Condolora Editorial Staff
Anna Wolitzky Additional Editing
Adrian Syben Editorial Production Assistant
Hana Yoon Editorial Coordinator
Christopher Zuber Editorial Staff
Andrew Page Music Director
Steve Schaeffer Musician
Megan Albert Finance
Tlaloc Alvarez Systems Administrators & Support
Allysa Amundson Administration
Meghan Benafield Administration
Nancy Garretson Case Finance
Forrester Cole Software Engineer
Deborah Coleman Publicist
J. Darion Cuevas Systems Administrators & Support
Naomi Davidson Finance
Beatrice De Luca Finance
Ricky Der Systems Administrators & Support
Kurt Fleischer Software Engineer
Michael Kass Software Engineer
Mark Meyer Software Engineer
Jean-Daniel Nahmias Software Engineer
Susan Eggett Production Office Assistant
George Elkoura Software Team Lead
Michael A. Bordas Software Team Lead
Danielle Cambridge Information Systems Manager
Ryan Burns Software Team Lead
Tony DeRose Software Team Lead
F. Sebastian Grassia Software Team Lead
Eric Gregory Software Team Lead
Jamie Hecker Software Team Lead
Tara Hernandez Software Team Lead
Hayley Iben Software Team Lead
Michael B. Johnson Software Team Lead
Brett Levin Software Team Lead
Cory Omand Software Team Lead
Jack Paulus Software Team Lead
Arun Rao Software Team Lead
Sarah Shen Software Team Lead
Erin Tomson Software Team Lead
Dirk Van Gelder Software Team Lead
Douglas Waters Software Team Lead
Adam Woodbury Software Team Lead
Gregory Finch Information Systems Manager
Tamsen Mitchell Information Systems Manager
Sowmya Natarajan Information Systems Manager
Ozan Serim Information Systems Manager
Ottavia Storer Information Systems Manager
Benjamin Turman Information Systems Manager
David Wehr Information Systems Manager
Emily Engie Production Accountant
Rachel Ergas Finance
Tyler Fazakerley Systems Administrators & Support
Heather Feng Administration
Kristi Gamble Finance
Briana Gardner Publicist
Timothy Glass Finance
Jeanie Gray Finance
Robert Hamrick Systems Administrators & Support
Valerie Hathaway Finance
Kentaro Hinoki Finance
Jonathan Hurwitz Production Office Assistant
Heather D.C. Jackson Finance
Michael Stewart Johnson Systems Administrators & Support
Cory Knox Systems Administrators & Support
Chris Lasell Systems Administrators & Support
Warren Latimer Systems Administrators & Support
Joanna Laurent Systems Administrators & Support
Leslie Law Systems Administrators & Support
Danielle Rae Levin Administration
Matthew Lindahl Systems Administrators & Support
Michelle Liu Chung Production Accountant
Jeremiah Macias Systems Administrators & Support
Jason Merck Opening/Ending Animation
Michelle Moretta Administration
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
Kacy Naylor Finance
Rosana Neciuk Finance
Tanya Oskanian Administration
André Pang Software Engineer
Lara Pendleton Administration
Peter Plackowski Systems Administrators & Support
Steven Ricks Systems Administrators & Support
Benjamin Rillie Systems Administrators & Support
Jenni Rowland Production Office Assistant
Kristina Ruud Finance
Laura Savidge Software Engineer
Michelle Simons Finance
Hasia Sroat Publicist
Wendy Dale Tanzillo Administration
Shari Villarde Finance
Deana Walker Finance
Jessica Wan Systems Administrators & Support
Annette Wang Finance
Ian Westcott Systems Administrators & Support






















ikwilfilmskijken © 2020