Ian Ziering als Fin Shepard | |
Ryan Whitney Newman als Claudia Shepard | |
Tara Reid als April Wexler | |
David Hasselhoff als Colonel Gilbert Shepard | |
Gary Busey als Wilford Wexler | |
Tommy Davidson als Aston Reynolds | |
Imani Hakim als Gabrielle | |
Cody Linley als Matt Shepard | |
Masiela Lusha als Gemini | |
Cheryl Tiegs als Raye Shepard | |
Carrie Keagan als Supervisor Martindale | |
Mindy Robinson als Annie the Fan | |
Gena Lee Nolin als Neely | |
Kym Johnson als Supervisor Gwen | |
Duane 'Dog' Chapman als Chop Top | |
Carrot Top als Uber Driver | |
Benjy Bronk als Howard Beale | |
Elisa Jordana als Sam Bronk | |
Christopher Shone als Little Gil Shepard | |
Nicholas Shone als Little Gil Shepard | |
Gilbert Gottfried als Ron McDonald | |
Steve Guttenberg als Colton | |
Stassi Schroeder als Gina Koening | |
Hayley Hasselhoff als Supervisor Mary Jane | |
Caroline Williams als Stretch | |
Dan Yeager als Gunnar | |
Anthony C. Ferrante als Fenwick | |
Paul Shaffer als Paul Shaffer | |
Vince Neil als Vince Neil | |
Al Roker als Al Roker | |
Jillian Warry Barberie als Train Passenger | |
Stacey Dash als Mayor Mansfield | |
Patti Stanger als Marley Craig (Reporter) | |
Lloyd Kaufman als Astro Tech Kaufman | |
Sarah Knappik als Blonde | |
Susan Anton als Betty (Gambler) | |
Cynthia Bailey als Tech Addison | |
Steffanie Busey als Craven | |
Todd Chrisley als Todd Chrisley | |
Grayson Chrisley als Grayson Chrisley | |
Savannah Chrisley als Savannah Chrisley | |
James Leigh Davis als Chippendale Dancer | |
Jay DeMarcus als Zimmerman | |
Justine Ezarik als Shatner | |
Dan Farr als Dan Farr | |
David Faustino als Bud | |
Juliana Ferrante als Juliana | |
Erika Jayne als Tech Frances | |
Lori Greiner als Lori Greiner | |
Gary Herbert als Gary Herbert / Background | |
Brandi Glanville als Tech Whitley | |
Taylor Ann Hasselhoff als Pilot Shaelyn | |
Robert Herjavec als Supervisor Parker | |
T'Keyah Crystal Keymáh als Tech Terry | |
Moise Latt als Alex | |
Daniel Logan als Captain Fett | |
Courtney Lopez als Reporter Stormy G. | |
Andre Meadows als Train Conductor | |
Donna Mills als Supervisor Wink | |
Jeanne Miller als EMT | |
Frank Mir als Jamie | |
Kenya Moore als Monique | |
Roy Nelson als Donnie (Paparrazo) | |
Wayne Newton als Wayne Newton | |
Alexandra Paul als Holden | |
Drew Pinsky als Pastor | |
DeStorm Power als National Guardsman | |
Dolvett Quince als Mickey the Trainer | |
Colby Lopez als Astro X Tech Lopez | |
Earthquake als Agent Cronenberg | |
Jax Taylor als Guardsman #2 | |
Corey Taylor als Frankie | |
Diana Terranova als Salt Lake ComicCon Host | |
Charles Tillman als Johnny Zucker | |
Adrian Zmed als Adrian Zmed | |
Natalie Morales als Natalie Morales |
Anthony C. Ferrante | Director |
Thunder Levin | Writer |
Laura Beth Love | Director of Photography |
Ana Florit | Editor |
Nigina Niyazmatova | Line Producer |
Doug Burdinski | Line Producer |
Kalise Wallace | Production Design |
Scotty Mullen | Casting |
Chris Cano | Original Music Composer |
Chris Ridenhour | Original Music Composer |
Minnie Garcia | Costume Design |
Rebeca Ovadia | Makeup Artist |
Magali Serrano | Hairstylist |
Haley Coats | Makeup Department Head |
Stacy Bisel | Key Hair Stylist |
David Michael Latt | Producer |
Prell Charusanti | Makeup Artist |
Esther Elise Johnson | Production Supervisor |
Glenn Miller | First Assistant Director |
David Atash | Art Department Coordinator |
Cameron Blake | Property Master |
Vito Roppo | Carpenter |
Michael Hardman | ADR Supervisor |
Michael Hardman | Foley Editor |
Susan Kurtz | Dialogue Editor |
Richard B. Larimore | Sound Effects Editor |
Lisa Ries | Supervising Sound Editor |
Joseph J. Lawson | Visual Effects Supervisor |
Sandell Stangl | Visual Effects Coordinator |
Alex Terzieff | Stunt Coordinator |
Massimo Bordonaro | Steadicam Operator |
Philip Collins | First Assistant Camera |
Nelson J.J. Flores | Best Boy Electric |
Tyler Golden | Still Photographer |
Raymond Liu | Still Photographer |
Greg Loebell | Gaffer |
Laura Beth Love | Camera Operator |
Luke Rocheleau | Steadicam Operator |
Rachel Anderson-Lebron | Music Supervisor |
Chris Ridenhour | Orchestrator |
Marisela Delgado | Production Coordinator |
Lauren Elizabeth Hood | Production Coordinator |
Tripp Townsend | Production Coordinator |
Joyce Felty | In Memory Of |
Josh Van Houdt | Associate Producer |
Paul Bales | Executive Producer |
David Rimawi | Executive Producer |
David L. Garber | Co-Producer |
Chris Regina | Associate Producer |
Ian Ziering | Co-Executive Producer |
Taylor Jean | Set Decoration |
Melissa K. Webb | Makeup Artist |
Mark Quod | Post Production Supervisor |
Lauren Elizabeth Hood | Unit Production Manager |
Craig Polding | Sound Re-Recording Mixer |
Jorge García Bastidas | Sound Re-Recording Mixer |
Gray Thomas-Sowers | Sound Mixer |
Glenn Campbell | Visual Effects Supervisor |
Glenn Campbell | VFX Artist |
Sasha Burrow | VFX Artist |
Michael R. Currie | VFX Artist |
Steve Clarke | VFX Artist |
Ana Florit | Visual Effects Coordinator |
Daniel Dod | VFX Artist |
Aine Graham | Compositing Artist |
Tammy Klein | Compositing Artist |
John Karner | VFX Artist |
Paul Knott | VFX Artist |
Neal Sopata | VFX Artist |
Emile Edwin Smith | VFX Artist |
Aaron Witlin | VFX Artist |
David A. Hoffman | Grip |