Eric Mabius als Oliver O'Toole | |
Kristin Booth als Shane McInerney | |
Yan-Kay Crystal Lowe als Rita Haywith | |
Geoff Gustafson als Norman Dorman | |
Ben Afful als Pilot | |
Megan Charpentier als Phoebe Amidon | |
William B. Davis als Harper | |
Tammy Gillis als Randilynn Amidon | |
Gregory Harrison als Joe O'Toole | |
Robert Moloney als Captain Markham | |
Jill Morrison als Hazel the Mail Carrier | |
Beckham Skodje als Young Oliver | |
Jill Teed als Harriet, Mr. Schmidtz's Lawyer | |
Aliza Vellani als Nilofer | |
Marc-Anthony Massiah als Cornell | |
Sophie Lui als Reporter | |
Maddie Phillips als Trainee | |
Curtis Lum als Trainee | |
Cruze Hurley als Cruze | |
Donny Lucas als Staff Member | |
Beckham Skodje als Oliver (3 Years Old) | |
Matthew Graham als Young Joe | |
Alex Ferris als Alex |
Mark H.W. Park | Key Grip |
Alex Kuchera | Dolly Grip |
Bettina Strauss | Still Photographer |
James Jandrisch | Music |
Dawn Knight | Post Production Supervisor |
Mark Mcdonald | Set Decoration |
Kevin Fair | Director |
Martha Williamson | Teleplay |
William McKnight | Lighting Technician |
Brandi Harkonen | Story |
Cody Rusinko | Key Grip |
Martha Williamson | Story |
Matthew Blecha | First Assistant Director |
Tyler Walzak | Gaffer |
Richard O'Sullivan | Choreographer |
Tony Dean Smith | Editor |
Brett Armstrong | Stunt Coordinator |
Rebekka Sorensen | Costume Design |
Valerie Biggin | Music Supervisor |
Jackie Lind | Casting |
Jorelle Miranda | First Assistant Editor |
Adam Sliwinski | Director of Photography |
Ryan Thompson | Sound Re-Recording Mixer |
Crystal Dalman | Stunt Double |
Sean Kirkby | Production Design |
Tahnee Curtis | Script Supervisor |
Harvey Kahn | Producer |
Marcie Gold | Consulting Producer |
Brandi Harkonen | Consulting Producer |
Allen Lewis | Supervising Producer |
Matthew Blecha | Supervising Producer |
Kevin Fair | Executive Producer |
Joel S. Rice | Executive Producer |
Michael Prupas | Executive Producer |
Martha Williamson | Executive Producer |
Martha Williamson | Creator |
Allen Lewis | Production Manager |
Lori K. Peterson | Second Assistant Director |
Danny McWilliams | Location Manager |
Charmaine Tam | Assistant Location Manager |
Dale H. Jahraus | Camera Operator |
Catherine Mallette | Camera Operator |
Braden Batsford | First Assistant Camera |
Peter Leung | First Assistant Camera |
Kim MacNaughton | First Assistant Camera |
Bailey Mills | Second Assistant Camera |
Tegan Kolodinski | Second Assistant Camera |
Sebastian Salm | Sound Mixer |
Paul Novokshonoff | Boom Operator |
Ken Forsberg | Craft Service |
Liam Begley | Assistant Set Decoration |
Heather Ohlin | Set Dresser |
Michelle Allen | Property Master |
Tiffany Sheppard | Assistant Property Master |
Maria Tyson | Assistant Costume Designer |
Carla Kelly | Costume Coordinator |
Layne Beck | Costume Set Supervisor |
Nicole McCormick | Truck Costumer |
Elisabeth Jolliffe | Key Makeup Artist |
Nicole Rhianne Wise | Key Hair Stylist |
Leah Cuff | Assistant Makeup Artist |
Maria Gleeson | Assistant Hairstylist |
Poya Reisi | Best Boy Electric |
Randy Rohrback | Generator Operator |
Kyle Douglas Murray | Best Boy Grip |
Darcy Davis | Special Effects Coordinator |
Jeff MacIntyre | Construction Coordinator |
Yale Kussin | Production Coordinator |
Laura Obenaus | Assistant Production Coordinator |
Adrian Bojidar | Assistant Production Coordinator |
Erin Dixon | Third Assistant Director |
Svatia Sakarova | Accountant |
Sandra Murphy | Production Accountant |
Heather McCullough | Payroll Accountant |
Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Bret Taylor | Transportation Captain |
Sean Hanlin | Security Coordinator |
Sara Brown | Background Casting Director |
Alex Mcrae | Extras Casting Assistant |
Jorelle Miranda | Assistant Editor |
Michael Jacobsen | Assistant Editor |
Sepideh Merchant | Post Production Coordinator |
Jimmy Hsu | Colorist |
Jay Harada | Online Editor |
Kevin Reid | Online Editor |
Shaun Lang | Online Editor |
Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Jeanette Peters | Visual Effects Coordinator |
Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Jeff Jackman | Sound Designer |
Christopher Cleator | Dialogue Editor |
Angelo Nicoloyannis | Sound Editor |
Rick Senechal | Foley Recording Engineer |
Don Harrison | Foley Artist |
Ian Mackie | Foley Artist |