Ronen Rubinstein als Jake Graham | |
Mia Serafino als Keren | |
Crispin Glover als Hooded Figure | |
Amadeus Serafini als Gabriel | |
Ashley Rickards als Alana | |
Garrett Coffey als Adam | |
Cody Simpson als Rob | |
Daniel Covin als Devon | |
Gianna DiDonato als Liv | |
Rachel Crowl als Woman Killer | |
Daniel Dannas als Ryan Elliot | |
Reese Mishler als Brandon Douglas | |
Corey Prather als Paul Lader | |
Courtney Friel als Reporter | |
Barry Jay Minoff als Gas Station Cashier | |
Kai Caster als College Kid Driver | |
Gus Langley als Farmer | |
Gary Kapuscilnski als Hardware Store Clerk | |
Roger Julian Cross als Rob's Friend (uncredited) |
Bret Easton Ellis | Writer |
Tim Hunter | Director |
Kristi Shimek | Editor |
David M. Wulf | Producer |
Noel Calizo | Production Design |
Braxton Pope | Producer |
Bret Easton Ellis | Producer |
Kristin Gundred | Original Music Composer |
Emily Schweber | Casting |
Arianne Fraser | Executive Producer |
Tony Hsieh | Executive Producer |
Kurt Kittleson | Executive Producer |
Jason Miller | Executive Producer |
Barry Jay Minoff | Executive Producer |
Fred Mossler | Executive Producer |
Delphine Perrier | Executive Producer |
Zachary Wulf | Executive Producer |
Michael Marius Pessah | Director of Photography |
Jan Wielski | Director of Photography |
Heidi Moore | Set Decoration |
Lisa Madonna | Costume Design |
Carly Ryan | Key Makeup Artist |
Paul W. Hazen | Post Production Supervisor |
Samson Haveland | First Assistant Director |
Stephen Shimek | Second Unit Director |
Jeremiah Rounds | Property Master |
Kreigh Carter | Boom Operator |
Antony Metaxakis | Sound Effects Editor |
Kyle Rochlin | Foley Mixer |
Ben Wilkins | Sound Re-Recording Mixer |
Ben Wilkins | Supervising Sound Editor |
Thomas D. Moser | Visual Effects |
Greg Anderson | Stunts |
Jon Capps | Stunts |
Kate Cochran | Stunt Double |
Rich Hopkins | Stunt Coordinator |
Rich Hopkins | Stunt Driver |
Matthew Jaskol | Stunt Driver |
Jeff Jay | Utility Stunts |
Max Jay | Stunts |
Jeff Payne | Stunt Driver |
Erika Schwarz | Stunts |
Denis Bosnjakovic | Second Unit Director of Photography |
Twojay Dhillon | "A" Camera Operator |
Twojay Dhillon | Steadicam Operator |
Joey Fantastico | Epk Camera Operator |
Joey Fantastico | Still Photographer |
Ryan Mhor | First Assistant "B" Camera |
Russell Prior | Russian Arm Operator |
Charlie Tollefson | Key Grip |
Msaada Nia | Casting Associate |
Terry Prather | Extras Casting |
Marta Trudnowska | Assistant Costume Designer |
Quinn Alvarez | Colorist |
Stefanie Schaldenbrand | Digital Intermediate Producer |
Billy Hale | Additional Music |
Sherry Gunderman | Script Supervisor |
James Andrew Dille | Transportation Captain |
Judge Leverich | Transportation Coordinator |
Ashley Carlin | Post Production Accountant |
David Dupaix | Production Accountant |
Joshua Mandel | First Assistant Accountant |
Pat Mong | Key Set Production Assistant |
Orvis Slack | Set Medic |
Andrew Goodman | Stand In |