Lindsay Lohan als Patricia | |
Charlotte Beckett als Kristy Wolfe | |
Gianni Capaldi als Lieutenant McGregor | |
Dominik Madani als Colin Harooson | |
Reynald Bialès als Frederik | |
Barry Jay Minoff als Mathew | |
Kristoffel Verdonck als Richard Sherman | |
John Flanders als Uncle Harry | |
Peter Organ als Lycan | |
Laurent Lesseigne als Randall | |
Gaëlle Gillis als Nina |
Tiago Mesquita | Director |
Mark Morgan | Writer |
Tiago Mesquita | Cinematography |
Jesse Glucksman | Colorist |
Chase Kuker | Music |
Carole Sabouraud | Music |
Ryan D. Wood | Music |
Patrice Michaux | Cinematography |
Sean Ludan | Editor |
Florencia P. Marano | Editor |
Patrick Hella | Casting |
Sophie Barbier | Production Design |
Noémie Gengler | Production Design |
Nathalia Vafidis | Art Direction |
Sophie Seyli | Costume Design |
Margaux Vannuf | Costume Design |
Irina Mendez Feliz | Makeup Artist |
Dawn Gilardi | Makeup Artist |
Sarah Guinand | Makeup Artist |
Amélie Petyt | Makeup Department Head |
Marley Sanchez | Makeup Artist |
Melissa Swezc | Makeup Artist |
Valérie Tomasi | Key Makeup Artist |
Peter Claessens | Assistant Director |
Zoe Frankinet | Second Assistant Director |
Michael Hoopingarner | First Assistant Director |
Olivier Merckx | Second Unit Director |
Emily Henderson | Property Master |
John Capo | Sound Designer |
John Capo | Supervising Sound Editor |
David A. Cobb | Sound Effects Editor |
Art Espinosa | Sound Editor |
Art Espinosa | Supervising Sound Editor |
Brian Hackett | Production Sound Mixer |
Roberto Herrador | Production Sound Mixer |
Thibaut Heymans | Boom Operator |
Florian Leonard | Sound Recordist |
Mikhail Marks | Sound Mixer |
Hemang Prajapati | Sound Designer |
Borja Sau Razquin | Dialogue Editor |
Eric De Wulf | Special Effects Supervisor |
Michael Loncin | Special Effects Supervisor |
Moriah Burton | Visual Effects |
Rowan Glenn | Visual Effects |
Sam Kryszek | Visual Effects |
Itai Levin | Visual Effects Supervisor |
Itzik Nadel | Visual Effects |
Allen Natian | Visual Effects |
Kevin Tie | Visual Effects |
Diane Baldwin | Stunts |
Jawed El Berni | Stunts |
Erol Ersoy | Fight Choreographer |
Emilie Guillaume | Stunts |
Aliya Ischenko | Stunts |
Laurent Lesseigne | Stunt Coordinator |
Kristi Lopez | Stunts |
Pete Turner | Stunt Coordinator |
Makrem Ayari | First Assistant Camera |
Gabriel Bertrand | Gaffer |
Eve Bolotova | Camera Operator |
Eve Bolotova | Digital Imaging Technician |
Kendall Christianson | Assistant Camera |
Samuel W. Davis | Second Assistant Camera |
Caroline de Bethune | Key Grip |
Ludovic Destrebecq | Gaffer |
Laurier Fourniau | Second Assistant Camera |
Adam Fernandez | Additional Second Assistant Camera |
Oliver Amodio | Additional First Assistant Camera |
James Gardner | Camera Operator |
Simeon Geyer | Additional Second Assistant Camera |
Jairo González | Additional First Assistant Camera |
Garo Hernandez | Gaffer |
Olivier Merckx | Steadicam Operator |
Patrice Michaux | Camera Operator |
Benjamin Morel | Additional First Assistant Camera |
Edouard Outters | Gaffer |
Richard Tyson | Assistant Camera |
Richard Tyson | Camera Operator |
Aaron Uentillie | Lighting Technician |
Thibaut Pira Van Overeem | Lighting Technician |
Karen Lewis | Key Costumer |
Robyn Morell | Costume Assistant |
Vandervelden Margaux | Wardrobe Assistant |
Garcia Ophélie | Wardrobe Assistant |
Maya Shipu Procès | Wardrobe Supervisor |
Tony Casorio | Associate Editor |
Vishal Singh | Associate Editor |