Gordon Currie als Mike Hawthorne | |
Stacy Grant als Peg | |
Phillip Rhys als Mitch | |
MYC Agnew als Chris | |
Emmanuelle Vaugier als Jennifer | |
Kelly Benson als LisaAnne | |
Brendan Beiser als Ned | |
Rachel Hayward als Trish | |
Larry Pennell als Grandfather | |
Betsy Palmer als Grandmother | |
John Paul Fedele als Morty | |
Garvin Cross als Stephen | |
Byron Chief-Moon als Crow | |
Ingrid Tesch als Louise | |
Riley Newport als Little Mike | |
Jody Thompson als Crash Site Girl |
Kevin Richards | Writer |
Chris Angel | Director |
John Paul Fedele | Makeup Effects |
Brian Pearson | Director of Photography |
Gina Mueller | Dialogue Editor |
Robert O. Ragland | Original Music Composer |
Adina Shore | Key Hair Stylist |
Cliff Hokanson | Steadicam Operator |
Gordon Durity | Sound Re-Recording Mixer |
Hennie Britton | Foley |
Pearl Bellesen | Costume Design |
Marc Akerstream | Stunt Coordinator |
Monique Venier | Makeup Artist |
Michael Keeping | Foley |
Brett Armstrong | Stunts |
Gashtaseb Ariana | Sound Re-Recording Mixer |
Zoran Borisavljevic | Original Music Composer |
Chris Angel | Editor |
Blair Law | Casting |
Mike Rohl | Assistant Director |
Adam Coleite | Editor |
Robert E. Baruc | Executive In Charge Of Production |
Matt Almas | Grip |
Clint Lien | Producer |
Michele Futerman | Associate Producer |
Bruce Nichol | Carpenter |
Alan Oldfield | Music Supervisor |
Ed Marx | Thanks |
Michael Watkins | Boom Operator |
Mary Beth Jenner | Unit Production Manager |
Rob De Coste | First Assistant Camera |
John Foster | Production Manager |
Ivana Siska | Assistant Director |
Rick Bal | Sound Mixer |
Arthur Evrensel | Thanks |
Greg H. Sims | Executive Producer |
Timothy Owen Thompson | Set Decoration |
Sabrina Temblett | Script Supervisor |
Brad Hardin | Makeup Effects |
Walter Ockley | Production Design |
William Ashford | Music Editor |
Mike Hemingway | Visual Effects Producer |
Alex Downie | Thanks |
Steve Oben | Costume Supervisor |
Renate Kviet | Production Accountant |
David Edinger | Thanks |
David Fox | Thanks |
L. Grebzleb | Thanks |
Dorn Beattie | Assistant Art Director |
Matt Trask | Driver |
Roy Cox | Thanks |
John Foster | Makeup Effects |
Dan Lambert | Construction Coordinator |
Hugh Meikle | Best Boy Electric |
Mike Covell | Thanks |
Jim Furlong | Thanks |
Michael Taschereau | Grip |
Adam Levy | Thanks |
Chris J. Clayton | Transportation Coordinator |
Chuck Martinez | Camera Operator |
Tuesday 'T.C.' Hogan | Driver |
Wayne Morice | Location Manager |
Geoff Olson | Stand In |
Mark Penner | Driver |
Stacie Rauch | Thanks |
Mary Beth Jenner | Producer |
Randy Simon | Associate Producer |
Russ Regan | Thanks |
Sandra Steier | Stand In |
Cliff Hokanson | Camera Operator |
Trevor Holbrook | First Assistant Camera |
Dale Zucchet | Electrician |
Ivan Kolar | Driver |
Herbert Pearlman | Thanks |
Ivan Saperstein | Thanks |
John McIntosh | Gaffer |
Dwane Launt | Assistant Director |
Jason Drake | Still Photographer |
Finn King | Best Boy Electric |
Sammy James | Transportation Captain |
Samantha Travers | Production Coordinator |
David Dreilinger | Thanks |
Susanne Kemper | Thanks |
Chris J. Clayton | Stunts |
Rick Pearce | Stunts |
Brad Loree | Stunts |
Scott J. Ateah | Stunts |
Dean Barker | Property Master |
Adam Behr | Special Effects Makeup Artist |
Brook M. Hewlett | Generator Operator |
Pearl Bellesen | In Memory Of |
Leah Ehman | Assistant Hairstylist |
Ray Chim | Editorial Consultant |
Christine Liebig | Second Assistant Production Coordinator |
Jonathan McCleery | Sound Assistant |
Christine McLeod | Sound Assistant |
David Hutton | Dolly Grip |
Gerry Therrien | Animal Wrangler |
Leah Ehman | Assistant Makeup Artist |
Brad Medhurst | Location Production Assistant |
Christopher Dorey | Production Assistant |
Jacob Wellington | Production Executive |
Kelsa Kinsly | Stunt Double |
Audrey McAngus | Special Effects Makeup Artist |
James G. Fisher | Pyrotechnician |
Randal W. Morton | Camera Trainee |
Robert O. Ragland | Conductor |
Rob Wilton | Stunt Double |
Ryan Ennis | Stunt Double |
Grace Kim | Assistant Production Coordinator |
Julie Marier | Special Effects Makeup Artist |
Gina Mueller | ADR Editor |
Brian Shier | Second Assistant Camera |
Allison Roy | Costume Assistant |
Julie Kim | Assistant Director |
Marc Akerstream | In Memory Of |
Harry C. Jones IV | Production Executive |
Gael MacLean | Sound Supervisor |
Matt Hale | Sound Assistant |
James G. Fisher | Special Effects |
Bill Terezakis | Special Effects Makeup Artist |
Michael Peterson | Visual Effects Compositor |
Ed Marx | Editorial Consultant |
Linda Yip | Assistant Location Manager |
Brent Russell | On Set Dresser |