Logan Marshall-Green als Grey Trace | |
Betty Gabriel als Detective Cortez | |
Harrison Gilbertson als Eron Keen | |
Melanie Vallejo als Asha Trace | |
Benedict Hardie als Fisk | |
Linda Cropper als Pamela | |
Simon Maiden als Stem (voice) | |
Steve Danielsen als Jeff Handley | |
Richard Cawthorne als Serk | |
Christopher Kirby als Tolan | |
Abby Craden als Kara (voice) | |
Richard Anastasios als Wen | |
Kenny Low als Police Driver | |
Emily Havea als Nurse Henderson | |
Ming-Zhu Hii als Dr. Diana Gordon | |
Stephanie Demkiw als Technician | |
Manjot Jassal als Technician | |
Esther Joseph als Technician | |
Sachin Joab als Dr. Bhatia | |
Matt Davis als Homeless Man | |
Clayton Jacobson als Manny | |
Arthur Angel als Old Bones Patron | |
Puven Pather als Old Bones Heavy | |
Ri-Jie Kwok als Old Bones Heavy | |
Dave Mondon als Old Bones Heavy | |
Rosco Campbell als VR Guy | |
Kai Bradley als Jamie | |
Michael M. Foster als Vessel Guard | |
Zia Kelly als Vessel Guard | |
Mark Doggett als Business Man | |
James Ao als Militarised Police Officer (uncredited) | |
Kylie Azzopardi als Old Bones Patron (uncredited) | |
Thomas Banda als Militarised Police Officer (uncredited) | |
Douglas Embry als Detective (uncredited) | |
Cat Franke als Passerby (uncredited) | |
Savannah Gail als Refugee (uncredited) | |
Renah Gallagher als Tiana (uncredited) | |
Liam Howarth als Homeless Drifter (uncredited) | |
David Lieu als Passerby (uncredited) | |
Yuki Nagashima als Militarised Police Officer (uncredited) | |
Lorie Raymundo als Passerby (uncredited) |
Leigh Whannell | Director |
Brian Kavanaugh-Jones | Producer |
Andy Canny | Editor |
Felicity Abbott | Production Design |
Maria Pattison | Costume Design |
Jason Blum | Producer |
Leigh Whannell | Writer |
Kylie du Fresne | Producer |
Phillip Dawe | Co-Producer |
Ben Grant | Executive Producer |
Rosemary Blight | Executive Producer |
Nikki Barrett | Casting |
Terri Taylor | Casting |
Brett Pierce | Music Editor |
Leigh Whannell | Executive Producer |
Jemma Burns | Music Supervisor |
Michelle Russell | Line Producer |
Mandi Bialek-Wester | Art Direction |
Aria Harrison | Script Supervisor |
Glenn Arrowsmith | Key Grip |
Katie Sharrock | Set Decoration |
Phoebe Roberts | Assistant Art Director |
Beatriz Sequeira | Co-Producer |
Alistair Reilly | Location Manager |
Justin Meinesz | Grip |
Chris Weir | Fight Choreographer |
Chris Anderson | Stunt Coordinator |
Darryl Murphy | Grip |
Stefan Duscio | Director of Photography |
Jed Palmer | Original Music Composer |
Bailey Conway | Co-Producer |
Charles Layton | Executive Producer |
Zeljka Stanin | Additional Hairstylist |
Avery Walker | Carpenter |
Dave Bartlett | Construction Foreman |
Christopher Hand | Greensman |
Craig Fison | Prop Maker |
Karina Davies | Second Assistant Camera |
Dyan Gregoriou | Additional Hairstylist |
Fiona MacKinnon | Costume Supervisor |
Lauren Keely | Production Assistant |
Leah Meurer | Assistant Hairstylist |
Dylan Black | Carpenter |
Nick Pearson | Swing |
Anastassia Poppenberg | Swing |
Tom Tcimpidis | Digital Imaging Technician |
Scott Geersen | Title Designer |
Chiara Tripodi | Hair Designer |
Camilla Ruig | Swing |
Maggie Kolev | Additional Hairstylist |
Clint Wall | Carpenter |
Harrison Trubie | Swing |
Tami Holton | Costume Standby |
Eden Small | Prosthetics Sculptor |
Dean Norman | Construction Foreman |
Ross Murdoch | Construction Manager |
Jensen Cope | Second Assistant Camera |
Jonathan Haynes | Second Assistant Camera |
Andrew Thompson | Extras Casting |
Kylie Muller | Post Production Accountant |
Pia McDowell | Property Master |
Shelley Farthing-Dawe | Second Unit Cinematographer |
Gina Hallas | Production Accountant |
Larry Van Duynhoven | Prosthetic Designer |
Jessica Rogers | Construction Coordinator |
Mitchell Dickie | Swing |
Amanda Grillini | Swing |
David Morris | Swing |
Chiara Tripodi | Makeup Designer |
Selena Pertzel | Makeup & Hair |
Craig Dermody | Swing |
Tom St Jack | Carpenter |
Peter Beeh | Aerial Camera |
Andrew Jerram | First Assistant Camera |
Camilla McKewen | Costume Assistant |
Ally Conover | Casting Assistant |
Stephen Cunnington | Armorer |
Rachelle O'Donnell | Makeup & Hair |
Manuel Caracciolo | Art Department Coordinator |
Michael Bell | Set Designer |
Massimo Luongo | Lighting Technician |
Scott Warwick | Armorer |
Todd Gingell | Swing |
Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Monique O'Halloran | Compositor |
Mark Kwanten | Digital Compositor |
Gabrielle Joosten | Visual Effects Producer |
Katerina Mitropoulos | Special Effects Coordinator |
Angelo Sahin | Special Effects Supervisor |
Matthew Wigg | Assistant Editor |
Chris Terhune | Sound Effects Editor |
Ryan Cole | Supervising Dialogue Editor |
Darren Coombes | Compositor |
Ben Ying | Compositor |
Tane Welham | Digital Compositor |
Egan Wesener | Visual Effects |
Tom Burns | Sound Mix Technician |
Kate Bernauer | Digital Compositor |
Jo Spillane | Online Editor |
Gina Gyles | Foley |
Jessica Power | Special Effects Technician |
Adrian Hauser | Digital Intermediate Colorist |
Antony Haberl | Compositor |
Steve Baine | Foley Artist |
Ryan Cole | Supervising ADR Editor |
Dobbie Jake | Visual Effects |
Ethan Vellacott | Visual Effects Editor |
Tom Reiser | Colorist |
P.K. Hooker | Supervising Sound Editor |
Liam O'Kane | Visual Effects Coordinator |
P.K. Hooker | Sound Designer |
Ryan Coates | Compositor |
Ross Macpherson | Digital Compositor |
Garth O'Bryan | Digital Compositor |
David Van Dyke | Visual Effects Producer |
Peter Persaud | Foley Recordist |
David Williams | 3D Generalist |
Syna San | Visual Effects Coordinator |
Jonathan Dearing | Visual Effects Supervisor |
Shannon Longville | Assistant Editor |
Emma Bortignon | Sound Effects Editor |
Glen Cone | Visual Effects |
Andrew Wallis | Special Effects Technician |
Ahmad Halimi | Assistant Editor |
Andrew Ramage | Sound Recordist |
Will Files | Supervising Sound Editor |
Randy Vellacott | Digital Compositor |
Dwaine Hyde | Digital Intermediate Colorist |
Adam Baker | Sound Effects Editor |
Nadia Ascione | Digital Compositor |
Jonathan Keogh | Additional Editor |
Ken McGill | Sound Effects Editor |
Matthew Wigg | Visual Effects Editor |
Chase Worland | Visual Effects Editor |
Herman Olguin | Special Effects Technician |
Brendan Croxon | ADR Recordist |
David Williams | Compositor |
Edwina Hayes | Visual Effects Producer |
Andy Canny | Second Unit Director |
Damien M. Grant | Second Unit First Assistant Director |
Tom Jecks | Third Assistant Director |
Toby Pease | First Assistant Director |
Ian 'Scooter' Welbourn | Second Assistant Director |
Steven Carroll | Sculptor |
Xavier Irvine | Concept Artist |
Hiroyuki Igarashi | Boom Operator |
Polly McKinnon | ADR & Dubbing |
Daniel Moctezuma | Foley Artist |
Mark Bradford | Rigging Grip |
Karl Engeler | Gaffer |
Sarah Enticknap | Still Photographer |
Shelley Farthing-Dawe | Second Unit Director of Photography |
Jayden Irving | Rigging Grip |
John Regan | Best Boy Grip |
Ben Timony | Still Photographer |
Lisa Tomasetti | Still Photographer |
Anthony Veith | Rigging Gaffer |
Rachel Chakman | Production Secretary |
Mimi Davis-Taylor | Production Coordinator |
Jenny Kent | Dialect Coach |
Andrew AJ Johnson | Steadicam Operator |
Joel Dougherty | Sound Re-Recording Mixer |
Sandie Morris | Production Accountant |