Jesse Bradford als Vince Johnson | |
Tammin Sursok als Kate Oliver | |
Christopher Marquette als Ben Roberts | |
Virginia Williams als Cameron Johnson | |
Bryan Callen als Owen Manners | |
Wendi McLendon-Covey als Emma Cooney | |
Michael McKean als Jeffrey Fields | |
Bill Bellamy als Dwayne | |
Reid Ewing als Hugh Fields | |
Lucila Solá als Gabriella "Gabby" Jobim | |
Molly McCook als Jaymee | |
Jamie Renée Smith als Nikki | |
Corey Saunders als Matt | |
Louan Gideon als Laura | |
Zakiya Alta Lee als Tanisha | |
Madison Weidberg als Woman in Bathroom | |
Michael Corbett als Michael Corbett | |
Leslie Greif als Foreman Joe | |
Simone Griffeth als Barbara | |
Bonnie Johnson als Fern | |
Déjá Dee als Bus Driver | |
Lorynn York als Model | |
Shana Greenbaum als Model in Audition |
Sharon Wong | Associate Editor |
Leslie Greif | Writer |
Leslie Greif | Director |
John Laing | Sound Editor |
Tom Priestley Jr. | Director of Photography |
Susanna "Swooz" Brazzell | Hairstylist |
Jason Viers | Hairstylist |
Peter Minor | Location Manager |
Gregg Easterbrook | Camera Operator |
Erica Poppo | Hairstylist |
Lucas Heyne | Assistant Editor |
Dale Lennon | Sound Editor |
Nathan Matthew David | Original Music Composer |
Karri Hutchinson | Costume Design |
Shannon Slingerland | Hairstylist |
Arlen Eldridge | Production Supervisor |
Giancarlo Arduvini | Executive Producer |
Mark Dejczak | Sound Editor |
Michael Basha | Production Coordinator |
Stephen Traub | Sound Re-Recording Mixer |
Richard Nord | Editor |
Vince P. Maggio | Producer |
Jim Bridges | Still Photographer |
Suzzanne Stangel | Post Production Supervisor |
Alan Ett | Original Music Composer |
Herb Nanas | Producer |
Ramon Engle | Steadicam Operator |
John Holosko | Helicopter Camera |
Richard Waldrop | Property Master |
Heather Hawkins | Key Hair Stylist |
Mohammed Gohar | Executive Producer |
William Ewart | Music Supervisor |
Brett Hall | Grip |
Lindsay Glick | Set Dresser |
Gregor Hutchison | Post Production Supervisor |
Ryan Neill | Music Supervisor |
Scott Kyger | First Assistant Director |
Pamela Williams | Script Supervisor |
Samantha A. Smith | Makeup Artist |
Peter Perrotta | Co-Producer |
Dale Girard | Stunt Coordinator |
Candido Cornejo | Casting Assistant |
Catherine Bayley | Key Set Costumer |
Laura Wadford | Makeup Artist |
Philip Hurn | Camera Operator |
Lee Stiles | Grip |
Tara DiPetrillo | Makeup Artist |
Fern Champion | Casting |
Clint Buckner | Second Assistant Director |
Andrew Uvarov | Sound Mixer |
Charles Shedd | Boom Operator |
Alan Ett | Executive Producer |
Aaron Semmel | Associate Producer |
Adam Freeman | Co-Producer |
Christopher S.P. Jones | Boom Operator |
Derek B. Davis | Set Dresser |
Jordan Kent | Set Dresser |
Candace Kualii | Set Costumer |
Bart Blatstein | Executive Producer |
Leslie Greif | Producer |
Ray Cooney | Theatre Play |
Harry Basil | Producer |
Frank McGough | Gaffer |
Ryan Small | Art Direction |
Adam Reed | Co-Producer |
Bryan Reynolds | Key Makeup Artist |
Rudy Michael | Sound Re-Recording Mixer |
Amber Givens | Wardrobe Supervisor |
Ray Cooney | Thanks |
Joanne Rubino | Executive In Charge Of Production |
Chris Carpenter | Key Grip |
Jeff Hamrick | Art Direction |
Rachel Gelfeld | Stunts |
Stephen Friedrich | Stunts |
David Abernathy | Stunts |
Kevin Mitchell | Executive Producer |