Black Hawk Down (2001)

Actie, Historisch, Oorlog
Het waargebeurde verhaal van de slag om Mogadishu, de langste grondstrijd met Amerikaanse troepen sinds Vietnam. Een elite-team van 120 Amerikaanse militairen werd op 3 oktober 1993 in Mogadishu gedropt om 2 Somalische luitenanten te ontvoeren.

Black Hawk Down Film Info

Score: 7.4/10 van 4614 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-12-28
Lengte: 144 Minuut / 2:24
Regisseur: Ridley Scott
Schrijver: Ken Nolan
Productie Studios: Jerry Bruckheimer Films, Revolution Studios, Scott Free Productions
Productie Land: United Kingdom, United States of America


Black Hawk Down Trailer


Josh Hartnett
als SSgt. Matt Eversmann
Ewan McGregor
als Spec. John Grimes
Eric Bana
als Sfc. Norm 'Hoot' Hooten
Jason Isaacs
als Capt. Mike Steele
William Fichtner
als Sfc. Jeff Sanderson
Tom Sizemore
als Lt. Col. Danny McKnight
Ewen Bremner
als Spec. Shawn Nelson
Sam Shepard
als Maj. Gen. William F. Garrison
Orlando Bloom
als Todd Blackburn
Tom Hardy
als Spec. Lance Twombly
Charlie Hofheimer
als Cpl. James 'Jamie' Smith
Hugh Dancy
als Sfc. Kurt Schmid
Tom Guiry
als SSgt. Ed Yurek
Brian Van Holt
als SSgt. Jeff Struecker
Steven Ford
als Lt. Col. Joe Cribbs
Ron Eldard
als CWO Michael Durant
Gregory Sporleder
als Sgt. Scott Galentine
Zeljko Ivanek
als Lt. Col. Gary Harrell
Matthew Marsden
als Spec. Dale Sizemore
Nikolaj Coster-Waldau
als MSgt. Gary Gordon
Johnny Strong
als Sfc. Randy Shughart
Kim Coates
als MSgt. Tim "Griz" Martin
Jeremy Piven
als CWO Cliff 'Elvis' Wolcott
Enrique Murciano
als Sgt. Lorenzo Ruiz
Glenn Morshower
als Lt. Col. Tom Matthews
Brendan Sexton III
als Pfc. Richard 'Alphabet' Kowalewski
Carmine Giovinazzo
als Sgt. Mike Goodale
George Harris
als Osman Atto
Razaaq Adoti
als Yousuf Dahir Mo'alim
Treva Etienne
als Abdullahi 'Firimbi' Hassan
Jason Hildebrandt
als CWO Dan Jollata
Ty Burrell
als Wilkinson
Giannina Facio
als Stephanie Shughart
Boyd Kestner
als Goffena
Ioan Gruffudd
als Beales
Richard Tyson
als le sergent Daniel Busch
Corey Johnson
als U.S. Medic (uncredited)
Gabriel Casseus
als Kurth
Danny Hoch
als Pilla
Tac Fitzgerald
als Thomas
Jerry Bruckheimer Producer
Hans Zimmer Original Music Composer
Mike Stenson Executive Producer
Chad Oman Executive Producer
Pat Sandston Associate Producer
Ridley Scott Director
Ridley Scott Producer
Bonnie Timmermann Casting
Branko Lustig Executive Producer
Branko Lustig Unit Production Manager
Arthur Max Production Design
Pietro Scalia Editor
Colin Coull Digital Color Timer
Slawomir Idziak Director of Photography
Bob Badami Music Supervisor
Marco Trentini Supervising Art Director
Neil Corbould Special Effects Supervisor
Cliff Robinson Art Direction
Daniele Massaccesi Steadicam Operator
Keith Pain Art Direction
Sammy Sheldon Costume Design
Terry Needham Associate Producer
Terry Needham First Assistant Director
Damian Anderson Assistant Production Coordinator
Anna MacKenzie Supervising ADR Editor
Dino Dimuro Sound Effects Editor
Mark Bowden Novel
Ken Nolan Screenplay
Simon West Executive Producer
Elli Griff Set Decoration
David Murphy Costume Design
Charles Newirth Executive In Charge Of Production
Christopher Assells Sound Effects Editor
Per Hallberg Supervising Sound Editor
Alessandra Sampaolo Makeup Artist
Valerio Bonelli Assistant Editor
Pier Luigi Basile Art Direction
Ivo Hušnjak Art Direction
Alexander Witt Second Unit Director
Michael Brook Additional Music
Gianni Giovagnoni Art Direction
Hayat Ouled Dahhou Hairstylist
Marc Streitenfeld Music Editor
Seth Yanklewitz Casting Associate
Jim Dooley Musician
Stefan Sonnenfeld Senior Colorist
Basil Grillo Second Second Assistant Director
Michael Kelem Aerial Camera
Mark L. Mangino Dialogue Editor
Chris Munro Production Sound Mixer
Lisa Chugg Assistant Set Decoration
Graeme Purdy Property Master
Giancarlo De Leonardis Key Hair Stylist
Branko Knez Assistant Camera
Branko Repalust Armorer
Nada Pinter Script Supervisor
Bruce Fowler Orchestrator
Lucio Trentini Production Supervisor
John Roesch Foley Artist
Simon Atherton Armory Coordinator
Andrew Griffiths Boom Operator
Max Frauchiger Props
Sara Bennett 2D Artist
Dana Schondelmeyer Wardrobe Supervisor
Roger Holden Greensman
Nathan McGuinness Visual Effects Supervisor
Dan O'Connell Foley Artist
Rick Ash Additional Sound Re-Recording Mixer
Lance Gilbert Stunt Double
Michael Hertlein Foley Editor
John T. Cucci Foley Artist
Perry Robertson Sound Effects Editor
Nick Komornicki Armorer
Phil Neilson Stunt Coordinator
Sally Jones Script Supervisor
Stephanie Paul Costume Assistant
Chisako Yokoyama First Assistant Editor
Simon Stanley-Clamp Digital Supervisor
Lauren Stephens Dialogue Editor
Adam Gascoyne 2D Artist
Martin Kenzie Camera Operator
Alyson Dee Moore Foley Artist
Andy Stevens Visual Effects Camera
Suzanne M. Smith Casting
Linda Lew Foley Recordist
Michael Minkler Sound Re-Recording Mixer
Angela Quiles Production Supervisor
Michelle Pazer ADR Editor
Dean Brkic Electrician
Fabrizio Sforza Key Makeup Artist
Rob Mayor Makeup Effects
Ahmed Darif Production Manager
T. David Pash Production Manager
Jamal Souissi Production Manager
Teresa Kelly Post Production Supervisor
Annick Biltresse Art Department Coordinator
Roberta Federico Set Designer
Monica Sallustio Set Designer
Erik Mulet Leadman
Karen Baker Landers Supervising Sound Editor
Andrea Eliseyan Sound Recordist
Stephanie Flack Dialogue Editor
Gregory Hainer Sound Effects Editor
Michael A. Reagan Sound Effects Editor
Peter Staubli Sound Effects Editor
Myron Nettinga Sound Re-Recording Mixer
Carol McAulay Special Effects Coordinator
Mark Meddings Special Effects Coordinator
Tim Burke Visual Effects Supervisor
Kristopher Kasper Visual Effects Editor
Lars Vinther Visual Effects Editor
Lindsay Hallett Visual Effects Producer
Sidney Ray Baldwin Still Photographer
Marek Modzelewski Chief Lighting Technician
Ali Lammari Set Costumer
Adam Roach Set Costumer
Ravi Dube Transportation Coordinator
Michael Singer Unit Publicist
Khalid Nekmouche Location Manager
Sandra Butterworth Dialect Coach
Majid Aoulad Abdellah Location Manager
John Marzano Aerial Director of Photography
Zack Davis ADR Editor
Francesco Valento Carpenter
Chris Hogan Supervising Dialogue Editor
Ronald Hersey Camera Operator
Marco Sacerdoti First Assistant Camera
Bruce Tanis Sound Effects Editor
Dan Hegeman Sound Effects Editor
Chris Jargo Supervising ADR Editor
Fionn Comerford Second Assistant Camera
Martin Chamney 3D Artist
Laura Graham ADR Editor
Mickey Woolfson Property Master
Solange S. Schwalbe Foley Editor
Laurent Hugueniot CG Supervisor
Zoe Morgan Assistant Script
Robin Huffer 3D Artist
Gunther Schatz CG Artist
Stanislav Satko Utility Stunts
Wesley Sewell Associate Editor
Michael Reynolds First Assistant Editor
Mary Jo Lang Foley Mixer
Barbara De Leonardis Hairstylist
Emma Norton Visual Effects Producer
Sylvain Despretz Storyboard Artist
Philip D. Morrill Assistant Sound Editor
René Brar Story Editor
Salaheddine Benchegra Casting Assistant
Baron Jay Stand In
Kathy Nelson Music Supervisor
Dan Pemberton Construction Coordinator
Greg Fisher 3D Artist
Darryl M. Athons Costume Coordinator
Vanessa Bendetti Researcher
Tommy Dunne Armorer
John Nixon Armorer
Trevor Rochester Armorer
Henryk Jedynak First Assistant Camera
Jacek Kurowski Assistant Chief Lighting Technician
Laya Armian Visual Effects Coordinator
James A. Williams ADR Editor
Abderrahim Benkhayi Wardrobe Assistant
Bela Brozsek CG Artist
Bob Kaiser Color Timer
Cyril Kuhnholtz Key Grip
Glauco Isidori Painter
Michele Vigliotta Hairstylist
Simon Rose Prosthetic Supervisor
Celine Dechanet Painchaux Set Medic
Pierre Ellul Set Production Assistant
Younes Afroukh Stunts
David Pash Transportation Captain
Pamela Hochschartner Unit Production Manager
Najib Ben Fares Best Boy Electric
Harry Humphries Associate Producer
Harry Humphries Technical Advisor
Donna Glasser-Hancock Production Accountant
Tony Negrete First Assistant Sound Editor
Kevin Globerman Assistant Sound Engineer
Paul Amer 3D Artist
Chris Elson Digital Compositors
Stefan Baur Camera Technician
Mark Allett Set Dresser
Paul Dimmer Special Effects Technician
Steve Cummings Armorer
James Ashwill Foley Mixer
Imad Rechiche Camera Loader
Erik Lee CG Artist
Antonio Murer Set Dresser
Marc Wolff Aerial Coordinator
T.J. Lindgren Assistant Sound Engineer
Todd Egan Assistant Sound Editor
Jim Conrads Post Production Coordinator
David Appleby Key Grip
Tomislav Fogec Production Sound Mixer
Ana Bulajić-Črček Makeup Artist
Mateusz Kuzniak Gaffer
Kieron Helsdon 3D Artist
Iain Struthers Clapper Loader
Christopher Bonnstetter CG Artist
Aziz Mhand Props
Stuart Cripps 2D Artist
Antonio Maltempo Makeup Artist
Basil Smith Second Assistant Camera
Yuichiro Yamashita CG Artist
Jason Wormer Assistant Sound Engineer
David Kudell Assistant Sound Editor
David Paris Aerial Coordinator
Robert Drwila Assistant Editor
Mustapha Haouas Set Dresser
Steve Payne Assistant Property Master
Abdellatif El Ansary Camera Loader
Mic Mueller Dolly Grip
Lahcen Herraf Grip
Gianbattista Graziano Makeup Artist
Francisco Paco Garcia Pilot
Darin Rivetti Second Assistant Director
William Dodds Third Assistant Director
Jose Cabrera Casting Assistant
Hani AlYousif 2D Artist
Ivan DeWolf CG Artist
Michael Hemschoot CG Artist
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Laurent Kermel 3D Artist
Alan Hausmann Armorer
Ira Shain CG Artist
Lee Biggs Carpenter
David Santiago CG Artist
Christopher Brennan Special Effects Assistant
Areito Echevarria 2D Artist
Philip Sharpe Props
Lahcen Elyazidi Set Dresser
Charlie Woodburn First Assistant Camera
Ernst W. Laurel Assistant Accountant
Amanda Derby Costumer
Said Arif Ahmed Construction Buyer
Dylan Jones Camera Trainee
Gil Pannetier Focus Puller
Souheil Hallaoui Assistant Location Manager
Mustapha Adidou Location Assistant
Samir Bounit Controller
Jennifer P. Luther First Assistant Accountant
Lee Van Arsdale Military Consultant
Kirby Adams Payroll Accountant
Tarik Ait Ben Ali Production Assistant
Kamal Ounejjar Production Runner
Widad Taha Production Secretary
Nicole Luther Second Assistant Accountant
Carla Ferroni Travel Coordinator
Andrew Haigh Assistant Editor
Will Broadbent CG Artist
Gregg Silk Assistant Sound Engineer
Dave Early 2D Artist
Michael Illingworth 2D Artist
Gavin Baxter 3D Artist
Abdelghami Rifki Key Grip
Malika Bouizergane Makeup Artist
Steven R. Sacks Assistant Editor
Damir Valincic Boom Operator
Zdenko Bilandžija Carpenter
Charles Jellis Props
Grant Connor 2D Artist
Katherine Granger 2D Artist
Mark Hopkins 2D Artist
Isabel Cody 3D Artist
Frederic Durand 3D Artist
Andy Feery 3D Artist
Gabriel Kerlegand Digital Compositor
Hamid Ait Grine Armorer






















ikwilfilmskijken © 2022