Captain America: The Winter Soldier (2014)

Actie, Avontuur, Sciencefiction
Steve Rogers, beter bekend als de superheld Captain America, heeft moeite met zijn rol in de moderne wereld. Samen met Natasha Romanoff, alias Black Widow, trekt hij ten strijde om een sterke maar geheimzinnige vijand te bestrijden, die zich verstopt in het hedendaagse Washington. Natasha is een spionne die werkt voor S.H.I.E.L.D., de veiligheidsdienst onder leiding van Nick Fury.

Captain America: The Winter Soldier Film Info

Score: 7.677/10 van 16948 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2014-03-20
Lengte: 128 Minuut / 2:8
Regisseurs: Anthony Russo, Joe Russo.
Schrijvers Christopher Markus, Stephen McFeely.
Productie Studio: Marvel Studios
Productie Land: United States of America


Captain America: The Winter Soldier Trailer


Chris Evans
als Steve Rogers / Captain America
Scarlett Johansson
als Natasha Romanoff / Black Widow
Sebastian Stan
als James 'Bucky' Barnes / Winter Soldier
Anthony Mackie
als Sam Wilson / Falcon
Cobie Smulders
als Maria Hill
Frank Grillo
als Brock Rumlow
Emily VanCamp
als Kate / Agent 13
Hayley Atwell
als Peggy Carter
Robert Redford
als Alexander Pierce
Samuel L. Jackson
als Nick Fury
Toby Jones
als Dr. Arnim Zola
Jenny Agutter
als Councilwoman Hawley
Maximiliano Hernández
als Jasper Sitwell
Georges St-Pierre
als Georges Batroc
Callan Mulvey
als Jack Rollins
Alan Dale
als Councilman Rockwell
Chin Han
als Councilman Yen
Bernard White
als Councilman Singh
Stan Lee
als Smithsonian Guard
Garry Shandling
als Senator Stern
Salvator Xuereb
als French Pirate #1
Brian Duffy
als French Pirate #2
Zack Duhame
als Engine Pirate
Adetokumboh M'Cormack
als French Radio Pirate
Christopher George Sarris
als Skinny Steve
Aaron Himelstein
als Launch Tech #1
Allan Chanes
als Launch Tech #2
Joe Russo
als Dr. Fine
Christopher Markus
als SHIELD Interrogator #1
Stephen McFeely
als SHIELD Interrogator #2
Pat Healy
als Scientist #1
Ed Brubaker
als Scientist #2
D.C. Pierson
als Apple Employee
Danny Pudi
als Com Tech #1
Bernie Zilinskas
als Com Tech #2
Branka Katić
als Renata
Angela Russo-Otstot
als Garcia
Jon Sklaroff
als Charlie XO
Chad Todhunter
als Charlie Weapons Tech
Abigail Marlowe
als SHIELD Tech
Jeremy Maxwell
als Lead SHIELD Pilot
Emerson Brooks
als Senior SHIELD Agent
Evan Parke
als SHIELD Agent
Ricardo Chacon
als Strike SGT. #1
Griffin M. Allen
als Strike SGT. #2
Ann Russo
als Strike Agent
Joe Rosalina
als Strike Agent
Michael Debeljak
als Strike Agent
Eddie J. Fernandez
als Strike Agent
Jody Hart
als 25ᵗʰ Floor Strike Agent
Steven Culp
als Scudder
Derek Hughes
als Human Resources Executive
Wendy Hoopes
als Doctor
Ethan Rains
als Lead EMT
Dominic Rains
als CIA Instructor
Charles Wittman
als Capitol Hill Police
Andy Martinez, Jr.
als Capitol Hill Police
Michael De Geus
als FBI Agent
Terence O'Rourke
als FBI Agent
Anne Grimenstein
als Committee Member
Dante Rosalina
als Little Boy in the Smithsonian
Robert Clotworthy
als Fury Car Voice (voice)
June Christopher
als SHIELD Computer (voice)
Gary Sinise
als The Smithsonian Narrator (voice)
Henry Goodman
als Dr. List (uncredited)
Dean Barlage
als SHIELD Agent (uncredited)
Joel Thingvall
als Museum Visitor (uncredited)
Thomas Kretschmann
als Baron Wolfgang von Strucker (uncredited)
Elizabeth Olsen
als Wanda Maximoff / Scarlet Witch (uncredited)
Nestor Serrano
als Committee General (uncredited)
Aaron Taylor-Johnson
als Pietro Maximoff / Quicksilver (uncredited)
Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Sarah Halley Finn Casting
Beat Frutiger Art Direction
Jacques Haitkin "C" Camera Operator
Christopher Markus Screenplay
Stephen McFeely Screenplay
Kevin Ishioka Art Direction
Richard Hymns Sound Effects Editor
Stan Lee Executive Producer
Stan Lee Thanks
Kevin Feige Producer
Leslie A. Pope Set Decoration
Doc Kane ADR Mixer
Shannon Mills Supervising Sound Editor
Dee Selby Foley Editor
Juan Peralta Sound Re-Recording Mixer
Helen Pollak Production Manager
Tim Collins Dolly Grip
Thomas Valentine Supervising Art Director
Judianna Makovsky Costume Design
Terry Wolcott Second Assistant Camera
Richard F. Mays Set Designer
Daniel Sudick Special Effects Supervisor
Jeffrey Ford Editor
Daniel Laurie Supervising Sound Editor
Peter Wenham Production Design
Ian Fox "B" Camera Operator
Jack Kirby Comic Book
Don Heck Thanks
Joe Simon Comic Book
Anthony Russo Director
Joe Russo Director
Gary Kosko Art Direction
Dave Jordan Music Supervisor
Michael Grillo Executive Producer
Louis D'Esposito Executive Producer
Igor Meglic Second Unit Director of Photography
JoAnn Perritano Unit Production Manager
Alan Fine Executive Producer
Victoria Alonso Executive Producer
Susan A. Burig Graphic Designer
Brian Relyea Second Assistant Director
Paul Sonski Set Designer
Al Cerullo Pilot
Michael Kelem Aerial Director of Photography
Kevin LaRosa Aerial Coordinator
Todd Rex Sculptor
Allan A. Apone Makeup Department Head
Spiro Razatos Second Unit Director
Ed Brubaker Thanks
Kent Harvey "B" Camera Operator
Nicole Hirsch Whitaker VFX Director of Photography
Henry Jackman Original Music Composer
Brad Baruh Epk Producer
Trent Opaloch Director of Photography
Russell Bobbitt Property Master
Nate Moore Co-Producer
Tim Flattery Concept Artist
Tamara Hunter Casting Associate
Gene Colan Thanks
Mitchell Bell Associate Producer
Amy Johnston Stunts
Geoffrey Nightingale Set Dresser
Stephen Christensen Art Direction
Jeff Murrell Chief Lighting Technician
David Acord Sound Effects Editor
Emily Thomas Production Assistant
Don Rico Thanks
Katrina Francis Makeup Artist
Lance R. Walters Set Dresser
Thomas F. Kelly Set Dresser
Dennis Liddiard Key Makeup Artist
Nick Scarano Costume Supervisor
Jann K. Engel Set Designer
Rene Sekula Visual Effects Coordinator
Vincent Cirelli Senior Visual Effects Supervisor
Kim M. Holly Key Costumer
Dan O'Connell Foley Artist
Florian Gellinger Visual Effects Supervisor
Matthew Hartman Dialogue Editor
Lars P. Winther Associate Producer
Lars P. Winther First Assistant Director
Sean England Foley Artist
Kim Foscato Dialogue Editor
Matthew Schmidt Editor
Russell R. Anderson Leadman
Doug Crawford Propmaker
G. Lynn Maughan Propmaker
Carol Kiefer Art Department Coordinator
Cuitlahuac Morales Velazquez Sculptor
Trisha Burton Script Supervisor
Kerry Lyn McKissick Script Supervisor
Aric Cheng Set Designer
Randall L. Johnson Boom Operator
John T. Cucci Foley Artist
Anshuman Prasad Set Designer
Randall D. Wilkins Set Designer
Mike Stassi Set Designer
Barbara Mesney Set Designer
Maurice K. McGuire "A" Camera Operator
Alessandro Cioffi Visual Effects Supervisor
Russell Earl Visual Effects Supervisor
Brian Michael Bendis Thanks
Tiffany Busche Costumer
Allison Paul Visual Effects Coordinator
Peter G. Travers Visual Effects Supervisor
Jay Cheng Costumer
Heba Thorisdottir Makeup Artist
Nancy A. King Set Decorating Coordinator
Bob Moore Jr. Key Costumer
Jeremy Bowker Sound Effects Editor
Thomas Nittmann Visual Effects Producer
George McCarthy Visual Effects Editor
Edson Williams Visual Effects Supervisor
Stephen Lawes VFX Supervisor
Laura Hodges Costumer
Pete Romano Underwater Director of Photography
David C. Hughes Sound Designer
Valentina Aulisi Set Costumer
Paul Corricelli Key Costumer
Zade Rosenthal Still Photographer
Steve Constancio Costumer
John H. Samson Construction Coordinator
Chris Cavanaugh Digital Imaging Technician
Ken Fischer Sound Effects Editor
Danny Rafic Visual Effects Editor
Bryan Grill Visual Effects Supervisor
Askia Won-Ling Jacob Costumer
Steve Durkee Supervising Music Editor
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Winston Helgason Visual Effects Producer
Robert E. Evans Visual Effects Producer
Steve Koster Aerial Director of Photography
Nia Hansen Foley Supervisor
Josh Gold Sound Effects Editor
Jonathan Harb Visual Effects Producer
Kosta Saric Visual Effects Editor
Robert Pinnow Visual Effects Producer
Votch Levi Visual Effects Supervisor
Casey Allen VFX Artist
Pavel Pranevsky CG Supervisor
Henry Tirl "D" Camera Operator
Thomas Calderon First Assistant Editor
Yvette Stone Key Hair Stylist
Scott R. Hankins Key Costumer
Barbara Cantu Hairstylist
Chris O'Connell Visual Effects Editor
Dennis J. Lootens Rigging Gaffer
J.R. Grubbs Sound Effects Editor
Jenni O'Byrne Visual Effects Editor
Daniel Pearson CG Supervisor
Carrie Arakaki Costumer
Al Nelson Sound Designer
Samuel J. Tell Set Decoration Buyer
Gia Jimenez Costumer
Camille Friend Hair Department Head
Pauline Duvall CG Supervisor
Branden Marks Costumer
Michael Ambrose Gaffer
Harry Mukhopadhyay CG Supervisor
Onofrio Nino Pansini "B" Camera Operator
Jeri Baker Hairstylist
Jay Grunfeld VFX Artist
Stephen Urata Sound Re-Recording Assistant
Sherri Bramlett Hairstylist
Patrick Hoeschen Electrician
Steve Sickle Greensman
Bob Schneider Digital Intermediate
Valentin Toncu Lighting Technician
Brian N. Bentley Compositors
Stefano Trivelli Compositing Supervisor
Yan Zou Software Engineer
Michael Buck Stereoscopic Editor
Wayne Jaworskyj Compositors
Matthew Kemper Compositing Supervisor
Philip Keller Storyboard Artist
Hui Ling Chang Visual Effects Production Manager
Michael DeBeer 3D Artist
Dana Baker Best Boy Grip
Rick Harris Key Rigging Grip
Steele Hunter Rigging Grip
Les T. Tomita Key Grip
Michael Anthony Travers Rigging Grip
John Voght Costumer
David Moreau Set Designer
Maura Hogan Visual Effects Editor
Larry Zanoff Armorer
Louisa V. Anthony Hairstylist
Pablo Borges Assistant Costume Designer
Bob Kretschmer Wigmaker
Jason B. Stamey Casting Assistant
Ron Licari Armorer
Christopher Barnett Dialogue Editor
Rene Grasser Visual Effects Production Manager
Marie Rheinschild-Jordan Visual Effects Production Manager
Nancy Keslar Hairstylist
Jenny Sandell Production Coordinator
Jason Tamez Production Supervisor
Lydia Bensimmon Hairstylist
Katie Howard Costumer
Mike Tenerelli Rigging Grip
Alfred Ainsworth Video Assist Operator
Russell Cannon Armorer
Lisa Rocco Key Makeup Artist
Ray Milazzo First Assistant "A" Camera
Cookie Lopez Costumer
Jose F. Barrios Rigging Grip
Petur Hliddal Sound Mixer
Brian S. Osmond Camera Operator
Taylor Matheson First Assistant "A" Camera
Robert Zeltsch CG Artist
Richard Crompton Rigging Grip
Bernd Angerer Animation Supervisor
Shawn Duchscherer Electrician
Elona Tsou Production Supervisor
Ronni Brown Foley Artist
Sheilah Sullivan Production Controller
Tom Cherry First Assistant Camera
Darrin Denlinger Storyboard Artist
Helen Kozora Set Decoration Buyer
Hayden Bilson Armorer
Simone Kraus Townsend Animation Supervisor
Jen Underdahl Visual Effects Producer
Dan DeLeeuw Visual Effects Supervisor
Cesha Ventre Costumer
Christopher Casey Set Dresser
David Ladish Set Dresser
Matthew Kern Atzenhoffer Set Dresser
John M. Pisani Unit Publicist
Richard Sutherland CG Supervisor
David Salamon CG Artist
James Carson Concept Artist
Peter Chrimes Key Grip
Richard Castro Production Accountant
Edward Hohman Key Grip
May Tam Production Coordinator
Jason Pomerantz Production Manager
Adrian Corsei CG Supervisor
Scott Barnes Lighting Programmer
Jesse Olivares Video Assist Operator
Nick Satriano Second Unit First Assistant Director
Julien Pougnier Set Designer
Johnny Gidcomb ADR Voice Casting
Geoffrey Baumann Visual Effects Supervisor
Adam Kimmerlin Stereoscopic Editor
Jamie Rama Concept Artist
Robert Sica Property Master
Andrew P. Flores Standby Painter
Timothy A. Wonsik Key Costumer
Adam N. White Camera Operator
Doug Fairall Makeup Artist
Louie DeMarco First Assistant Camera
James D. Wickman Dolly Grip
Rebecca DeNoewer Costumer
Jenny Fumarolo Production Coordinator
Frédéric North Pilot
Tim Ackers Standby Painter
John Garrett Second Assistant "C" Camera
Rick Glenn Set Dresser
Alexandre Cancado 2D Supervisor
Jefferson Murff Set Dresser
Andy Park Conceptual Illustrator
Cory Fleming Aerial Coordinator
Paul Howard Best Boy Electric
Greg Hale Second Assistant Director
Scott H. Reeder Hairstylist
Perry Batchelor Set Dresser
Christian Snell Assistant Property Master
Milan Janicin Second Assistant "A" Camera
Jim Stubblefield Assistant Property Master
Sean Ricigliano Epk Camera Operator
Travis Cleary Second Assistant Camera
Sanford Slepak Key Costumer
Carrie Oliver Digital Intermediate Editor
Alan Shultz Dolly Grip
Daniel Hargrave Stunts
Colleen Mleziva Second Assistant Camera
Kate Dougherty Set Designer
Jose Burgos CG Supervisor
Deborah Lilly Hairstylist
Katrissa 'Kat' Peterson Visual Effects Coordinator
Deborah Marsh Art Department Coordinator
Jack Glenn Dolly Grip
Sam Gutentag Visual Effects Production Assistant
Greg Kegel CG Supervisor
Roxann Langlois Travel Coordinator
Rodney Fuentebella Conceptual Illustrator
Jason Jouver Rigging Grip
Ryan Nguyen Digital Imaging Technician
Don Aros Gaffer
Brad Look Makeup Department Head
John St. Laurent Dailies Operator
Nisa Kellner Costumer
Maryellen Aviano Extras Casting
Nando Stille CG Artist
Brandon Brocker Visual Effects Production Assistant
Monty Granito Pre-Visualization Supervisor
Corey Tyler Foley Mixer
Katy Johnson Ager/Dyer
Melissa Beery Visual Effects Coordinator
Carol S. Federman Makeup Artist
Jack Cornelius Set Dresser
Mark Santoni First Assistant "B" Camera
Michelle Liu Costumer
Chris Milani Best Boy Electric
Katherine Farrar Visual Effects Production Manager
Roxy Toporowych Set Decoration Buyer
H Haden Hammond Sequence Supervisor
François Lambert Compositing Supervisor
Jerry Patton First Assistant Camera
Bob Harras Thanks
Paul Neary Thanks
Roger Wall Second Assistant "A" Camera
Bonnie Wild Sound Re-Recording Assistant
Samuel Noel Set Dresser
David Pipik Rigging Grip
Richard Bennett Storyboard Artist
Jeffrey McMahon Construction Foreman
Margaret Gardner Music Coordinator
Danny Gonzalez Electrician
Steve Rawlins Animation Supervisor
Brian Connor Compositing Supervisor
Christopher S. Ross Concept Artist
Douglas Plasse Second Unit First Assistant Director
Ignacio Woolfolk Rigging Grip
Thomas A. Barrios Second Assistant "B" Camera
Simon Ohler CG Supervisor
James Ledwell Visual Effects Coordinator
Kiely Cronin First Assistant Camera
Matt Fortlage Second Assistant "B" Camera
Russell Lum Visual Effects Production Manager
Steve Pfauter Set Dresser
Leon Nowlin VFX Artist
Joe Kurtz Key Rigging Grip
Andrew Sykes Rigging Grip
Juan Pablo Monroy Matte Painter
Scott Younkin CG Supervisor
Craig Wentworth CG Supervisor
Tim Belsher CG Supervisor
Danielle Kinsey Visual Effects Producer
Lorraine DeArmott-Boushell Makeup Artist
Michael Vojvoda Set Dresser
Chris Fix Prop Maker
David Schulz CG Artist
Celina Barnette Production Secretary
Lauren Hulsey VFX Artist
Liam Sinnott Second Assistant Camera
Jared Simeth Compositing Supervisor
Keegan Douglas Sequence Supervisor
Michael Strong Rigging Grip
Julian Andraus Stereoscopic Editor
Jean Lapointe CG Supervisor
Jessica Posada Costumer
Jeffrey Neumeier First Assistant Accountant
Jayson Merrill Second Assistant Director
Trinh Tran Production Assistant
Hector Padilla Visual Effects Production Assistant
Evan Fraser Matchmove Supervisor
Steve Epting Thanks
Kevin C. Potter First Assistant "B" Camera
Sheila Cyphers-Leake Hair Department Head
Andrew Crankshaw Second Assistant "C" Camera
Gina W. Bateman Makeup Artist
Joe Pfaltzgraf Set Dresser
Michelle A. De Mayo First Assistant Accountant
Ivan E. Schwarz Thanks
Tashi Trieu Digital Intermediate Editor
Andreas Giesen CG Artist
Karen Young Set Costumer
Raphael A. Pimentel Animation Supervisor
Luis Jiminez Tailor
Jeannette Browning ADR Recordist
Chris S. Bryant Production Secretary
Pierre Nobile Visual Effects Producer
Jeanie King Visual Effects Producer
Arianna Singhania Assistant Director
Dirk Mauche Modeling
Franzisca Puppe Visual Effects Producer
Mark Hutchings Rigging Gaffer
Jeremy Griffiths Rigging Grip
Joel Kittle Modelling Supervisor
Paul Ghezzo CG Supervisor
Andy Zazzera CG Supervisor
Carl Hamilton Best Boy Grip
Lisa Brodie Visual Effects Production Manager
Simon Jarvis First Assistant "C" Camera
Eugene Doyle Set Dresser
Josh Drylie Set Dresser
Erin Sarofsky Main Title Designer
Sara Bartkiewicz Production Coordinator
Jason Hibarger Libra Head Technician
Josh Nizzi Conceptual Illustrator
Chris Wood Digital Compositor
Oliver Hohn Compositing Supervisor
Andreas Wiget Matte Painter
Ryan Trippensee Compositing Supervisor
Michael Wooten Second Assistant Camera
Gregory Bazemore Hairstylist
Grace Czarny Makeup Artist
Maria J. Smith-Byrd Ager/Dyer
Patrick Rogers Costumer
Kim Andrews Key Costumer
Juan Carlos Jimenez Tailor
Raymond Zander II Tailor
Mary F. Miles Tailor
John Welch Armorer
Andrew Kim Conceptual Illustrator
Joseph Braus Construction Buyer
Chris Gardner Greensman
Chris Bergin Prop Maker
Corey Gomez Set Dresser
Steven Hull Set Dresser
Mike Lequerica Set Dresser
Paul Mcduffee Set Dresser
Jeffrey Jenkins Standby Painter
Theodore J. Ayd Best Boy Electric
Michael Hester Best Boy Grip
Jason Tomlins Dolly Grip
Greg Reyher Electrician
Jack Ellingwood First Assistant Camera
John Burke First Assistant Camera
Adam Austin Libra Head Technician
Casey Coles Lighting Technician
Bavand Karim Lighting Technician
Eddie Griffiths Rigging Grip
Dustin Hiniker Rigging Grip
Andrew Kerwin Osorio Rigging Grip
Charles 'Woody' Lang Rigging Grip
Jim LaVerde Rigging Grip
Kevin Enright Jr. Rigging Grip
Ted Wiegand Rigging Grip
Dawn Nakamura Second Assistant "C" Camera
Derlin Brynford-Jones Techno Crane Operator
Erik K. Haase Colorist
Ron Leidelmeijer Digital Intermediate Assistant
Greg J. Peterson Foley Recordist
Paul Flinton Utility Sound
Shige Mizoi 3D Animator
John Singer 3D Artist
Ara Devejian Visual Effects Art Director
Carl Albrecht CG Artist
Jiacheng Xu Digital Compositor
Evelyn Schunn Digital Compositor
Julian Fitzpatrick VFX Lighting Artist
Alan Sonneman Matte Painter
Meike Deutscher Matte Painter
Tuan Ho Matte Painter
Brian Meanly Matte Painter
Stefan Bozinovski VFX Artist
Komal Dogra VFX Artist
Rajnish Kumar VFX Artist
Joshua Quiambao VFX Artist
Tushar Sonker VFX Artist
Alexander Ware VFX Artist
Rachel Choi VFX Artist
Julianne Dome VFX Artist
Jennifer Kennedy VFX Artist
Brian Ross VFX Artist
Donna Cullen Visual Effects Coordinator
Denise Tam Visual Effects Coordinator
Jennie Elliott Visual Effects Coordinator
J.R. Tuason Visual Effects Producer
Michael Chan Visual Effects Production Assistant
Zuben Saldanha Visual Effects Production Manager
Stéphan Kosinski Visual Effects Supervisor
David Casey Visual Effects Supervisor
Kathy Mattes Production Accountant
Adrian Spencer Production Secretary
Ashley Green Receptionist
Chloe Sesta-Jacobs Receptionist
Gabriella Sagnes Studio Teacher
Mark Gruenwald Thanks
Kieron Dwyer Thanks
Marko Djurdjevic Thanks
Lisa Marra Visual Effects Production Manager
Gabriele Dell'Otto Thanks
Frank G. Jackson Thanks






















ikwilfilmskijken © 2023