Raymond Burr als Perry Mason | |
Barbara Hale als Della Street | |
William Katt als Paul Drake Jr. | |
Patty Duke als Althea Sloan | |
Erin Gray als Captain Terry O'Malley | |
Larry Wilcox als Lieutenant Colonel Kevin Parks | |
Wendelin Harston als Jury Foreman | |
Tupper Cullum als Deputy #1 | |
David Ogden Stiers als D.A. Michael Reston | |
Charles Siebert als Jason Sloan | |
James Sutorius als Mark Egan | |
Arthur Taxier als Ellis Milbourne | |
James McEachin als Police Sergeant Clifford Brock | |
Don Galloway als General Hobart | |
Richard Sanders als Chester Lackberry | |
Gary Hershberger als Lieutenant Wilkins | |
James McIntire als Daryl Herley | |
Joel Colodner als Lester Mc Carren | |
Pam Ward als Judge Eleanor Daniels | |
Tony Higgins als Lieutenant Grahm | |
Regina Krueger als Shannon Parks | |
Dotty Coloroso als Amy Beth Sawyer | |
Michael X. Martin als Captain Petersen | |
Caitlin O'Connell als Denise Mc Carren | |
Sue Hoffman als Laundress | |
Burt Goodman als Judge Hoffman |
Christian I. Nyby II | Director |
Erle Stanley Gardner | Novel |
Dick DeBenedictis | Music |
Fred Steiner | Original Music Composer |
David Solomon | Editor |
Paul Staheli | Art Direction |
Arch Bryant | Director of Photography |
Peter Katz | Producer |
Joel Steiger | Supervising Producer |
Philip Saltzman | Supervising Producer |
Lee David Zlotoff | Writer |
Dean Hargrove | Executive Producer |
Fred Silverman | Executive Producer |
David Solomon | Associate Producer |
Franklin Thompson | Executive Consultant |
Reuben Cannon | Casting |
Carol Dudley | Casting |
Billy Ray Smith | Unit Production Manager |
Gary Grillo | First Assistant Director |
Gail Joyce Fortmuller | Second Assistant Director |
Ronn Rynhart | Costume Designer |
Kelly Andrew King | Costumer |
Judith Scheurwater | Costumer |
Dee Sandella | Makeup Artist |
Patti Dallas | Makeup Artist |
Judee Guilmette | Hairstylist |
Brenda Moen | Hairstylist |
Randy Holland | Construction Coordinator |
Paul Staples | Special Effects Coordinator |
Robert Benjamin | Transportation Coordinator |
Charlie Helms | Set Decoration |
Susan MacDonald-Petersen | Property Master |
James Emerson | Production Sound Mixer |
Bradford Lipson | Gaffer |
Fred Vicarel | Key Grip |
Daniel McKinny | Second Unit Director of Photography |
Douglas O'Kane | First Assistant "A" Camera |
Robert Benevides | Production Consultant |
Norman Webster | Production Accountant |
Jeff Glasser | Script Supervisor |
Andrea Korkut | Production Coordinator |
Karen Beard | Location Manager |
Donna Colabella | Production Executive |
Hal Harrison | Post Production Supervisor |
Leslie Sackheim | Assistant Editor |
Wayne Fitzgerald | Main Title Designer |
Dennis Smith | Legal Services |
Sam Horta | Supervising Sound Editor |
Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Neil Brody | Sound Re-Recording Mixer |
Ray O'Reilly | Sound Re-Recording Mixer |
Stan Jones | Music Editor |
Mike Moder | Executive In Charge Of Production |