Mark Dacascos als Maj. John Murphy / Cpl. John Dalton | |
Tim Abell als Sgt. Michael S. Gammon | |
Paula Trickey als Lt. Kelly Andrews | |
Noah Blake als Cpl. Nicholas Castellano | |
Darcas Macopson als Cpl. Theodore Knox | |
Christian Bocher als Cpl. Richard P. Henderson | |
Madison Mason als Gen. Leo Oxenberg | |
Frederick Coffin als Brig. Gen. Albert Becker | |
Marco Rodríguez als Rosato | |
Joe Renteria als Ray | |
Louis Perez als Santos | |
Josh Cruze als Pablo | |
Alex Carl als Lt. Stephen Doyle | |
Tom Schultz als Commando 1 | |
Brian Hite als Commando 2 | |
Joey Gardner als Commando 3 | |
Thomas Rosales Jr. als Driver | |
Ramiro González als Rosato Drug Runner | |
Chuck Borden als Receptionist | |
Scott Leva als Front Gate MP #1 |
Mark L. Lester | Director |
Jeff Albert | Screenplay |
Hersh Rephun | Screenplay |
Eric Barker | Writer |
William C. Martell | Writer |
Craig J. Nevius | Story |
Dana Dubovsky | Producer |
Brian R. Etting | Associate Producer |
Mark L. Lester | Producer |
Jeff Sackman | Executive Producer |
Paul Zaza | Music |
David Berlatsky | Editor |
Mark Tillman | Casting |
Candi Guterres | Production Design |
Christine Irwin | Set Decoration |
Caroline B. Marx | Costume Design |
Kenneth Michael Beck | Key Hair Stylist |
Amanda Carroll | Key Makeup Artist |
Suzan Kaminga | Assistant Hairstylist |
Suzan Kaminga | Assistant Makeup Artist |
David Berlatsky | Post Production Supervisor |
Thomas Calabrese | Production Manager |
Thomas Burke | First Assistant Director |
Rebecca Levinson | Second Assistant Director |
Laine Abramson | Props |
Jeff Boyce | Leadman |
Harley E. Hebert | Property Master |
Frank Lawas | Set Dresser |
Jenny Shimizu | Construction Coordinator |
Smith Craig | Sound Re-Recording Mixer |
Bryan Franklin | Dialogue Editor |
Michael Kreple | ADR Supervisor |
Greg Louden | Foley Artist |
Greg Mauer | Foley Editor |
Greg Mauer | Foley Recordist |
Brian McGowan | Boom Operator |
Paul N.J. Ottosson | Sound Effects Editor |
Susan Pusateri | Foley Artist |
Paul Ratajczak | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Ratajczak | Supervising Sound Editor |
Brian S. Tracy | Production Sound Mixer |
Jonathan Wales | Sound Re-Recording Mixer |
Kevin Beauchamp | Special Effects Assistant |
Errol Sack | Special Effects Assistant |
Wayne Beauchamp | Special Effects Coordinator |
Ken Wheatley | Special Effects Assistant |
Chuck Borden | Stunt Coordinator |
Monica Ochoa | Script Supervisor |
Jeffrey Shepherd | Location Manager |
Cheryl Shubin | Location Manager |
Jason Andrew | Dolly Grip |
Dave Beeler | Grip |
Shane Buttle | Lighting Technician |
Skye Chandler | First Assistant Camera |
Paul Janossy | First Assistant Camera |
Mike Karasick | Gaffer |
Charles Lenz | Best Boy Grip |
Igor Meglic | Second Unit Director of Photography |
Jason Popieniuck | Best Boy Electric |
Dale Robinette | Still Photographer |
Alec Shepherd | Key Grip |
Bryan M. Horne | Assistant Editor |
Jacques Haitkin | Director of Photography |
Warren A. Stevens | Stunts |
Patrick J. Statham | Stunts |
Art Camacho | Stunts |
Eddie Perez | Stunts |
Jimmy Ortega | Stunts |
Cole S. McKay | Stunts |
Mike Ceballos | Stunts |
Richard L. Duran | Stunts |
José Ignacio Álvarez | Stunts |
Rudolf Weber | Stunts |