Woody Harrelson als Tallahassee | |
Jesse Eisenberg als Columbus | |
Emma Stone als Wichita | |
Abigail Breslin als Little Rock | |
Zoey Deutch als Madison | |
Avan Jogia als Berkeley | |
Rosario Dawson als Nevada | |
Luke Wilson als Albuquerque | |
Thomas Middleditch als Flagstaff | |
Victoria Hall als Babylonian Gatekeeper | |
Victor Rivera als Civil War Bearded Guy | |
Ian Gregg als Bowel Blast Guy | |
Devin Mojica als Cool Hat Guy | |
Rachel Luttrell als Terrified Woman in Snow | |
John Dixon als Homer Zombie in Snow | |
Ronny Mathew als Scared Lab Tech | |
Jess Durham als Beatrix Hawking | |
David Fleischer als Exoculated Scientist | |
Jenin Gonzalez als Survivor with Flashlight | |
Felix Betancourt als Ninja Zombie | |
Lucas Fleischer als Dave Sanderman | |
Gianni Biasetti Jr. als Haybale Z | |
Ari Loeb als T-800 Z | |
Anthony Dilio als Matteo Bianchi | |
Bill Murray als Bill Murray | |
Julia Vasi als Publicist | |
Al Roker als Reporter | |
Lili Estefan als Reporter | |
Joshua Alex Horowitz als Reporter | |
Grace Randolph als Reporter | |
Sergio Briones als T-800 (uncredited) | |
Timothy Carr als T-800 Zombie (uncredited) | |
Nathan W. Collins als Zombie (uncredited) | |
Isabelle Fretheim als Hotel Guest (uncredited) | |
Brianna Gardner als T-800 Attack Zombie (uncredited) | |
Kyra Elise Gardner als T-800 Attack Zombie (uncredited) | |
Kandis Hargrave als Dept. Store Female Zombie (uncredited) | |
Julian B Lin als T-800 Zombie (uncredited) | |
Louie g Maldonado als Straggler Zombie (uncredited) | |
Tim McAdams als Cameraman (uncredited) | |
Andrew R. McCallister als T800 (uncredited) | |
Zara McDowell als Zombie (uncredited) | |
Jessica Medina als White House Zombie (uncredited) | |
Oscar Rodriguez III als Zombie / T800 (uncredited) | |
MWW Michael Wilkerson als T 800 Zombie (uncredited) | |
Otis Winston als T 800 Zombie (uncredited) | |
Lewis Wright als Zombie (uncredited) |
Ruben Fleischer | Director |
Dave Callaham | Screenplay |
Rhett Reese | Screenplay |
Chung Chung-hoon | Director of Photography |
Martin Whist | Production Design |
Paul Wernick | Screenplay |
Gavin Polone | Producer |
David Bernad | Executive Producer |
Ruben Fleischer | Executive Producer |
Rhett Reese | Executive Producer |
Rebecca Rivo | Executive Producer |
Paul Wernick | Executive Producer |
David Sardy | Original Music Composer |
Dirk Westervelt | Editor |
John Papsidera | Casting Director |
Lauren Abiouness | Art Direction |
Matthew Gatlin | Art Direction |
Claudia Bonfe | Set Decoration |
Christine Wada | Costume Design |
Duncan Key | Compositor |
Heather Taylor | Visual Effects Editor |
Joshua Young | Compositor |
Ndosi Anyabwile | Compositor |
Tanner Bartlett | Compositor |
Christopher Cheng | Compositor |
Alexander Johnson | Compositor |
Mark LeDoux | Visual Effects Supervisor |
Daniel J. Pastor | Compositor |
Paul Song | Compositor |
Christian Wood | Compositor |
Zachary S. Willis | 3D Artist |
Piotr Żyła | Animation |
Jay Amor | Stunts |
John Dixon | Stunts |
Emily Bohbrink | Casting Assistant |
Kim Winther | Casting Associate |
Adrien Barbier | Senior Animator |
Terry Collis | Transportation Coordinator |
Katherine Steets | Script Supervisor |
Jack Heller | Executive Producer |
Rhett Reese | Characters |
Paul Wernick | Characters |
Doug Belgrad | Executive Producer |
Will Greenfield | Unit Production Manager |
Kenneth Yu | Production Supervisor |
Elecia Avila | Additional Second Assistant Director |
K.C. Hodenfield | First Assistant Director |
Conte Mark Matal | Second Assistant Director |
Markos Rounthwaite | Second Unit Director |
Michael Saunders | Second Assistant Director |
Christopher Zou | Additional Second Assistant Director |
Toni Crey | Script Supervisor |
Jessica Merideth | Stunt Double |
Jessica Medina | Stunt Double |
Julia Maggio | Stunt Double |
Sarah Reagin | Stunt Double |
Jessica Erin Bennett | Stunt Double |
Meredith Richardson | Stunts |
Jessica Merideth | Stunts |
Nicole Marines | Stunts |
Julia Maggio | Stunts |
Sarah Irwin | Stunts |
Crystal Hooks | Stunts |
Katie Eischen | Stunts |
Sarah Reagin | Stunts |
Jessica Erin Bennett | Stunts |
Kate Stauduhar | Visual Effects Editor |
Sam Fan | Sound Effects Editor |
Paul Linden | Visual Effects Supervisor |
Gabe Hilfer | Music Supervisor |
Markos Rounthwaite | Stunt Coordinator |
Glenn Foster | Stunt Coordinator |
Chris Ward | Set Designer |
Silvia Mahapatra | Set Designer |
Robert Fechtman | Set Designer |
Ernie Avila | Set Designer |
Ashley McGuire | Makeup Artist |
Forrest Hill | Makeup Artist |
Kevin O'Connell | Sound Re-Recording Mixer |
Will Files | Sound Re-Recording Mixer |
Kami Asgar | Supervising Sound Editor |
Erin Oakley | Supervising Sound Editor |
Casey Genton | Sound Designer |
Chris Terhune | Sound Effects Editor |
Hector C. Gika | Sound Effects Editor |
Eric Withee | Visual Effects Production Manager |
Mohamed Sobhy | Visual Effects Supervisor |
Adam O'Brien-Locke | Visual Effects Producer |
Wassila Lmouaci | Visual Effects Producer |
Bobby Tucker | Visual Effects Producer |
Neishaw Ali | Visual Effects Producer |
George Macri | Visual Effects Producer |
Steve Ramome | Visual Effects Supervisor |
Sébastien Bergeron | Visual Effects Supervisor |
Gunnar Hansen | Visual Effects Supervisor |
Marie-Josee Paradis | Visual Effects Producer |
Kevin Miller | Visual Effects Producer |
Christopher Waegner | Visual Effects Supervisor |
Christian Hejnal | Visual Effects Producer |
Chris Waegner | Visual Effects Supervisor |
John Papsidera | Casting |
Rebecca Rivo | Unit Production Manager |
Sean Ryan Jennings | Art Direction |
Paul D. Kelly | Art Direction |
Don Miloyevich | Property Master |
BJ McDonnell | "A" Camera Operator |
Andy Hoehn | First Assistant "A" Camera |
Jamie Pair | Second Assistant "A" Camera |
Matthew A. Petrosky | "B" Camera Operator |
J. Christopher Campbell | "B" Camera Operator |
Ian Campbell | First Assistant "B" Camera |
Paul E. Woods | Second Assistant "B" Camera |
D.J. Phillips | Camera Loader |
Kyle Spicer | Digital Imaging Technician |
Erinn Knight | Assistant Costume Designer |
Jenny Reyes | Key Costumer |
Kevin Boyett | Costumer |
Sara Cobbeldick | Costumer |
Tracey Rogers | Costumer |
Kate Abraham | Costumer |
Marcella Elisa Caudill | Costumer |
Gina Nalli | Costumer |
Laura Wolford | Costumer |
Sarah Mays | Makeup Department Head |
Leo Satkovich | Key Makeup Artist |
Tracy Swiatly | Makeup Artist |
Roxie Hodenfield | Hair Department Head |
Melizah Anguiano Wheat | Key Hair Stylist |
Monique Lewis | Hairstylist |
Fríða Aradóttir | Hairstylist |
Dan Cornwall | Chief Lighting Technician |
Dale Fowler | Assistant Chief Lighting Technician |
Kurt Kornemann | Key Grip |
Shawn Knight | Best Boy Grip |
Lea E. Miller | Dolly Grip |
Jeremy Wisham | Dolly Grip |
Steve Kupfer | Rigging Grip |
Mary H. Ellis | Production Sound Mixer |
Troy A. Johnson | Boom Operator |
Julio Allen | Utility Sound |
Matthew B. Chamberlin | Location Manager |
Joseph Patrick Miller | Assistant Location Manager |
Mela Rayne | Assistant Location Manager |
Sean Crane | Assistant Location Manager |
Kim Khoo | Production Coordinator |
Chris Hoehner | Assistant Production Coordinator |
Hunter Barcroft | Production Secretary |
Richard Castro | Production Accountant |
Jeffrey Neumeier | Assistant Accountant |
Curtis Crowe | Construction Coordinator |
Harry B. Miller III | Additional Editor |
Matt Evans | First Assistant Editor |
Lindsey Alvarez | Dialogue Editor |
Michael Hertlein | Dialogue Editor |
Robert Chen | Dialogue Editor |
Robert Troy | Dialogue Editor |
Paul Pirola | Foley Supervisor |
Brendan Hill | Foley Editor |
Jamie Famularo | Foley Editor |
Ailene Roberts | Assistant Sound Editor |
Adrian Medhurst | Foley Artist |
Brendan Croxon | Foley Mixer |
Ryan Squires | Foley Recordist |
Jim Schultz | Music Editor |
Mary Parker | Music Editor |
Susie Bench | Conductor |
Chad Seiter | Orchestrator |
Eric Buchholz | Orchestrator |
Nancy Thurston | Stunts |
Michelle Rose | Stunts |
Shauna Galligan | Stunts |
Casey Ann Zeller | Stunts |
Dane Farwell | Stunts |
Isabelle Fretheim | Stunts |
Jess Durham | Stunts |
Dena Sodano | Stunts |
Hannah Hildebrandt | Art Department Assistant |