Harry Potter en de Steen der Wijzen (2001)

Avontuur, Fantasie, Familie
Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry Potter dat zijn overleden ouders twee machtige tovenaars waren en dat hij zelf ook over magische krachten beschikt. Hij krijgt zijn opleiding aan Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus Pocus.

Harry Potter en de Steen der Wijzen Film Info

Score: 7.9/10 van 17392 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-11-16
Lengte: 152 Minuut / 2:32
Regisseur: Chris Columbus
Schrijver: Steve Kloves
website: https://www.warnerbros.com/movies/harry-potter-and-sorcerers-stone/
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Heyday Films, 1492 Pictures
Productie Land: United Kingdom, United States of America

Harry Potter en de Steen der Wijzen Foto's


Harry Potter en de Steen der Wijzen Trailer


Daniel Radcliffe
als Harry Potter
Rupert Grint
als Ron Weasley
Emma Watson
als Hermione Granger
Richard Harris
als Albus Dumbledore
Tom Felton
als Draco Malfoy
Robbie Coltrane
als Rubeus Hagrid
Alan Rickman
als Severus Snape
Maggie Smith
als Minerva McGonagall
Richard Griffiths
als Vernon Dursley
Ian Hart
als Professor Quirrell/Voldemort
Fiona Shaw
als Petunia Dursley
John Hurt
als Garrick Ollivander
David Bradley
als Argus Filch
Matthew Lewis
als Neville Longbottom
Sean Biggerstaff
als Oliver Wood
Warwick Davis
als Goblin Bank Teller / Filius Flitwick
Harry Melling
als Dudley Dursley
James Phelps
als Fred Weasley
Oliver Phelps
als George Weasley
John Cleese
als Nearly Headless Nick (Sir Nicolas)
Chris Rankin
als Percy Weasley
Alfred Enoch
als Dean Thomas
Devon Murray
als Seamus Finnigan
Jamie Waylett
als Vincent Crabbe
Josh Herdman
als Gregory Goyle
Zoë Wanamaker
als Misses Hooch
Julie Walters
als Molly Weasley
Bonnie Wright
als Ginny Weasley
Luke Youngblood
als Lee Jordan
Verne Troyer
als Griphook
Adrian Rawlins
als James Potter
Geraldine Somerville
als Lily Potter
Elizabeth Spriggs
als La grosse dame
Richard Bremmer
als Lord Voldemort
Nina Young
als The Grey Lady
Terence Bayler
als The Bloody Barron
Harry Taylor
als Station Guard
Jean Southern
als Dimpled Woman on Train
Leslie Phillips
als The Sorting Hat (voice)
Simon Fisher-Becker
als Fat Friar
Derek Deadman
als Tom
Ray Fearon
als Firenze (voice)
Eleanor Columbus
als Susan Bones
Ben Borowiecki
als Diagon Alley Boy
Danielle Tabor
als Angelina Johnson
Leilah Sutherland
als Alicia Spinnet
Emily Dale
als Katie Bell
Will Theakston
als Marcus Flint
Scot Fearn
als Terrence Higgs
Saunders Triplets
als Baby Harry Potter
Jimmy Vee
als Goblin (uncredited)
Kieri Kennedy
als Child at Zoo (uncredited)
Christina Petrou
als Amanda (uncredited)
Gemma Sandzer
als Alice (uncredited)
Leila Hoffman
als Augusta Longbottom (uncredited)
David Brett
als Dedalus Diggle (uncredited)
Zoe Sugg
als Girl in Potion Class (uncredited)
Hazel Showham
als Septima Vector (uncredited)
Bernadette Jane Vanderkar
als Hogwart's student
Julianne Hough
als Hogwarts Schoolgirl (uncredited)
John Williams Original Music Composer
Michael Lamont Art Direction
Susie Figgis Casting
John Seale Director of Photography
Janet Hirshenson Casting
Jane Jenkins Casting
Richard Francis-Bruce Editor
David R. Ellis Second Unit Director
Stephanie McMillan Set Decoration
Stuart Craig Production Design
Todd Arnow Unit Production Manager
Todd Arnow Associate Producer
Duncan Henderson Executive Producer
Cliff Robinson Art Direction
Chris Columbus Director
Chris Columbus Executive Producer
J.K. Rowling Novel
Steve Kloves Screenplay
David Heyman Producer
Karen Lindsay-Stewart Casting
Andrew Ackland-Snow Art Direction
Judianna Makovsky Costume Design
Clare Le Vesconte Makeup Artist
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Nigel Brackley Special Effects
Jim Berney Visual Effects Supervisor
Henry Allen Stunts
Greg Powell Stunt Coordinator
Peter Francis Art Direction
Mark Radcliffe Executive Producer
Steven Lawrence Art Direction
Eithné Fennel Hair Designer
Amanda Knight Makeup Designer
Peter Davies Musician
Adam Daniel Sound Re-Recording Mixer
Paula DuPré Pesmen Associate Producer
Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Michael Barnathan Executive Producer
Claus Wehlisch Assistant Editor
Lucinda Thomson Art Direction
Tanya Seghatchian Co-Producer
Kenneth Wannberg Supervising Music Editor
Richard Cole Visual Effects Coordinator
Rosemary Burrows Assistant Costume Designer
Robert Palmer Second Assistant Camera
John Lambert Makeup Effects
Simon Werry Aerial Camera
Buffy Hall Casting Assistant
Gary Nixon Production Accountant
Nisha Parti Production Consultant
Ian Munro Sound Recordist
Graham Churchyard Costume Supervisor
Simon Lamont Art Direction
Dominic Masters Assistant Art Director
Jamie Wilkinson Assistant Property Master
Steve Browell Temp Music Editor
Julie Orosz Production Manager
Sandra Frieze Dialogue Coach
Annie Penn Script Supervisor
Simon Rhodes Scoring Mixer
Felicity Cottrell Foley Artist
Peter Mountain Still Photographer
Tim Caplan I/O Supervisor
John Midgley Sound Mixer
Andy Stevens Visual Effects Camera
Alex Rouse Wigmaker
Joyce Cox Visual Effects Producer
Bryn Court Sculptor
Nick Lowe ADR Editor
Peter Myles Music Editor
Colin Ritchie Dialogue Editor
Pete Cavaciuti Camera Operator
Kevin Edland Gaffer
Simon Chase Assistant Sound Editor
Mira Husseini Set Production Assistant
Peter Nicolai Animation Coordinator
Barry Wilkinson Property Master
David Andrews Animation Supervisor
Mark Coulier Prosthetic Makeup Artist
Alf Tramontin Steadicam Operator
Yves De Bono Special Effects Coordinator
Toby Lloyd Projection
Bob Mercier Sequence Leads
Jennifer Spenelli First Assistant Editor
Ryan Davis Additional Sound Re-Recording Mixer
Hunter Athey CG Animator
Nicholas Atkinson Visual Effects Editor
Malcolm Roberts Construction Coordinator
Chris Carreras First Assistant Director
Hilmar Koch Sequence Supervisor
John Richardson Special Effects Supervisor
Gary Arthurs Utility Stunts
Edward Karam Orchestrator
Julian Pinn Dolby Consultant
Gareth Bull ADR Recordist
Paul Couch Standby Painter
Dave Ridout Rigging Gaffer
Nick Ray Key Grip
Marc Wolff Pilot
Peter Hunt Color Timer
Gerard Roche ADR Mixer
Larry Gooch Painter
Vanessa Davies Unit Publicist
Bob Bridges Video Assist Operator
David Carrigan Assistant Production Manager
June Prinz Boom Operator
Brian Estabrook Transportation Co-Captain
David Appleby Best Boy Electric
Lisa Turner Art Department Coordinator
Cyrille Nomberg Production Illustrator
Michael Boone Set Designer
Ted Deason First Assistant Camera
Peter Muncey Grip
Jane Body Hairstylist
Mark Brady Supervising Carpenter
Mark Lambert CG Supervisor
Des Petterson-Jones Chef
Warren Deluce Driver
Mark Marshall Post Production Supervisor
David Nicoll Scenic Artist
John Cheeseman Security
Kevin Tengan Systems Administrators & Support
Brian Hathaway Transportation Coordinator
Michael Bradley Electrician
Pauline Ts'o Lighting Supervisor
Keith Hatcher Location Manager
Hazel Cook Production Coordinator
Russell Lodge Production Supervisor
Ed Colver Foley Mixer
Jake Jackson Assistant Sound Engineer
Alia Agha 3D Supervisor
Anita Bevelheimer Digital Compositors
Adam Brockbank Storyboard Artist
Tobias Eedy Second Assistant Camera
Kyle Clark ADR Voice Casting
Marshall Richard Krasser Compositing Supervisor
Julia Egerton Compositing Artist
Martin Mandeville Costume Coordinator
Matthew Glen Additional Visual Effects
Lee Clayton Tailor
Lauren A. Littleton Visual Effects Production Manager
Louis Elman ADR Voice Casting
Peter Holt Foley Editor
David Holmes Stunt Double
Gary Gero Animal Coordinator
Gary Romaine Dolly Grip
James Lamb Digital Effects Producer
Michael Stevenson Second Assistant Director
Michael Michael Third Assistant Director
Alison Odell Assistant Production Coordinator
Ivor Middleton Lead Animator
Paul McGhee Digital Color Timer
Joe Buxton Libra Head Technician
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Darlene Forrester Hairdresser
Kevin Wescott Special Effects Assistant
Michael Durkan Special Effects Technician
R.J. Mino Additional Second Assistant Director
Michael Elson Head of Production
Katie Reynolds Production Secretary
Jim Davey Digital Film Recording
Paul Burges Dressing Prop
John Weller Senior Modeller
Laura Johnson Costume Assistant
Ian Dray Additional Third Assistant Director
Charlotte Mason-Apps Continuity
Patrick Casey Construction Buyer
Graham Weames Head Carpenter
Lizzi Wilson Petty Cash Buyer
Allison Coit Visual Effects Production Assistant
Janos Jersch Assistant Camera
Alan Harrison Camera Trainee
Anabel Campbell Wardrobe Assistant
Jessie Thiele Schroeder Post Production Coordinator
Simon Burgess Assistant Location Manager
Chris Bogle Location Assistant
Sue Binfield Location Coordinator
Trevor Chalmers Assistant Accountant
Will Broadbent CG Artist
Chuck Douglas Floor Runner
Andrew Garnet-Lawson Matte Painter
Mark Axtell Production Assistant
Joel Román Mendías Production Executive
Martin Cook Rotoscoping Artist






















ikwilfilmskijken © 2020