Sofia Boutella als Kora | |
Michiel Huisman als Gunnar | |
Ed Skrein als Atticus Noble | |
Djimon Hounsou als Titus | |
Bae Doona als Nemesis | |
Staz Nair als Tarak | |
Charlie Hunnam als Kai | |
Ray Fisher als Darrian Bloodaxe | |
Cleopatra Coleman als Devra Bloodaxe | |
Elise Duffy als Milius | |
Anthony Hopkins als Jimmy (voice) | |
Fra Fee als Balisarius | |
Charlotte Maggi als Sam | |
Sky Yang als Aris | |
Stuart Martin als Den | |
Ingvar E. Sigurðsson als Hagen | |
Alfonso Herrera als Cassius | |
Cary Elwes als The King | |
Rhian Rees als The Queen | |
Jena Malone als Harmada | |
Corey Stoll als Sindri | |
Stella Grace Fitzgerald als Princess Issa | |
Dustin Ceithamer als Jimmy (Body) / Alien Bartender | |
Greg Kriek als Marcus | |
Brandon Auret als Faunus | |
Ray Porter als Hickman | |
Tony Amendola als King Levitica | |
Dominic Burgess als Dash Thif | |
Derek Mears als Simeon | |
Elizabeth Martinez als Young Kora (9) | |
Josefine Lindegaard als Greta | |
Melissa Hunt als Brenn | |
Colby Lemmo als Sif | |
Sisse Marie als Astrid | |
Thomas Ohrstrom als Torvald | |
Savanna Gann als Runa | |
Danielle Burgio als Inge | |
Julian Grant als Trodfri | |
Patrick Luwis als Ivar | |
Tomm Voss als Kullen | |
Christine Kellogg-Darrin als Hervor | |
Skylar Okerstrom-Lang als Oskar | |
Caden Dragomer als Eljun | |
Kayden Alexander Koshelev als Finn | |
Kingston Foster als Edda | |
Robbie Jarvis als Communications Officer - Conning Tower | |
Brett Robert Culbert als Gunnery Commander | |
Max Pescherine als Shooter | |
Matt Nolan als Loader | |
Adam J. Smith als Lead Medical Technician | |
Michael James Bell als Assistant Medical Technician | |
Richard Cetrone als Lead Krypteian | |
Christopher Matthew Cook als Giant Man | |
Ben Geurens als Syra | |
Raphael Corkhill als Streep | |
Kendall Wells als Kaan | |
James William O'Halloran als Rough Man w/Parasite | |
Mingus Johnston als Ranch Hand | |
Carolyne Chen als Daggus Child | |
Zheng Qing als Daggus Mother | |
Giovanni Lopes als Man at Daggus | |
Bonnie Morgan als Alien Servant Woman | |
Rory Gibson als Kora's Classmate | |
Napoleon Ryan als Sergeant | |
Cody Banta als Priest #1 | |
Francisco Grey als Priest #2 | |
Scott Subiono als Priest #3 | |
Gary Nohealii als Burning Planet's King | |
Cesalina Gracie als Xanadite | |
Isabella Brenza als Courtisan #1 | |
Jordan Coleman als Courtisan #2 | |
Mark Steger als Lift Operator | |
Douglas Tait als Miner | |
Sam Bass als Male Gladiator w/Prosthetic | |
Charity Witt als Female Gladiator w/Prosthetic | |
Francis Ngannou als Male Gladiator | |
Steven Allen als Priest #4 | |
Alexander Ward als Priest #5 | |
John Orr als Priest #6 | |
Daisy Davis als Daisy | |
Simon Potter als Gray Bearded Man | |
Sam Stinson als Thresher |
Zack Snyder | Director |
Zack Snyder | Screenplay |
Shay Hatten | Screenplay |
Kurt Johnstad | Screenplay |
Deborah Snyder | Producer |
Zack Snyder | Story |
Wesley Coller | Producer |
Eric Newman | Producer |
Sarah Bowen | Executive Producer |
Marcus Taormina | Visual Effects Supervisor |
Dody Dorn | Editor |
Freddy Bouciegues | Stunts |
Tom Holkenborg | Original Music Composer |
Kristy Gunn | Visual Development |
Bergen Swanson | Executive Producer |
Shay Hatten | Executive Producer |
Kurt Johnstad | Executive Producer |
Zack Snyder | Director of Photography |
Gary Archer | Prosthetics |
Stefan Dechant | Production Design |
Stephen Swain | Production Design |
Claudia Bonfe | Set Decoration |
Stephanie Portnoy Porter | Costume Design |
Kurt Nelson | Stunts |
Luci Romberg | Stunts |
Freddy Bouciegues | Fight Choreographer |
Freddy Bouciegues | Stunt Coordinator |
Damon Caro | Stunt Coordinator |
Rico Burgos | Utility Stunts |
Zack Duhame | Stunts |
Megan Hui | Stunt Double |
Rachel Gelfeld | Stunts |
Chad Guerrero Jr. | Stunts |
Eddie J. Fernandez Jr. | Stunts |
Lauren Mary Kim | Stunts |
Trevor Logan | Stunt Double |
Kylee Levien | Stunt Double |
Todd Schneider | Stunts |
Dalton Rondell | Stunts |
Karin Silvestri | Stunts |
Tyler Stabenau | Stunts |
Tony Vittorioso | Stunts |
Eric VanArsdale | Stunts |
Eli Snyder | Second Unit Director |
Nikki Stanley | Stunts |
Hannah Betts | Stunts |
Tim Rigby | Stunts |
Zack Snyder | Producer |
Misha Bukowski | Co-Producer |
John 'D.J.' Des Jardin | Visual Effects Supervisor |
Tamara Watts Kent | Visual Effects Producer |
Kristy Carlson | Casting |
Alexya Garcia | Stunts |
Robert Fechtman | Set Designer |
David Hartman | Storyboard Artist |
Jared Purrington | Storyboard Artist |
Jared Purrington | Concept Artist |