Letitia Wright als Shuri / Black Panther | |
Tenoch Huerta Mejía als Namor | |
Lupita Nyong'o als Nakia | |
Danai Gurira als Okoye | |
Winston Duke als M'Baku | |
Dominique Thorne als Riri Williams / Ironheart | |
Angela Bassett als Ramonda | |
Florence Kasumba als Ayo | |
Michaela Coel als Aneka | |
Mabel Cadena als Namora | |
Lake Bell als Dr. Graham | |
Alex Livinalli als Attuma | |
Robert John Burke als Smitty | |
Danny Sapani als Border Tribe Elder | |
Isaach De Bankolé als River Tribe Elder | |
Connie Chiume als Zawavari | |
Martin Freeman als Everett Ross | |
Julia Louis-Dreyfus als Valentina Allegra de Fontaine | |
Richard Schiff als U.S. Secretary of State | |
Michael B. Jordan als N'Jadaka / Erik 'Killmonger' Stevens | |
Dorothy Steel als Merchant Tribe Elder | |
Zainab Jah als Mining Tribe Elder | |
Sope Aluko als Sope the Shaman | |
Trevor Noah als Griot (voice) | |
Shawn Roberts als WDG Scientist | |
Zola Williams als Zola | |
Janeshia Adams-Ginyard als Nomble | |
Jemini Powell als Jemini | |
Marija Abney als Dora Milaje | |
Keisha Tucker als Dora Milaje | |
Ivy Haralson als Dora Milaje | |
Maya Macatumpag als Dora Milaje | |
Baaba Maal als Funeral Singer | |
Jabari Exum als Drummer / Naval Guard | |
Massamba Diop als Drummer | |
Magatte Saw als Drummer | |
Gerardo Aldana als Assembly Chairperson | |
Gigi Bermingham als French Secretary of State | |
Rudolph Massanga als Young Mali Technician | |
Judd Wild als Jackson | |
Amber Harrington als Rita Salazar | |
Michael Blake Kruse als Henderson | |
Justin James Boykin als Cargo Ship Helo Pilot | |
Anderson Cooper als Anderson Cooper | |
Mackenro Alexander als River Barrier Naval Guard | |
Kamaru Usman als Naval Officer | |
T. Love als M'Bele | |
Floyd Anthony Johns Jr. als Jabari Warrior | |
Jermaine Brantley als Jabari Warrior | |
Granger Summerset II als Jabari Warrior | |
Luke Lenza als MIT Student | |
Alan Wells als Federal Agent | |
Bill Barrett als FBI Special Agent | |
Lieiry J. Perez Escalera als Haitian School Kid | |
Sevyn Hill als Haitian School Kid | |
Gavin Macon als Haitian School Kid | |
Skylar Ebron als Haitian School Kid | |
Taylor Holmes als Haitian School Kid | |
Angela Cipra als Talokanil Guard | |
Faya Madrid als Talokanil Guard | |
María Telón als Female Mayan Elder | |
María Mercedes Coroy als Namor's Mother | |
Josué Maychi als Shaman | |
Sal Lopez als Yucatan Elder | |
Irma Estella La Guerre als Namor's Mother (Older) | |
Manuel Chavez als Young Namor | |
Leonardo Castro als Hacienda Owner | |
Juan Carlos Cantu als Friar | |
Shawntae Hughes als Fisherman | |
Corey Hibbert als Terrified Man | |
Zaiden James als Wakandan Kid | |
Aba Arthur als Naval Engineer | |
Délé Ogundiran als Flower Shop Owner | |
Kevin Changaris als Pete | |
Valerio Dorvillen als Haitian Taxi Passenger | |
Don Castor als Haitian Taxi Passenger | |
Jonathan González Collins als Haitian Taxi Passenger | |
Divine Love Konadu-Sun als Toussaint | |
Chadwick Boseman als T'Challa / Black Panther (archive footage) (uncredited) |
Kevin Feige | Producer |
Ryan Coogler | Director |
Sarah Halley Finn | Casting |
Marlie Arnold | Art Direction |
Gloria Shih | Concept Artist |
Andrew H. Leung | Concept Artist |
Till Nowak | Concept Artist |
Vicki Pui | Concept Artist |
Anthony Liberatore | Storyboard Artist |
Dan Milligan | Storyboard Artist |
Hannah Beachler | Production Design |
Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Jason T. Clark | Art Direction |
Jasmine Alexia Jackson | Storyboard Artist |
Autumn Durald | Director of Photography |
Ludwig Göransson | Original Music Composer |
Victoria Alonso | Executive Producer |
Louis D'Esposito | Executive Producer |
Barry H. Waldman | Executive Producer |
Nate Moore | Producer |
Ryan Coogler | Story |
Ryan Coogler | Screenplay |
Joe Robert Cole | Screenplay |
Dave Jordan | Music Supervisor |
Ruth E. Carter | Costume Design |
Michael P. Shawver | Editor |
Kelley Dixon | Editor |
Jennifer Lame | Editor |
David J. Grant | Co-Producer |
Geoffrey Baumann | Visual Effects Supervisor |
Richard Alonzo | Makeup Artist |
Lay'Na Anderson | Makeup Artist |
Natasha Arellano | Makeup Artist |
Gigi Collins | Makeup Artist |
A.J. Crimson | Makeup Artist |
Chris Diamantides | Makeup Artist |
Tara DiPetrillo | Makeup Artist |
Joel Harlow | Makeup Department Head |
Noel Hernandez | Makeup Artist |
Leonard MacDonald | Makeup Artist |
Lia Malamo | Makeup Artist |
Para Malden | Makeup Artist |
Aida Scuffle | Makeup Artist |
Jennifer Gingery | Set Costumer |
Tomoko Goddard | Set Costumer |
Dana Kay Hart | Costume Supervisor |
Alejandro M. Hernandez | Set Costumer |
Ashley Kendrick | Set Costumer |
Honah Lee Milne | Set Costumer |
Day Ramphal | Set Costumer |
Shalcata Winkfield | Set Costumer |
Zena Zeizet | Set Costumer |
Steve Boeddeker | Supervising Sound Editor |
Steve Boeddeker | Sound Re-Recording Mixer |
Benjamin A. Burtt | Supervising Sound Editor |
David C. Hughes | Sound Designer |
Brandon Proctor | Sound Re-Recording Mixer |
Stan Lee | Characters |
Jack Kirby | Characters |
Nicole Rowley | Visual Effects Producer |
Tems | Vocals |
Chadwick Boseman | In Memory Of |
Dorothy Steel | In Memory Of |
Gilda Longoria | In Memory Of |
A.J. Crimson | In Memory Of |
Cora Pantin | In Memory Of |
JC Lee | Thanks |
Zinzi Coogler | Thanks |
Simone Ledward Boseman | Thanks |
Logan Coles | Thanks |
Ime Archibong | Thanks |
Chris Arnold | Set Designer |
Vincent Bates | Set Designer |
Michael Corrigan | Set Dresser |
Tim Croshaw | Set Designer |
Molly Ebner | Set Decoration Buyer |
George Lee | Set Designer |
Max Sweeney | Assistant Art Director |
Yolande Thame | Set Designer |
Brandon Uloho | Set Designer |
Ed Bruce | Visual Effects Supervisor |
Espen Nordahl | Visual Effects Supervisor |
Hanzhi Tang | Visual Effects Supervisor |
R. Christopher White | Visual Effects Supervisor |
Cameron Beasley | Art Direction |
Laurel Bergman | Art Direction |
Kedra S. Dawkins | Assistant Art Director |
Lorin Flemming | Art Direction |
Michael Allen Glover | Art Direction |
Ron Mendell | Art Direction |
Brad Ricker | Supervising Art Director |
Jesse Rosenthal | Art Direction |
Mailara Santana | Art Direction |
Nina Adado | Additional Hairstylist |
Terence Alston | Hairstylist |
Geisha M. Barreto | Assistant Makeup Artist |
Alyson Black-Barrie | Additional Hairstylist |
Amanda Bourne | Additional Hairstylist |
Alex Breijak | Makeup Artist |
Crystal Broedel | Additional Hairstylist |
Larraya Bynum | Additional Hairstylist |
Kay Cantrell | Additional Hairstylist |
Anna Daniel | Makeup Artist |
Tayari Edwards | Additional Hairstylist |
Jillian Erickson | Makeup Artist |
Evelyn Feliciano | Key Hair Stylist |
Kimberly Felix | Key Makeup Artist |
Camille Friend | Hair Department Head |
Jessica S. Geiger | Additional Hairstylist |
Janet Gibson | Additional Hairstylist |
Debola Immanuel | Makeup Artist |
Kelli Jones | Additional Hairstylist |
Erin Keith | Special Effects Makeup Artist |
Sakeitha King | Additional Hairstylist |
Roshieka Lanham | Additional Hairstylist |
Alex R. Lucas | Assistant Makeup Artist |
Amber Nicholle Maher | Hairstylist |
Jeagraesha Marrero | Assistant Makeup Artist |
Jeagraesha Marrero | Special Effects Makeup Artist |
Tonilee Marrone | Special Effects Makeup Artist |
Greg McDougall | Special Effects Makeup Artist |
D'Andre Michael | Makeup Artist |
Devin Shayla Morales | Makeup Artist |
Juliana Ononiwu-Brinson | Additional Hairstylist |
Terez Ordon | Additional Hairstylist |
Victor Paz | Hairdresser |
Jason Chandler Pettus | Additional Hairstylist |
Ashley Piccinich | Makeup Artist |
Gigi Roman | Special Effects Makeup Artist |
Jan Rooney | Makeup Artist |
Mark James Ross | Special Effects Makeup Artist |
Jason Simmons | Hairdresser |
Lanzel Smith Jr. | Additional Hairstylist |
Marva Stokes | Key Hair Stylist |
China Upshaw | Additional Hairstylist |
Derrick Washington | Hairdresser |
Roy Wooley | Makeup Artist |
Andy Wright | Makeup Artist |
Ismael Mulero | Special Effects Makeup Artist |
Hannah Mae Smith | Makeup Artist |
Will Zuidema | Makeup Artist |
Adam Cole | Post Production Supervisor |
Susan Ehrhart | Production Manager |
Katie Hinsen | Production Executive |
Steven S. Shapiro | Production Executive |
Jason Simmonds | Production Supervisor |
Barry H. Waldman | Unit Production Manager |
Geoffrey Baumann | Second Unit Director |
Oliver Mack Calhoun | Second Second Assistant Director |
Catherine A. Cospelich | Additional Second Assistant Director |
Ryan Gentilucci | Second Second Assistant Director |
Meaghan Gillenwater | Second Second Assistant Director |
Dixon McPhillips | First Assistant Director |
Darrin Prescott | Second Unit Director |
Tony Scelsi | Additional Second Assistant Director |
Jeremy Silveira | Second Assistant Director |
Donald Sparks | First Assistant Director |
Stephen Turro | Additional Second Assistant Director |
Marvin Williams | Second Unit First Assistant Director |
Efrem L. Acosta | Propmaker |
Shane Baxley | Conceptual Design |
Sarena Bhargava | Sculptor |
Phillip Boutte Jr. | Concept Artist |
Kelsey Brennan | Graphic Designer |
Aleksi Briclot | Concept Artist |
Kelly R. Burroughs | Visual Development |
David L. Bush | Set Decorating Coordinator |
Leslie Castiblanco | Art Department Production Assistant |
Brett Chapman | Property Master |
Tiffany Cinco | Sculptor |
Derek Crimmel | Set Dresser |
Jeffrey DeBell | Greensman |
Paolo DeLeon | Set Dresser |
Alícia Díaz | Sculptor |
Tim Flattery | Concept Artist |
Matthew Lee Flory | Set Decorating Coordinator |
Daniel Frank | Concept Artist |
Bradley Good | Assistant Property Master |
Monty Granito | Storyboard Artist |
Ron Hammond | Art Department Coordinator |
Matt Hausmann | Assistant Property Master |
Nelson Hawthorne | Paint Coordinator |
Hannah M. Hinkel | Assistant Property Master |
Julie Hurwitz | Propmaker |
Julie Hurwitz | Sculptor |
James Isaacson | Props |
Charlie Jaramillo | Greensman |
Kent Jones | Paint Coordinator |
Thierry Labbe | Leadman |
April LaBranche | Set Decorating Coordinator |
Fabian Lacey | Concept Artist |
Ji Young Lee | Assistant Art Director |
Sergey Mazurov | Prop Maker |
John Naehrlich | Leadman |
Ed Natividad | Conceptual Design |
F. Xavier Neuner III | Art Department Assistant |
Andrew Petrotta | Property Master |
Jose F. Garcia Pineda | Propmaker |
Manuel Plank-Jorge | Concept Artist |
Sorin Popescu | Set Designer |
Bradley Reyes | Sculptor |
Raj Rihal | Concept Artist |
Peter Mitchell Rubin | Conceptual Design |
Chris Samp | Standby Painter |
Phil Saunders | Concept Artist |
Antonio Scaletta | Construction Foreman |
Andrew Shinavier | Props |
Mary Shriner | Art Department Assistant |
Shaquana Simmons | Graphic Designer |
Nikkolas Smith | Conceptual Illustrator |
Shea Soutar | Standby Painter |
Amy Lynn Umezu | Storyboard Artist |
Shawn Upthegrove | On Set Dresser |
Shawn Upthegrove | Set Dresser |
Ely Vegh | Set Dressing Manager |
Kevin Vickery | Set Designer |
Josh Viers | Concept Artist |
Andersyn West | Props |
Andersyn West | Set Painter |
Dean Wolcott | Set Designer |
Ben Woodworth | Charge Scenic Artist |
Shanna Worsham | Set Decoration Buyer |
Armin J. Zellers | Construction Buyer |
Dan Abrams | Sound Engineer |
Angela Ang | Dialogue Editor |
Angela Ang | ADR Editor |
Tyler Blythe | Sound Mixer |
Peter J. Devlin | Sound Mixer |
Jeremy Eisener | Utility Sound |
Jenny Elsinger | Utility Sound |
Kim Foscato | ADR Supervisor |
John Harton | Utility Sound |
Doc Kane | ADR Mixer |
Jason C. Lewis | Utility Sound |
Colt Logan | Boom Operator |
Brian Long | Sound Engineer |
Brandon Loulias | Utility Sound |
James Peterson | Sound Mixer |
David Raymond | Boom Operator |
Ryan Robinson | Sound Engineer |
Shelley Roden | Foley Artist |
Richard Marty Simpson | Boom Operator |
Brenton Stumpf | Boom Operator |
Daniel Tappan | Sound Engineer |
Brett Voss | ADR Recordist |
Trevor Ward | Sound Engineer |
Andy Winderbaum | Sound Engineer |
Marc Banich | Special Effects Manager |
Heidi Beers | Scenic Artist |
Marshall T. Broyles | Special Effects Technician |
Ken Cornett | Modeling |
William Cunha | Special Effects Technician |
Bailey Eller | Special Effects Technician |
Jonathan Faber | Modeling |
Allison Gainza | Special Effects Technician |
Morgan Guynes | Special Effects Manager |
Ryan Hartnett | Special Effects Technician |
Arthur T. Haynes | Special Effects Technician |
Damian Lund | Special Effects Technician |
Bruce E. Merlin | Pyrotechnic Supervisor |
Toi Ogunyoku Jr. | Modeling |
John Ruggieri | Special Effects Coordinator |
Lisette Santana | Special Effects |
Michael Schramm | Special Effects Technician |
Emma Siate | Special Effects |
Anthony Simonaitis | Special Effects Manager |
Bradley Smit | Special Effects |
Josh Spooner | Modeling |
Richard Stapleton | Special Effects Technician |
Chris Stockton | Special Effects Technician |
Daniel Sudick | Special Effects Supervisor |
Joshua von Badinski | Special Effects Technician |
Marco Wuest | Modelling Supervisor |
David Adan | Visual Effects Technical Director |
Atyeb Ahmed | Visual Effects Compositor |
Alireza Akhbariarabani | VFX Artist |
Lissa Katharina Albrecht | CG Artist |
Oleg Alekseev | Visual Effects Technical Director |
Kimberly Aller | Visual Effects Production Manager |
Bimpe Alliu | Concept Artist |
Victor Almela | Visual Effects Compositor |
Juan Alonso | Visual Effects Compositor |
Terence Alvares | Visual Effects Compositor |
Brian J. Alvarez | VFX Artist |
Daniel Amor | Animation |
Katarzyna Ancuta | Visual Effects Compositor |
Tor Andreassen | Visual Effects Compositor |
Matteo C. Angeles | VFX Production Coordinator |
Matt Armstrong | CG Artist |
Nenad Arsic | Modeling |
Myles Asseter | Modelling Supervisor |
Mikael Aune | Visual Effects Compositor |
Tony Bacigalupi | VFX Editor |
Kader Bagli | Visual Effects Compositor |
Alice Baglietto | Visual Effects Technical Director |
Kenneth Bailey | VFX Artist |
Jonathan Baker | Animation |
Valdimar Baldvinsson | CG Artist |
Dorothy Ballarini | Senior Modeller |
Ashwin Bangalore | Visual Effects Technical Director |
Tiago Barbosa | Visual Effects Compositor |
Joshua Barua-Fowle | Pipeline Technical Director |
Anton Baumann | Pipeline Technical Director |
Jo Ann Cordero Belen | Visual Effects Compositor |
Gabriel Belluco | VFX Artist |
Adam Bennink | Visual Effects Production Manager |
Jason Bidwell | Digital Compositor |
Miki Blazevski | Rotoscoping Artist |
Cedric Blondelle | Visual Effects Compositor |
Antony Buff | Executive Visual Effects Producer |
Casi Blume | CG Supervisor |
Federico Bonato | Visual Effects Compositor |
Aaron Bookout | CG Artist |
Jacquelyn Booth | Digital Compositor |
Gaëtan Borneuf | Matte Painter |
Sudeepto Bose | Visual Effects Compositor |
Gregory Bossert | Layout Supervisor |
Sebastian Braende | CG Artist |
Martin Brattensborg | VFX Artist |
Patrick Brennan | Visual Effects Compositor |
Bertrand Breuze | Visual Effects Compositor |
Tiffany Nichole Bromley | Digital Compositor |
Markus Bruland | VFX Artist |
Ragnar Brynjúlfsson | CG Artist |
Chad Buehler | Digital Compositor |
Kaitlen Burns | VFX Production Coordinator |
Daniela Garcia Bustos | Visual Effects Coordinator |
Tiago Cabrita | Visual Effects Compositor |
Marlen Caemmerer | Systems Administrators & Support |
Alvaro Cajal | Visual Effects Compositor |
Louise Calloni | Visual Effects Production Manager |
David Cam | Visual Effects Compositor |
Tony Camehl | CG Artist |
Anna-Lena Carl | Visual Effects Coordinator |
Amy Carpenter | Visual Effects Compositor |
Michael Andrew Carpenter | Generalist |
Sascha Caspar | VFX Artist |
Jorge Catala | Visual Effects Technical Director |
Juan Francisco Cevallos | Digital Compositor |
Karla Vazquez Ch | Digital Compositor |
Christopher Chaber | Visual Effects Coordinator |
Chih-Che Chai | VFX Artist |
Viki Chan | Visual Effects Supervisor |
Star Chaplin | Digital Compositor |
Humphrey Cheng | VFX Production Coordinator |
Joe Chiang | VFX Lighting Artist |
Tagui Chilyan | Stereoscopic Supervisor |
Eva Chiochetti | VFX Artist |
Sourabh Chougule | VFX Artist |
Craig Christian | Animation |
Kajsa Christiansson | Rotoscoping Artist |
Thomas Clary | Executive Visual Effects Producer |
Nicolae-Gheorghe Cojocaru | VFX Artist |
Stefano Colaprete | Visual Effects Compositor |
Lilia Collar | Digital Compositor |
Miodrag Colombo | Visual Effects Compositor |
Michael Conte | CG Artist |
Florian Coquaz | VFX Artist |
Maurizio Corda | VFX Production Coordinator |
Danny Corona | VFX Artist |
William Cote | Digital Compositor |
Mathew Cowie | Animation Supervisor |
Dan Cox | Visual Effects Supervisor |
Razvan Teodor Cristea | VFX Artist |
Christian Cunningham | VFX Lighting Artist |
Grahame Curtis | Modeling |
Paul Daiko | Visual Effects Compositor |
Eric Daly | Visual Effects Production Manager |
Dang-Vy Nguyen | VFX Artist |
Varuna Darensbourg | Compositing Supervisor |
Rakesh Das | VFX Artist |
Alejandro Davalos | Digital Compositor |
Gentry Davidson | Rotoscoping Artist |
Daphne De Jesus | Digital Compositor |
Christophe Dehaene | Visual Effects Compositor |
Christian Carlos Camacho del Carpio | Rotoscoping Artist |
Guliz Demiray | Senior Animator |
Gianluca Dentici | Compositing Lead |
Julie Elisabeth Derlick | Visual Effects Compositor |
Veronica Diaz | Visual Effects Coordinator |
Stoimen Dimitrov | Matte Painter |
Jeremy Dineen | Digital Effects Supervisor |
Michael Dohne | Visual Effects Compositor |
Jason Donnelly | Pre-Visualization Supervisor |
Graham Dorey | Visual Effects Compositor |
Kristen Drewski | Visual Effects Coordinator |
Philip Drobar | VFX Editor |
Kristen Drosinos | Pipeline Technical Director |
Ryan Duhaime | Digital Effects Supervisor |
Tristan Dunse | Visual Effects Compositor |
Daniel Duwe | Compositing Lead |
Karianne Dybedahl | Visual Effects Compositor |
Jennifer Dzielo | Animation |
Matthew Eberle | Visual Effects Production Manager |
Kade Eckstein | Digital Compositor |
Mattias Edström | CG Artist |
Anedra Edwards | VFX Editor |
Markus Eiken | Visual Effects Compositor |
Andie Eikenberg | Visual Effects Producer |
Elmar Bragi Einarsson | VFX Artist |
Sebastian Elsner | Pipeline Technical Director |
Brandon Endy | Data Wrangler |
Maike Engelmann | Animation |
Damien England | Digital Compositor |
Kilian Eschenbach | Modeling |
Bernhard Esperester | VFX Lighting Artist |
David Espinoza | VFX Artist |
Arkin Esref | Matte Painter |
Sean Andrew Faden | Visual Effects Supervisor |
Michele Fabbro | Visual Effects Technical Director |
Carl Fairweather | Effects Supervisor |
Selena Farkas | Visual Effects Compositor |
Gerald Feather | VFX Artist |
Lauren Fee | VFX Production Coordinator |
Andrew Fensom | Compositing Lead |
Bruno Fernandes | Visual Effects Compositor |
Matt Fezza | Animation |
Simone Fichera | Digital Compositor |
Kelly Fischer | Visual Effects Compositor |
Chrisjan Fitzpatrick | Visual Effects Production Manager |
Jane Fletcher | Visual Effects Production Manager |
Jonathan Flores | Generalist |
Larkin Flynn | Digital Compositor |
Tim Forsgren | Visual Effects Compositor |
Christian Foucher | CG Artist |
Aidan Fraser | Visual Effects Supervisor |
Pierre Fred Isaac | 3D Artist |
Roderick Freidrich | CG Artist |
Theo Frobert | Modeling |
Holly Fung | Visual Effects Production Manager |
Borja Fuste | Visual Effects Compositor |
Veronica Gail | VFX Production Coordinator |
Stephen A. Gall | Digital Compositor |
Sebastian Gaspar | VFX Artist |
Alexandre Gaudiano | Visual Effects Compositor |
Sinje Gebauer | Executive Visual Effects Producer |
Florian Gellinger | Executive Visual Effects Producer |
Chady Ghorayeb | Layout Supervisor |
Mohamed Ghouse | Visual Effects Compositor |
Ross Gilbert | CG Supervisor |
Rebecca Gill | Visual Effects Production Manager |
Pedro Giménez | Visual Effects Technical Director |
Martina Gismondo | Visual Effects Compositor |
Francesco Giugliano | Visual Effects Technical Director |
Vasko Gjorgjiovski | Rotoscoping Artist |
Madeline Gonzales | Stereoscopic Coordinator |
Jose Luis Gonzalez | Visual Effects Technical Director |
Jenny Goodwin | VFX Production Coordinator |
Vladislava Govednik | Visual Effects Production Manager |
Jorge Grandes | Visual Effects Compositor |
Callum Grant | Visual Effects Coordinator |
Kalee Griffin | Visual Effects Camera |
Sindre Grimsrud | Visual Effects Compositor |
Andre Phillipp Grosser | VFX Artist |
Jan Grundmann | Pipeline Technical Director |
Alan Guimont | Visual Effects Technical Director |
Anisha Gupta | VFX Lighting Artist |
Alexandra Gutierrez | VFX Production Coordinator |
Carlota Gutiérrez Pou | Digital Compositor |
Jesper Gyllstad | Visual Effects Compositor |
Dimos Hadjisavvas | CG Supervisor |
Venetia Hadley | Visual Effects Compositor |
Philipp Hafellner | Layout Supervisor |
Rami Hage | Pipeline Technical Director |
David Hall | Animation |
Ludvig Hallenius | Visual Effects Compositor |
Jihyae Ham | Visual Effects Compositor |
Craig Hammack | Senior Visual Effects Supervisor |
Matthew Hanger | Effects Supervisor |
Jonathan Harb | Executive Visual Effects Producer |
Dante Harbridge Robinson | Matte Painter |
Emile Hardy | Matte Painter |
Heidi Kathrin Harnisch | Visual Effects Compositor |
Jason Harris | Visual Effects Technical Director |
Tom Harrison | Matchmove Supervisor |
Dan Harrod | Visual Effects Compositor |
Ryan Harvey | 3D Coordinator |
Christoph Hasche | Visual Effects Compositor |
Daniel Hazeltine | 3D Artist |
Daniel Flehner Heen | Pipeline Technical Director |
Natasja Helledie | CG Artist |
Ethan Helms | Visual Effects Compositor |
Greg Herman | Title Designer |
Victoria Hetherington | Visual Effects Production Manager |
Kahurangi Hingston-Mill | Visual Effects Production Assistant |
Dennis Ho | Visual Effects Compositor |
Jen Hoang | Pipeline Technical Director |
Joe Holt | Visual Effects Compositor |
Neha Hooda | Executive Visual Effects Producer |
Korbinian Hopfner | Effects Supervisor |
Eric Horton | VFX Artist |
Leon Hsieh | Visual Effects Compositor |
Michael Huber | VFX Artist |
Kolja Huebschmann | Pipeline Technical Director |
Jan Humpal | Visual Effects Compositor |
Adnan Hussain | Pipeline Technical Director |
Seona Hwang | VFX Artist |
Rachel Hynds | Visual Effects Compositor |
Vlad Iliescu | Visual Effects Compositor |
Dragan Ilikj | Rotoscoping Artist |
Sarah Indolfo | Pipeline Technical Director |
John Iskandar | VFX Lighting Artist |
Santiago E. Iturmendi | Visual Effects Compositor |
Zave Jackson | Compositing Lead |
Morten Jacobsen | Visual Effects Compositor |
Joni Jacobson | Executive Visual Effects Producer |
Jordan Jakimovski | Rotoscoping Artist |
Espen Netland Jakobsen | CG Artist |
Bartosz Jerczyński | Senior Animator |
Na Jian | Visual Effects Supervisor |
Regina Calix Jo | Visual Effects Coordinator |
Kevin J. Jolly | VFX Editor |
Gios Johnston | Creature Technical Director |
Lewis Jones | Visual Effects Technical Director |
Jay Joshi | Rotoscoping Artist |
Chery Julien | Senior Animator |
Andy Jurka | Visual Effects Production Assistant |
RJ Juson | VFX Production Coordinator |
Stefan Jähner | Pipeline Technical Director |
Nancy Thurston | Stunts |
Kurt Bryant | Stunts |
Vinii Khullar | Music Producer |
Andy Gill | Stunt Coordinator |
Tad Griffith | Stunts |
Holly Dowell | Stunts |
Aakomon Jones | Choreographer |
Jennifer Badger | Stunts |
Kevin R. Wright | Other |
Leigha Hancock | Stunts |
Joe Bucaro III | Stunts |
Jeremy Fry | Stunts |
Alli Beckman | Stunts |
Brett Duffy | Extras Casting |
Todd Harris | Storyboard Artist |
Emely Cartagena | Utility Stunts |
Alexya Garcia | Stunts |
Ilyana Eberhardt | Stunts |
Mare Advertencia Lirika | Songs |