YaYa Gosselin als Missy Moreno | |
Lyon Daniels als Noodles | |
Andy Walken als Wheels | |
Hala Finley als Ojo | |
Lotus Blossom als A Capella | |
Dylan Henry Lau als Slo-Mo | |
Andrew Diaz als Facemaker | |
Isaiah Russell-Bailey als Rewind | |
Akira Akbar als Fast Forward | |
Nathan Blair als Wild Card | |
Vivien Lyra Blair als Guppy | |
Priyanka Chopra Jonas als Ms. Granada | |
Pedro Pascal als Marcus Moreno | |
Adriana Barraza als Grandma Moreno | |
Boyd Holbrook als Miracle Guy | |
Christian Slater als Tech-No | |
Jeffrey J. Dashnaw als Sharkboy | |
Taylor Dooley als Lavagirl | |
Sung Kang als Blinding Fast | |
Haley Reinhart als Ms. Vox | |
Christopher McDonald als President Neil Anami | |
Jill Blackwood als Newscaster #1 | |
Lauren Hatfield als Field Reporter | |
Oscar Seung als Personnel #1 | |
Kelli Bland als Personnel #2 | |
Elizabeth Trieu als Operations Tech #1 | |
Grant Garrison als Operations Tech #2 | |
Ammie Masterson als Woman In Black | |
Alonzo J. Crathers als New Kid | |
Steven Adler als Mayor Doolittle | |
J. Quinton Johnson als Crimson Legend | |
Brittany Perry-Russell als Red Lightning Fury | |
Brently Heilbron als Crushing Low | |
Brian Coughlin als Head Guard / Laughing Alien Guard | |
Lee Eddy als Administrator | |
Nick Stevenson als Alien Admiral | |
Racer Rodriguez als Helicopter Pilot | |
Rhiannon Rodriguez als Big Bean | |
Xavia Amorae als Helpful Kid #1 | |
Zoe An als Helpful Kid #2 | |
John Valley als Newscaster #2 | |
Tristan Riggs als School Kid (uncredited) | |
Sheilava als Alien Guard (uncredited) | |
Jamie Perez als Invisi-Girl |
Robert Rodriguez | Director |
Robert Rodriguez | Writer |
Paul Alix | Art Direction |
Robert Rodriguez | Director of Photography |
Marc Baroni | Art Direction |
Jennifer Long | Set Decoration |
Michelle Wade Byrd | Casting Director |
Mary Vernieu | Casting Director |
Bart Brown | Set Decoration |
Robert Rodriguez | Producer |
Racer Rodriguez | Producer |
Ben Ormand | Executive Producer |
Steve Joyner | Production Design |
Caylah Eddleblute | Production Design |
Robert Rodriguez | Editor |
Nina Proctor | Costume Designer |
Rebel Rodriguez | Music |
Brian Bettwy | First Assistant Director |
David Rimer | Second Assistant Director |
Charlie Iturriaga | Visual Effects Supervisor |
Scott Farrar | Visual Effects Producer |
Amber Kirsch | Visual Effects Producer |
Tom Proper | Associate Producer |
J.J. Dashnaw | Stunt Coordinator |
Kay Hoddy | Rotoscoping Artist |
Stevie Marceaux | Stand In |
Kelli Barksdale | Stunts |
Marny Eng | Stunts |
Matt Leonard | Stunts |